Author Topic: Preliminarni razgovor (recni brod), kakva pitanja postavljaju?  (Read 17465 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Zdravo dobri ljudi.
Pre nego sto sam apicirala za recni brod, danima sam bila na ovom forumu, upijala svka iskustva, svake vase napisane reci i mogu vam reci veliko hvala za nas koji nemamo nikakvo iskustvo.
Aplicirala sam preko agencije za recni brod, vec istog dana su me zvali i zakazali razgovor kod njih.
Dosla i razgovor je trajao svega 5min, od pitanja Kako se zovem? Koliko imam godina? Zasto sam napustila predhodni posao? I da li znam sta treba da radi  Cabin Steward. Na poslednjem pitanju sam malo zapela, u principu znam sta je, kakve su obaveze ali mi je engleski malo zatajio, ali dobro snasla sam se.
Posle tog razgovora momak koji radi u agenciji mi je rekao pripremi malo bolje to sta radi cabin steward, trebalo bi da preliminarni ragovor bude u roku 5 dana.
Sutradan tj.danas sam dobila email gde mi je preliminarni ragovor u ponedeljak preko skajpa (to je u roku 4 dana).
Mene zanima kakva pitanja postavljaju na tom preliminarnom razgovoru?
Zaista sam u frci jer sam nesigurna u svoj enegleski, ucim trenutno, pa koliko naucim do ponedeljka.
Hvala Vam u startu na svakoj pomoci.
GCCL
Uniworld

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Sretno, ako nije tajna koja je agencija u pitanju?

I koja river cruise kompanija?

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Hvala Shark  :wave:
Nije tajna, posalal sam ti u pm.
GCCL
Uniworld

Offline Chicky

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Pa hajde podeli i sa nama,a kasnije i tok dogadjaja...Ima jos novajlija koje slicno ceka u buducnosti  :(

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Ne vidim poentu da skrivas za koga si app. Ovde smo svi da pomognemo jedno drugima a i naravno da osvjetlimo drugima put, tako da slobodno mozes reci gdje i preko koga si applicirala.
A ja cu tebi sad pomoci oko preliminarnog. Ovako preliminarni interview je klasicno upoznavanje kandidata koji zeli da dobije posao na odredjenoj kompaniji i na odredjenoj poziciji, kao sto si rekla applicirala si za cabin steward-a. Jako dobra pozicija, nego da se mi vratimo na preliminarni, uglavnom vecina pitanja ce biti opis tvog prethodnog posla, dakle ako si navela da si radila po hotelima trazit ce od tebe da im objasnis svoj jedan radni dan i to sve na engleskom naravno. Mada postoji i sansa da ce samo klasicno da testiraju tvoj engleski. Al' to ti opet dodje na isto, sa tim kada budes objasnjavala svoje prethodno iskustvo ujedno i regruter ce ocjeniti tvoj engleski. Imas jos 4 dana, Vjezbaj na komunikaciji, jer skype intervjui znaju strasno da unesu nervozu. Al' vjerujem da ces uspjeti ostaviti pozitivan utisak. Srecno  :rolleyes:
What goes around comes around

Offline zemunac al pravi

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
AMA NE TREBA JOJ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Zemunac, stvarno ne znam kakav problem imas, ali ne vidim potrebu za vredjanjem. Da li se mi poznajemo? Ne!
Pa ko si ti da sudis da li sam xxxxxxxxxxxxxxxxxx Decko, lepo kod tate i mame da te nauce malo kulture.
A za druge forumase, naravno da nije tajna - pobogu.
U glavnom postu sam Vam se zahvalila, svima koji ste pisali i vezano za prekookeanske i recne brodove i jos jednom hvala  :clapping:
Feron agencija (Beograd).
Ja se izvinjavam sto vam pre nisam odgovorila, jer glava mi je konstantno u preslisavanju i ucenja!
GCCL
Uniworld

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Feron agencija? Stvarno nikad nisam cuo, ja znam za Riverside iz Zagreba, zapravo znam dosta ljudi koji su otisli preko njih da rade za Viking brodove...
 :plovim:
What goes around comes around

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Postoje od ove godine, cini mi se od januara.
Momak koji je vlasnik te agencije je radio dugo na brodu, to je sve sto znam.
GCCL
Uniworld

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Izuzev ovog jako je malo informacija o njima izgleda da rade nesto sa SafeCruisem iz BG

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6780.msg62981#msg62981

http://feron.rs/index.php/en/

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
A sto uopste ides preko agencije koja je pocela da radi tek ove godine ....samo povecavas sebi rizik da naidjes na neproverene ljude.

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Slazem se s tobom, ALI prvo sto sam naucila sa ovog foruma proveri gde im je agencija, da li imaju adresu, fiksni telefon, itd, itd.
Bila sam tamo, razgovarala sam i jednostavno su mi rekli.
MI TI NE UZIMAMO NOVAC SVE DOK NE DOBIJES POSAO, TJ POTPISES UGOVOR.
I to je meni u redu.
Nemam sta da izgubim zar ne?
Ili sam neupucena pa imam!?
Kada sam ih pitala za koju kompaniju rade, rekli su mi Sea Chef.
Ljudi, nemam iskustva ali bas ni malo, probam i to je to. Sve dok me neko ne radi za novac, sve je u redu.
GCCL
Uniworld

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
E, da i da dodam.
Nasla sam na netu na nekim forumima da je dosta ljudi iz Smederava (srbija) otislo u emirate preko iste agencije.
Tako da ne brinite, ne budite puno skepticni, sutra ako prodjem preliminarni, obavesticu sve.
I hvala vecini na podsrci  :clapping:
GCCL
Uniworld

Offline Chicky

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Cula sam za Sea Chef,dobra agencija.Mislim da salje na Viking i Uniworld.
Medjutim nisi nam odgovorila kakva pitanja su ti postavili?
Jesi vec bila na preliminarnom?

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Dada i dalje cekamo detaljeee :pop:
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."