Author Topic: From August 20 2013: The cost of visas is reimbursable! (RCCL)  (Read 11113 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
na prvu sam vidio "radi na Celebrity-u" pa tek onda "koncesionar Image" a kakva je situacija na celebrity-u? msm sta se placa a sta kompanija placa? posto mi neko ranije rece da Celebrity placa kartu, da li to isto vazi i za vizu ili ? neko takodje rece da se sada uvodi i na royal, mozda... neprovjerene informacije, ne uzmite za zlo... :D

Joj, to je tako komplicirano sve da vise ni ja ne znam. Ugl, prvi puta kada je isao 2010. sve je placao sam, ali kartu do broda je dobio, za nazad je platio sam. Drugi ugovor mu je kompanija platila do broda, a u medjuvremenu su promijenili neka pravila pa su mu platili i za kuci. Od tada (dakle 3. i 4. ugovor), sam si placa kartu do broda, a za nazad dobije od kompanije...Prva tri ugovora je bio na Royalu, na četvrtom kada je dobio promociju u lab managera prebacili su ga na Celebrity. Za peti ugovor su mu ponudili da ide na Cunard na QM2 i prihvatio je naravno. A za vizu i medical ne znam jesu mu vratili novac, to ga nisam pitala...

Ali manite sve što čujete, kad se ide prvi puta treba računati na oko 1000 -1500 eura troškova minimalno, pa bolje da imate viška nego da vam fali...  ::yes::

Offline stobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
E ovako sad:
Svi novi ugovori koji su nakon 30. Avgust-a (ukrcavanje) za Royall i Celebrity viza se refundira 100% (na brodu) :yahoo:. Ocekiva se medikal da bude sledeci i to otprilike isto krajem Avgusta mozda Septembar. :banana:
Avio karte zasad samo povratna ALI je JAMB u najavi da bude u oba smera. Najverovatnije do kraja godine i to da bude :moli:
Ovo je info iz Kouzona posto sam se javio isti cas kad je informacija objavljena (mislim da je bilo pre 3-4 dana) 


You are the creator of Your own destiny. It's You vs. You.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
O pa ovo je super vest ako je tako, bas sam sada obnavljao Vizu inace ce mi sada biti 6 ugovor (3 Princess i 3 Royal), e sad jedino me zanima kako ja da pokazem racun osoblju na brodu kada je iznos u dinarima a ne u dolarima, da li mozda da im odstampam sa stranice ambasade gde se vidi iznos u stranoj valuti, ajd nek mi neko potvrdi da li je vec imao slucaj refundiranja troskova.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Stalno se ponavlja isto pitanje/nedoumica, eto baš je danas ili juče nekome odgovoreno na to pitanje u drugoj temi. ;D

Valuta je nebitna, crew office je veoma dobro upućen u konverziju valuta i to po kursu koji je važio na dan plaćanja. Dakle, bez brige.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
hvala na super brzom odgovoru, pokusao sam da trazim ali nisam naleteo na odgovor, evo obecavam ko sledeci bude pitao u vezi istog pitanja, ja cu da mu odgovorim  :D

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Meni su vratili bez problema, racun u dinarima,
Carnival