Author Topic: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?  (Read 10421 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Postovanje, mene interesuje da li je bolje stupiti u direktni kontakt sa Viking kompanijom ili je bolje preko agencije.
preko FB sam stupio u kontakt sa Vikingom i prosredili su mi ovaj link http://www.vikingrivercruises.com/employment/
Napravio sam CV na Engleskom jeziku i prosledio sam njima, ali nisam jos dobio odgovor, povremeno dobijam preko e-maila njihov reklamni materijal.
Posto sam iz Srbije poslao sam i CV u agenciju "Feron" http://feron.rs/index.php/en/
Posao za koji sam se zainteresovao je -Night Auditor-.
Imam iskustvo na recepciji, radio sam u jednom hotelu- vili u Srbiji.
Znam tecko Engleski jezik, a sa Nemackim sam dosta slab iako sam ga ucio dok sam studirao na falkutetu.
E sada pitanje, posto imam srpske papire, predpostavljam ako me i prime da treba viza, a da li treba i neka viza sa madjarskim papirima - madjarskim pasosem?

Savete i preporuke rado prihvatam.
Unapred hvala.

Offline LooLa

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #1 on: 01/August/2013 »
Pozdrav,

Ja sam se direktno prijavila. Dobila sam poziv za intervju i to obavila. Prednost ako se prijaviš direktno je da ti se ne naplaćuju usluge posredništva.

Što se tiče jezika koliko sam ja razumela naj važniji je engleski sve ostalo je samo bonus.

Sretno!

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #2 on: 01/August/2013 »
Postovanje, mene interesuje da li je bolje stupiti u direktni kontakt sa Viking kompanijom ili je bolje preko agencije.
preko FB sam stupio u kontakt sa Vikingom i prosredili su mi ovaj link http://www.vikingrivercruises.com/employment/
Napravio sam CV na Engleskom jeziku i prosledio sam njima, ali nisam jos dobio odgovor, povremeno dobijam preko e-maila njihov reklamni materijal.
Posto sam iz Srbije poslao sam i CV u agenciju "Feron" http://feron.rs/index.php/en/
Posao za koji sam se zainteresovao je -Night Auditor-.
Imam iskustvo na recepciji, radio sam u jednom hotelu- vili u Srbiji.
Znam tecko Engleski jezik, a sa Nemackim sam dosta slab iako sam ga ucio dok sam studirao na falkutetu.
E sada pitanje, posto imam srpske papire, predpostavljam ako me i prime da treba viza, a da li treba i neka viza sa madjarskim papirima - madjarskim pasosem?

Savete i preporuke rado prihvatam.
Unapred hvala.
Malo je teško reći šta je pametno:ovaj bračni par iz Hr što vodi riverside.hr(oni rade samo riječne) su veoma profesionalni i susretljivi,sarađivali smo jednom prilikom i za svaku pohvalu,za razliku od employment-power.Nisam čula za feron,tako da ne znam ništa o njima,sigurno možeš prosurfati forumom,možda je neko nešto napisao.Ja sam aplicirala online i čekala oko mjesec dana na poziv pa nakon toga išla na brod u BG na intervju sa hotel menadžerom,primljena i na listi čekanja...pa vidjećemo.Koliko je meni poznato za riječne brodove je trebalo predhodno brodsko iskustvo,NE ZNAM da li se to sada promijenilo,trebaš provjeriti.Čini mi se da je brže online ali to ću znati ako se ukrcam uskoro.Mislim da je sve od slučaja do slučaja...Što se tiče vize - treba ,jer svi mi imamo 90 dana boravka u EU ali ona nije problem,nije bila do sada.Eto toliko od mene.Pozdrav i srećno!
:plovim: :pad:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #3 on: 01/August/2013 »
Hvala na informacijama, ja sam polao CV direktno preko kompanije Viking i sada cekam njihovodgovor, u medju vremenu dobijam na e-mail njihov reklamni materijal.
Nadam se njihovom odgovoru, bio on pozitivan ili ne.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #4 on: 01/August/2013 »
meni je jedan prijatelj rekao da ako ti se ne jave za 7 dana sa odgovorom znaci da im nisi interesantan...
kazu da oni iskljucivo traze prethodno iskustvo rada na brodu...tako mi je rekao prijatelj koji je inace prvi oficir...Viking mu je nudio da predje kod njih da radi..ali on nije hteo, kaze da su mu ponudili nizi rang ali stalan posao ali i nizu platu,ali platu bi dobijao cak i kad je kod kuce do drugog ugovora na sta on nije pristao...

