Author Topic: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter  (Read 6470 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
evo da podijelim s vama pitanja koja su bila meni na preliminarnom za bar waitera.
intervju je trajao manje od 10 minuta, ali zato što se ja baš nisam iskazala  oT dakle, pripremila sam se,očito ne dovoljno i trema me malo uhvatila :)
zašto želiš raditi na kruzeru, što očekuješ od posla na kruzeru, kakav je bar u kojem radiš, što najčešće poslužuješ, nabroji nekoliko international brands of vodka and tequila (e tu sam zakazala, nabrojala sam ja nekoliko vrsta, ali pitala me za expensive ones...), nabroji koktele s tekilom i vodkom, sastojci tequile sunrise, margarite.
učila sam te koktele, ali me trema ulovila i nikako se sjetit šta ide u margaritu  oT
rekla mi je da naučim dobro brandove vodke i tequile (ali one poznate i skupe) i po pet koktela sa vodkom, ginom, tequilom itd. pa onda da joj se javim pa ćemo imati još jednu provjeru.
također, pitala sam za koje pozicije je važno znati drugi jezik, osim engleskog, pa je rekla da je bolje da naučim još jedan jezik (osnovno, samo da mogu predstaviti se i odgovoriti na par jednostavnih pitanja), jer kandidati koji znaju dodatni jezik imaju puno vece sanse za brz ukrcaj. pa eto.
sad se bacam na štrebanje  ;)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #1 on: 20/July/2013 »
Mozda bolje da se ulovis prakse, a ne strebanja posto te to strebanje ocito nije bas daleko odvelo...
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #2 on: 20/July/2013 »
Mozda bolje da se ulovis prakse, a ne strebanja posto te to strebanje ocito nije bas daleko odvelo...
po meni su tu trema i strah da neces tocno odgovoriti napravili vise stete nego neznanje, ako je cura stvarno znala odgovore a zbog treme je zaboravila to je druga stvar, to ona mora sama sa sobom riješiti. i ja se ponekad zeznem u radu s gostima ali sta da se radi  -()- ispravis neispravno i idemo dalje.
a tebi konsuelo sretno i samo hrabro! :D

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #3 on: 20/July/2013 »
hvala na savjetima! mislim da praksa nece puno pomoci, naštrebat cu ja to sad u par dana i javit joj se čim prije.  :)
moj je problem bio taj što dosta dobro znam engleski pa sam bila možda i presigurna u sebe, nisam očekivala tremu.
I onda kad sam skužila da nije baš zadovoljna s vodkama koje sam nabrojala, eto panike i ode sve u k. :D
Još ona nije imala kamericu, ona je mene vidjela, a ja nju ne. jao!

savjet meni i svima ostalima: jako dobro se pripremati za preliminarni, ne očekivati da će za prvi put pitati samo CV,
biti siguran u ono što govoriš. Javim kako je prošlo na popravnom :D

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #4 on: 20/July/2013 »
Ma znam, ali kroz praksu ti je puno lakse kada radis s tim.brandovima tj kad ih svaki dan vidis na polici pa.odmah mozes ispucat gray goose, belvedere, stolchnaya, effen, 42 below itd itd... Na to sam mislio..
A tebi konsuelo sve najbolje, i sretno na popravnom ! :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #5 on: 20/July/2013 »
hvala!  :)
ali nemam bas mogućnosti za to. google i youtube su mi trenutno prijatelji.  :D

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #6 on: 20/July/2013 »
Praktičan rad je najbolji način za učiti ali nažalost kod nas ponekad praktičan rad ne znači i znanje potrebno za intervjue i za brodove kao što su kruzeri. U Sarajevu npr. jako je malo mjesta gdje se pojavljuju kokteli na meniju, plus da ne govorim o brandovima i premium pićima. Za intervjue je možda daleko bitnije štrebati i vježbati sebe s pitanjima i odgovorima da se trema u što većem procentu na taj način, dakle samopouzdanjem jer si učila i vježbala, svede na minimum.
Ako ti treba materijala za učenje javi se, jer ja sam uspješno prošla preliminarni baš u Kouzonu za istu poziciju prije jedno mjesec dana i mogu ti proslijediti ono iz čega sam se i ja spremala za preliminarni.  :)
U svakom slučaju sretno.  ;)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #7 on: 20/July/2013 »
hvala!  :)
ali nemam bas mogućnosti za to. google i youtube su mi trenutno prijatelji.  :D

Ako trebas pomoc, PM :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #8 on: 20/July/2013 »
Ja moram priznat da sam imala pomoć od jako dobrog frenda koji je vec 6 godina na brodu, nije u baru ali mi je otprilike objasnjavao sto zna , od kolega. Meni osobno je pomoglo to sto sam mjesec dana sama sa sobom pricala po kuci na engleski. Znaci, cistim kucu i pricam; Dobar dan, ja sam Teus. Radila sam tu i tu... pa sam zamisljala sta me sve moze pitati i svaki razgovor sa samom sobom mi je bio drukciji. Jednom smo ja i moj zamisljeni intervjuer pricali o politici . hahaha , tako da me to najbolje pripremilo jer na intervjuu sam uvik mogla nesto ubacit da ne ostane ,,rupa,, ako nisam sigurna u neki odgovor. I da , prvu minutu mi se srce uzlupalo ko ludo i ruke se tresle i glas... Ali cim sam vidila da mi dobro ide sam se skulirala, tako bi vjerojatno bilo tebi da nisi dobila dojam da si zezla... Iako, lik koji me ispitivao je bio prva liga, ako nisam bila sigurna bi me navodio na točan odgovor ili bi se nasmijao i rekao ; no , but it's ok. Tako da je pretpostavljam dosta i do osobe koja te ispituje. E da, ni ja tog tipa nisam vidila ali ni on mene jer je intervju bio preko telefona  :D Ne brini se, bit ce ok drugi put, sigurno! Sretno!  :-))))'
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #9 on: 21/July/2013 »
Znaci, cistim kucu i pricam; Dobar dan, ja sam Teus. Radila sam tu i tu...

 :clapping: commitment!!  ... ili kako bi rekla naša saborska zastupnica "kotmitment"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #10 on: 21/July/2013 »
tako je, ništa bez vježbanja!  :)
ja i dečko sad stalno pričamo engleski (on ima intervju sutra). u autu, na plaži, kad pijemo kavu... prepričavamo životopise, nabrajamo koktele i bome na taj način puno više se zapamti.
samo treba tu tremu riješit nekako jer stvarno može upropastit intervju. popit koju rakiju za smirenje!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #11 on: 21/July/2013 »
Rakija... uh, kako sam to zaboravila  :rofl: Ako postoji nešto što te jako zanima , potraži to na youtube-u na eng i slušaj... A trema je normalna. Nekom više, nekom manje. Da te ,,utješim,,; ako si tremaroš nikad nećeš prestat bit, samo ćeš se znat bolje snać tokom vremena. Ja se bavim glazbom i skoro svaki put prije nastupa sam ,,nabrijana,,( a nekad sam mjesecima skoro svaku večer nastupala :) . To je do karaktera... Vježba te pravi samouvjerenijom u svemu pa onda lakše kontroliraš tremu. Vidit ćeš... Next time ćeš rasturit... E da, slobodno daj do znanja ako te pita, da si malo ,,excited,, izbjegavaj riječ ,,nervous,,  :D
audaces fortuna iuvat

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #12 on: 12/October/2013 »
Kako je prošao, tj. dali si uopce imala glavni intervju ili si još na čekanju?
Malo me muci taj drugi jezik! Engleski mi je dobar a sa njemačkim je opasna borba iako sam ga "učio" godinama u školi.. oT

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kouzon Skype preliminary interview ~ Bar Waiter
« Reply #13 on: 12/October/2013 »
prošla sam preliminarni, sad čekam da mi jave točan datum glavnog intervjua koji će biti u 11. mjesecu.

što se tiče drugog jezika, nije potreban za sve kompanije.