Author Topic: U strahu  (Read 4497 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
U strahu
« on: 30/July/2013 »
Pozdrav svima,
ja citam ovaj forum zadnjih 4 mjeseca kao gost. Danas sam se registrovala jer sam htjela da postavim pitanje. Nadam se da cu dobiti odgovor od vas iskusnih ljudi koji su radili vec na brodu.
Vidim da ste svi veoma predani da maximalno obavjestite ljude o radu na brodu.
Ali moram da priznam da sam u takvom strahu posle tema koje sam procitala i iskustvima ljudi o radu na brodu i o agencijama pre kojih se ide.

Ja sam sve obavila, Marlins test, i intervju , i medicinski pregled, ali LOE nikako da stigne...:( i sad kad procitah na jednoj temi da je jedna cura dobila obavijest da ce ici 24. oktobra a kod mene se nista ne zna....tako mi rekose kad sam ih pitala...evo cekam vec 2 meseca od ljekarskog pregleda...

da li se desavalo da nekima propadnu pare sto ste ulozili ? ipak nije mala cifra izdvojiti za ljekarski, 150 eura... :( , jos ako mi to propadne pa ja stvarno onda nemam rijeci ...pa nece valjda... :ban:...ja jos vjerujem da kad ti agencija to sve trazi nakon prodjenog intervjua i odradjenog ljekarskog, nece te zeznuti na kraju?jel se desilo to nekome vec? nesto ne nadjoh na forumu temu o tome!
izvinite administratori sto ovde postavljam pitanja...

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #1 on: 30/July/2013 »
Preko koje si agencije aplicirala, za koju kompaniju, poziciju?  +U+
Ako si zaista citala forum 4 mjeseca, onda i sama treba da znas da neki ljudi cekaju manje na ukrcaj, neki vise. Ja sam recimo cekao 7 mjeseci na LoE.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #2 on: 30/July/2013 »
uhh...pa znam da se ceka dugo....citala sam iskustva ljudi da su cekali 5-6 mjeseci najvise...ali nisam nigde procitala da se ceka cak 7 mjeseci  :pad:
ubicu se do tad! a ja nemam posao... :nono: i taj LOE cekam kao ozeblo sunce... :hehe:

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #3 on: 30/July/2013 »
jesi pokusala da nazoves agenta/agenciju?
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #4 on: 30/July/2013 »
naravno...kazu nema jos nista...od ljekarskog je vec proslo 1 mjesec a od glavnog intervjua skoro 3 mjeseca...
vidim da je tamo zatvorena tema, ali je jedan clan foruma napisao da isao na intervju i isti dan dobio ugovor sa potpisom i pecatom...kako to?to je nemoguce
meni je receno kad se prodje glavni intervju onda oni posalju zahtev za ljekarski i posle kad im se ti skenirani dokumenti sa ljekarskog posalju, poslije toga ide LOE..kako neko moze da dobije LOE odmah bez ljekarskog?! ja sam obavjestena da nece nikom poslati nijedan kruzer LOE a da prvo ne vidi ocima da je cjeli ljekarski uradjen besprekorno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #6 on: 30/July/2013 »
znaci ako nisam upala u tih 50% = znaci da me nece...nisam im interesantna..tako mi se po ovim procentima cini  :ban:
i ako ne upadnem ni u tih sad 17,6% =  :moli:
e onda mi opada mogucnost da cu uopste i dobiti LOE...
e kako ja vecito baksuz u zivotu... :facepalm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: U strahu
« Reply #7 on: 30/July/2013 »

e onda mi opada mogucnost da cu uopste i dobiti LOE...


? Anketa lijepo kaže da ljudi dobivaju posao i poslije 9 mjeseci.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #8 on: 30/July/2013 »
ima dosta parametara od kojih zavisi kad ce te kompanija pozvati....prvi je pozicija za koju si aplicirala pa onda mnogo drugih....
CEO- slika sa spockom je super  :clapping:
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: U strahu
« Reply #9 on: 31/July/2013 »
i dalje ne vidim info koja agencija i pozicija. ja sam cekao 5 meseci za prvi ukrcaj, znam kakav je osecaj.
Ako je neka od proverenih agencija, dobices poziv kad tad...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #10 on: 31/July/2013 »
CEO, ali ima logike...oni koji upadnu u tih 50% za 1-2 meseca znaci da se oni po "necemu " izdvajaju...mozda personality, mozda dobro radno iskustvo, mozda godine ( mladje)...itd...kruzeri mogu da biraju,...pa ima nas bas puno koji smo prosli intervju, i ljekarski odradjen besprekorno...ali po necemu se gleda ko ise prvi a ko ide drugi...to je moje misljenje...meni je prvi put da idem na brod ( mislim valjda cu otici, posto jos nisam dobila LOE  :nono:...valjda ce uskoro :moli:)
mozda ti bolje znas CEO odabir kandidata i kako to ide??! :hmm:


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #12 on: 01/August/2013 »
hvala CEO na pronalazenju odgovora...forum ima bas puno tema pa ne stizem da iscitam sve i da nadjem potrebne info..zato si ti tu  :D
btw....ja moram da te pitam za ovo :

(nitko iznad 35).

da li to svaka kompanija koja rade sa kruzerima zahteva ili je to samo odredjena kompanija?!
ako je to sad uslov...ja sam onda dzabe bacila 150 eura na ljekarski pregled a da mi to niko nije rekao... :nono:..

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #13 on: 01/August/2013 »
iz mog iskustva vecina ocean companija izbjegava zaposliti osobe preko 35...ne znam za river cruise. To ne znaci da ne zaposljavaju, sa mnom je radio covek koji je napunio 45 godina, prvi ugovor nikad pre toga na brodu,engleski bukvalno 10 rijeci- pozicija Hotel steward (nas covjek iz hrvatske).
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: U strahu
« Reply #14 on: 01/August/2013 »
ja sam mnogo mladja od tog coveka.... :D..da se razumemo ali sam iznad 35  -()-...e sad sta reci???????????????!
da li da se nadam ili da :pop1: ??

narode...pa meni niko nije rekao da li se nekom desilo da propadne taj ljekarski, da osoba nikad ni ne dobije taj LOE?!!? :hmm: