Author Topic: Da se i ja uklju?im u pri?u :)  (Read 3901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline child.in.time

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« on: 22/July/2013 »
Poz svima!

Iako imam 30 godina, odlučila sam da se upustim u priču odlaska na brod. Koliko sam primetila, za većinu radnih mesta je gornja granica 29 godina, ali pokušaću pa kako bude :) Završila sam višu školu za Menadžment proizvodnje i usluga. Radila sam godinu i po dana kao konobar pa godinu dana u banci i 4 godine u administraciji. Plate su smešne, a i smorila sam se i umorila od tih poslova sa gomilom dokumentacije.
Kada sam počela da čitam iskustva ljudi sa brodovima, shvatila sam da vredi da se potrudim oko dobijanja posla na brodu! Preporuke mogu da dobijem za posao konobara, ali mislim da moje srednje znanje engleskog jezika ne bi dozvolilo da prođem finalni razgovor... Zato sam se bacila na učenje  :yeah:
Već 7. dana se družim sa forumom tj. sedim ispred računara po 8-10h, a imam još toliko toga da pročitam.. tako da mogu samo da kažem veeeeeeeeeeeeeeliko hvala za informacije! Zaista vam se divim kako imate strpljenja da odgovarate stalno na ista pitanja.. Verujem da ću i ja smarati sa nekim pitanjem u bliskoj budućnosti, ali toliko ste sve detaljno objašnjavali da se nadam da ću samo podeliti svoje iskustvo sa pripremama za brod.

Neću više da davim samo sam želela da se zahvalim svima što ste tu da podelite iskustva i savete  :wave:

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #1 on: 22/July/2013 »
Welcome to the jungle.... :hehe:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #2 on: 22/July/2013 »
Pozz Child..ja imam 29 god i imam drugaricu koja ima 32 god koja radi na kruzeru...ima nas jos koliko hoces u 30tim :)...tako samo opusteno..Sto se tice engleskog ,moja sestra od 28god :) nije znala dobro engleski,otisla na prvi ugovor,pa naucila..jest malo izmenjen ,posto tamo ima i filipinaca i Indijaca :) al svi se oni sporazumevaju...a da...najbolja drugarica je otisla prvi ugovor kao youth gde navodno bas treba znati engleski,a veruj mi jako slabo ga je znala,( otisla je na pogresan aerodrom u Majamiju,jer nije dobro procitala kartu gde treba i td )evo sad mi se javlja kako joj je super..zelim sve najbolje i bez treme. :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #3 on: 22/July/2013 »
Welcome  :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #4 on: 22/July/2013 »
Dobrodošla  :D

Ja sam sad na tečaju d1 u Zg upoznala jednu curu koja je 6 godina na kruzeru a pocela je mojih godina ( 26) i kaze da joj je super. Pocela kao ass.waiter i sad je nesto full napredovala. Ja sam isto mislila da sam ,,stara,, za brod ali na tom tečaju su bile neke žene od kojih jedna kaže da ima kćer od cca 20 godina i ide prvi put, a druga ponovno ide nakon 15 godina... e sad... racunajte... Dakle, nikad nije kasno  :D
audaces fortuna iuvat

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #5 on: 22/July/2013 »
Nije kasno, na treningu i razgovoru sam upoznao ljude sa preko 30 godina, bez problema prolaze :). A engleski je posebna prica, opusti se u razgovoru, ako stvarno znas osrednje obogati ga malo strucnom terminologijom i prolazis.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #6 on: 22/July/2013 »
Vidis ja zaboravih napomenuti da imam 29 godina i trenutno cekam prvi ugovor. Tako da jos uvek nismo za staro gvozdje :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline child.in.time

