Author Topic: MSC Gift Shop Interview  (Read 18366 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline flyaway

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • more then 4 contracts as a shop attendant on MSC
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #30 on: 27/November/2013 »
pozz svima....zanima me dali je tko skoro kontaktirao msc za shop ili je bio na kojem interviu za shop pa ako tko ima novosti kakvih neka javi...hvala puno..


For now there is a new person encharged for Shop Department, called Simona, Francesca is now assinged to Photo Dep. The only way to be hired now is only Agency, thats what we have been told. Contacting the shop HR directly (even shop staff) on MSC is only when the staff is on vacation. If the staff is onboard the only way to contact the HR is through the Shop Manager.

more info at: Shop Seller/Shop Attendant, MSC Cruises

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #31 on: 08/January/2014 »
Pitanje da li Francesca ukljucuje kameru?

Offline nvic

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #32 on: 11/April/2014 »
Zdravo svima, imao sam jutros intervju za MSC i upravo sam dobio potvrdu da sam primljen! :) Iskreno, malo sam u cudu, posto se sve izdesavalo prebrzo.
Voleo bih ako bi mogao neko da me uputi u proceduru... Dobio sam mail sa stavkama sta sve treba da uradim i iskreno ne znam odakle bih krenuo, poceo sam da guglam, ali ako je neko vec isto sve prosao, mogao bi malo da me uputi...
Video sam da mi ne placaju medicinski pregled i STCW95 vec samo avio kartu. Gde je najbolje i najjeftinije da uradim taj STCW95, video sam da moze i na vojnoj akademiji?!?!? Takodje traze Yellow Fever, sta mu to dodje, neka inekcija? Koliko kosta to cudo i gde da idem za to? Pa onda Panama Book? I taj medicinski, koliko sam izguglao na medicini rada i kosta oko 100e? Ispade ovaj MSC najkomplikovaniji poslodavac od svih...
Takodje cudi me da mi uopste nisu pominjali papire za vizu? Jel to znaci da cu dobiti neki brod u Evropi? Mada i za to mi valjda treba viza?
I hteo bih jos da pitam, jel zna neko jel primaju parove? I kako to moze da se izdejstvuje...
Ne mrzi me da guglam, guglam vec uveliko, ali ako moze neka pomoc, bio bih zahvalan....
Hvala, pozdrav!

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #33 on: 12/April/2014 »
Nemoj da se cudis jer oni primaju sve, sa mnom u timu su bili i sad su par njih koji uopšte ne pricaju engleski, yellow fewer je vekcina koju moras da primis mene je kostalo 25€, Stcw sam radila u Budimpesti oko 300€ medical u Zg 150€, samo ce ti kartu platiti, ostalo sve sam, ako ti nisu trazili da radis vizu znaci da ostajes u Evropi  :money:

Offline nvic

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #34 on: 14/April/2014 »
Ma ne cudim se ja sto su mene primili, ipak imam preko 6 godina radnog iskustva u prodaji, a od toga 3 godine kao menadzer prodavnice ekskluzivne garderobe... vec sto se tako brzo sve izdesavalo pa sad ne znam odakle da pocnim sa prikupljanjem papira...

Znaci bolje se zaradjuje na kruzerima koji operisu po Evropi? Hoces mi reci samo koliko sati dnevno radis? 12 sati kada plovi brod? 7 kada je bio u luci?

Offline flyaway

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • more then 4 contracts as a shop attendant on MSC
    • View Profile
Re: MSC Gift Shop Interview
« Reply #35 on: 28/June/2014 »
Hi guys


I got some videos from one of the MSC ships showing how to work with the POS (how to charge and other operations with the computers) in the shops. As soon as i get a fast  net i will try to upload them on youtube. pozdrav