Author Topic: 3rd Electrical Technical Officer – life onboard m/v Pacific Jewel  (Read 8383 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
wolfns daj reci mi koje nacije prevladavaju kao ETO. Jesi ikad vidija nekog žutog ETO časnika?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
3500 EUR  ="" pfff cak i ostao na tome s obzirom da procitah koliko(kolicko) se cimate,to je matori do jaja  :uzdravlje:    Daj reci mi molim te sta su te pitali na glavnom interview-u bas me zanima  :hmm:

ja sam zadovoljan platom, dok ne naucim sve sto mi treba za 2nd ETO, dobro je...  Nista me nisu pitali posto sam bio internal transfer, mozes procitati o tome po forumu. Moj intervju je bio sa Staff ETO na brodu tokom mog predhodnog ugovora, nije me nista strucno pitao, samo o tome sta sam radio pre i zasto hocu da budem ETO.

pokusati cu, mada imam vise iskustva u radu na recepciji (imam tek 23 godine) nego u kakvom PC servisu ili sluzbi odrzavanja IT opreme :D hvala ti za ovu firmu upravo sam im poslao mail pa da vidimo sta ce mi odgovoriti.

Ja sam trebao da odem da radim za MTN, ali sam na kraju odustao zato sto mi je Princess odobrio transfer. Oni rade dve runde intervjua, nije nista preterano tesko. Cini mi se da targetiraju ljude koji imaju onboard iskustvo, al ne znam za sigurno. Ako odradis ugovor na recepciji, a pritom imas obrazovanje/iskustvo/znanje u IT bransi, bices im super kandidat i oberucke ce te prihvatiti kao sto su i mene bili.


wolfns daj reci mi koje nacije prevladavaju kao ETO. Jesi ikad vidija nekog žutog ETO časnika?

Italijani, Bugari, Hrvati. Sad sve vise Ukrajince salju... Ima nekolicina zutih, uglavnom su bili fiteri dugi niz godina pa su presli u oficire. Kod mene je bio jedan Filipino, skroz OK lik i OK sto se posla tice. Bio je fiter 10 godina, tako da ima dobro iskustvo i sa brodom i sa strujom.




No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile

Ja sam trebao da odem da radim za MTN, ali sam na kraju odustao zato sto mi je Princess odobrio transfer. Oni rade dve runde intervjua, nije nista preterano tesko. Cini mi se da targetiraju ljude koji imaju onboard iskustvo, al ne znam za sigurno. Ako odradis ugovor na recepciji, a pritom imas obrazovanje/iskustvo/znanje u IT bransi, bices im super kandidat i oberucke ce te prihvatiti kao sto su i mene bili.

vidit cemo sta ce mi odgovoriti , a da to sta se tice onboard iskustva je istina jer znaju da imaju provjerenu i pouzdanu osobu...ako upadnem na recepciju dobro ako upadnem u IT dept opet dobro. bitno da se radi i da se dengi vrte ^^ a moj obrazovanje u IT-u je srednjeskolsko, vise sam samouk nisam na faxu vezano za taj dept a najvise iskustva imam na rec tako da cu to jace ciljati pa makar na daljnjim ugovorima probam napraviti kao i ti transfer :D btw puno ti hvala na ovim savjetima :D