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #5 on: 02/August/2013 »
Hvala na informacijama, ja sam polao CV direktno preko kompanije Viking i sada cekam njihovodgovor, u medju vremenu dobijam na e-mail njihov reklamni materijal.
Nadam se njihovom odgovoru, bio on pozitivan ili ne.
Ako si aplicirao online,trebala ti je ovo stići na e-mail:

Thank you for your application. A confirmation email has been sent to your specified address.
We will review your application and respond as soon as possible.
Please note: All applications will be processed after January 1, 2013. Thank you for your patience.
Please do not reply to this e-mail—replies cannot be read or responded to. If you have any questions or comments, visit our website or call our customer service center at the numbers listed above.

Ovu poruku dobiju svi koji su aplicirali online,tako da ti neće slati odbijenicu nego te samo mogu pozvati da dođeš na razgovor ako smatraju da bi te uskoro mogli trebati,eventualno.Mene su pozvali nakon mjesec dana po poslanoj aplikaciji.
:plovim: :pad:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #6 on: 03/August/2013 »
Razuemem, da dobio sam e-mail sa istim tekstom.
Hvala za informacije.

Offline zagcro

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #7 on: 07/August/2013 »
Pozdrav Vikinzima,
imam jednu molbu;
da li ima netko da je bio na interview-u u Zagrebu u Decembru 2012 za konobara u restoranu,a da jos nije pozvan.
Narocito vi koji ste isli direktno preko kompanije,ne preko agencije.
Hvala unaprijed.

Offline zagcro

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #8 on: 07/August/2013 »
Evo jedan prijatelj mi kaze da ce na Odin...da li netko zna kako je na Odinu za konobare u restoranu...?

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #9 on: 07/August/2013 »
Evo jedan prijatelj mi kaze da ce na Odin...da li netko zna kako je na Odinu za konobare u restoranu...?
Da li ide prvi put? Kada se ga pozvali?
:plovim: :pad:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #10 on: 08/August/2013 »
Pozdrav,
evo dobio msa odgovor od Viking kompanije, i nazalost za poziciju za koju sam se prijavio nisam izabran, izabrana je osoba sa vise iskustva.

Copy tekst:
Dear Mr. ..............
Thank you for your application and the interest you have shown in our company.
We are impressed with your application but unfortunately we could not consider you for this particular position and a more suitable candidate has been selected.
We are sorry to give you not a more favourable reply.
We wish you all the best for the future, both on a personal and professional level!


Poslao sma im popratni e-mail da li mogu da se prijavim za ciscenje kabina.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #11 on: 09/August/2013 »
Pozdrav,
evo dobio msa odgovor od Viking kompanije, i nazalost za poziciju za koju sam se prijavio nisam izabran, izabrana je osoba sa vise iskustva.

Copy tekst:
Dear Mr. ..............
Thank you for your application and the interest you have shown in our company.
We are impressed with your application but unfortunately we could not consider you for this particular position and a more suitable candidate has been selected.
We are sorry to give you not a more favourable reply.
We wish you all the best for the future, both on a personal and professional level!


Poslao sma im popratni e-mail da li mogu da se prijavim za ciscenje kabina.

Lijepo od njih što su ti se javili,sada bar znaš.Viking je u rangu riječnih kompanija jedna od najjačih i imaju ogroman broj ljudi koji apliciraju,kao što već rekoh uvijek su se tražili ljudi sa predhodnim brodskim iskustvom.Možda možeš pokušati kod GCCL kompaniji vidim da se oni opet aktivirali i imaju trenutno najviše plate ako je to istina.
:plovim: :pad:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #12 on: 09/August/2013 »
Pokusacu i preko njih.
Da, znam da sada veci broj ljudi se prijavljuje i za recne i za preko okeanske brodove.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #13 on: 15/August/2013 »
Koliko se dugo ceka odgovor kompanije  GCCL ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: VIking - direktan kontakt ili preko agencije?
« Reply #14 on: 15/August/2013 »
Koliko se dugo ceka odgovor kompanije  GCCL ?

odgovor na čega?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)