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #7 on: 22/July/2013 »
Hvala vam svima na recima podrske i ohrabrenja!  :-*
Citam jos uvek sve vase razgovore na sve moguce teme i koliko sam razumela bolje je da konkurisem na neku poziciju tipa Floor Supervizor pa ako mi to ne prodje, mozda mi ponude neku drugu tj. nizu poziciju. Ili sam mozda pogresno shvatila?  -()- Mozda je bolje da idem na varijantu Ass. waiter jer kontam da bih tu prosla, samo jos malo da se pozabavim strucnom terminologijom kako rece @mlv. Nego mi se ne ide da budem konobar posle onog citanja delova knjige "Ugovor" ..
@milicar , cula sam i ja da idu ljudi i bez dobrog znanja engleskog i iskustva (uz dobru pripremu za razgovor) tako da se najvise zanimam engleskim i pitanjima koja sam ovde nasla  :D Nisam bas nesto nikada isla na varijantu srece tj. nisam bas neki srecnik, ali i moja drugarica Natasa je otisla pre 3 godine kao FS, cista sreca! Nikada nije radila nista (bila je promoter bele tehnike) i prijavila se za sobaricu, ali su je na razgovoru pitali da li zeli mesto FS i prihvatila je. Engleski je znala malo bolje nego ja, bila je na nekom koledzu 20-ak dana i to je to. Ne cujemo se cesto sem kada dodje u Bg pa se uz kafu ispricamo. Kontam iz price da joj nije lako, ali da nema nameru da dodje ovde i radi za neku bednu platu. Ali ona je jedini primer koji znam da su je sreca i lepe plave oci omogucile rad na brodu!
U svakom slucaju, kako rece @mali remorker, nismo jos za staro gvozdje   :yeah:
Ako imate neki savet, tu sam da vas saslusam jer ipak je zivot na brodu totalno drugacija prica od ove na kopnu i svakako cu da prihvatim vase susgestije i misljenje  :uzdravlje:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #8 on: 22/July/2013 »

U svakom slucaju, kako rece @mali remorker, nismo jos za staro gvozdje   :yeah:
Ako imate neki savet, tu sam da vas saslusam jer ipak je zivot na brodu totalno drugacija prica od ove na kopnu i svakako cu da prihvatim vase susgestije i misljenje  :uzdravlje:

Mislim da ce ti svako ovde reci da pucas na sto je visu poziciju. Take a chance ;) nikad se ne zna :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline child.in.time

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #9 on: 22/July/2013 »
Tako ce i da bude, idem na to da upadnem kao FS pa sta god da se desi  :nokti:
Moracu da smaram neke clanove koji vec rade kao FS, ali nadam se da ce mi izaci u susret  :facepalm:
I da, javljam cim krenem u akciju, cisto da podelim iskustvo, mozda i ja nekome pomognem kao sto ste vi svi meni pomogli  =""

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #10 on: 22/July/2013 »
Tako ce i da bude, idem na to da upadnem kao FS pa sta god da se desi  :nokti:
Moracu da smaram neke clanove koji vec rade kao FS, ali nadam se da ce mi izaci u susret  :facepalm:
I da, javljam cim krenem u akciju, cisto da podelim iskustvo, mozda i ja nekome pomognem kao sto ste vi svi meni pomogli  =""

Gud lak!  :pop1:  :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #11 on: 22/July/2013 »
Welcome to the club! :uzdravlje:

Nemoj se ništa plašiti, brinuti, ustezati... te nisi sigurna u svoje godine, pa u engleski, pa u svoju sreću... te kerefeke ostavi iza sebe, jer nisu odlika odlučnih i uspešnih ljudi. A ti si odlučna i uspećeš. ::yes:: Ne zaboravi da sve polazi iz glave (kažu: kakve su ti misli, takav ti je život). :deda:

I da: idi na višu poziciju... možeš samo da dobiješ. A konobarica možeš biti kad god hoćeš.

:wave:

Offline child.in.time

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Da se i ja uklju?im u pri?u :)
« Reply #12 on: 22/July/2013 »
Thx @Princ na belom brodu!  :uzdravlje:
Odlucna jesam, ali i realna. Osmeh imam, engleski usavrsavam, a svi ste mi rekli da godine nisu problem tako da mi sreca i ne treba  :nokti:
Definitivno si u pravu, ne odustajem od FS-a, samo jos da ispitam neke ljude koji vec rade taj posao, cisto da budem spremna za razgovor  :pop: I uskoro prenosim svoje utiske :-))))'