Author Topic: pitanja vezana za poziciju A/V technician  (Read 10590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
cao ljudi,

planiram se prijaviti na poziciju A/V tehnicara. imam oko tri godine iskustva kao snimatelj i montazer (portali, televizija, angazmani na drugim projektima).

prije nego sto sam postavio ovaj topik procitao sam cijeli ovaj podforum i vidim da se uglavnom prica o fotografima, sto i nije tako lose.. ipak, moze li mi neko odgovoriti na slijedeca pitanja?

koliko cesto se traze ljudi za ovu poziciju? ceka li se puno?

sta je posebno zanimljivo agencijama, a sta bih trebao staviti u CV? sta treba znati pored montaze i kamere koje ja najiskrenije, razvaljujem?

neki ljubazan momak na fejsbuku mi je otprilike nabrojao opremu za koju je on cuo da je koriste na brodu, pa ako ima neko ko to vec radi, ili je radio to, molim da kaze nesto o tome!

za kraj, postoji li neka agencija preko koje je najlakse dobiti ovu poziciju? molim preporuke!

vidim da je ovdje na forumu malo raje koja radi taj posao i mislio sam neke od njih pitati ovo privatnom porukom cisto da ne smaram s temama, ali onda skontam da mnogi nisu naveli poziciju na kojoj rade, pa da i oni vide ovo :)

inace imam 31 godinu, 3 godine iskustva u struci, volju da idem raditi na brod, a nije mi nikakav problem na razgovore ici bilo gdje na balkanu, ionako cesto i jeftino putujem.. ne bjezim ja ni od pozicije fotografa i to mi nije strano.

hvala ekipa!

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #1 on: 01/August/2013 »
ionako cesto i jeftino putujem..

"Jeftino" je rijec koja je vrlo diskutabilna...posto si rekao da ti nije problem da putujes jer cesto i jeftino putujes, ako mozes molim te da objasnis sta znaci to "jeftino" i kako se to jeftino putuje, posto ja ne znam gde moze i kako moze da se jeftino putuje osim ako nije o necijem tudjem trosku... :hmm:

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #2 on: 02/August/2013 »
Mislim da ti to ovisi o kompaniji za koju planiras raditi i koji brod dobijes na pocetku. Sad sam vec pri kraju drugog ugovora na carnivalu i mogu ti reci sto se ovdje radi. Moja pozicija ti je konkretno AV Tech ili ti ga Entertainment Technician - Video.

Radis manje vise ovo:
* Snimanje i montiranje aktivnosti na brodu (mixology, hairy chest, sailaway, elegant night..)
* Simanje i miksanje uzivo robotic kamerama (hasbro the game show, welcome aboard show, game of love, legends...)
* Simanje, miksanje i prijenos uzivo jutarnjeg showa..
* Pravljenje i prodaja DVD-a
* Pravljenje rasporeda i odrzavanje svih TV kanala
* Odrzavanje satelita
* Odrzavanje "LED big screena" i pravljenje rasporeda sto se prikazuje
* Odrzavanje interaktivne televizije
* Odrzavanje doslovno svega na brodu gdje postoji TV ekran ili projector
* Rjesavnje problema sa televizorima i interaktivnom televizijom u guest i crew kabinama
* Setup, svijetla i zvuk u comedy club-u
* Ponekad radis super star live (doslovno karaoke sa bendom koji svira uzivo, pa moras mikasti zvuk...)

To je manje vise to cega se sad na brzinu mogu sjetiti. Sto se prijave tice, cuo sam za dosta slucajeva koji su isli direktno preko Carnivala, vise bas i nema razgovora za taj posao u nasim krajevima. Najbolje ti je posjetiti stranicu  carnivalentertainment.com i tamo se prijaviti. Lik koji radi regrutacuju je trenutni na odmoru, pa odgovor mozes ocekivati kroz 2-3 tjedna.


Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #3 on: 02/August/2013 »

* Odrzavanje doslovno svega na brodu gdje postoji TV ekran ili projector
* Rjesavnje problema sa televizorima i interaktivnom televizijom u guest i crew kabinama


braco, hvala ti! jedino me ove stavke malo stekaju. to ko neki te ve mehanicar jeli?
inace, malo sam se osramotio ovdje. bio sam ovu temu stavio tamo u foto dipartment i prije sam procitao samo onaj podforum, pa je tema premjestena. da sam sad to uradio preformulisao bih post i pitanja. a sta cu, tupav ponekad..

"Jeftino" je rijec koja je vrlo diskutabilna...posto si rekao da ti nije problem da putujes jer cesto i jeftino putujes, ako mozes molim te da objasnis sta znaci to "jeftino" i kako se to jeftino putuje, posto ja ne znam gde moze i kako moze da se jeftino putuje osim ako nije o necijem tudjem trosku... :hmm:

imam ja svoje nacine :)
najcesce o tudjem trosku druze, dugo sam radio u nvo sektoru (organizacija je clanica dosta velike mreze organizacija u regiji) pa se cesto prikacim staroj ekipi. cesto sam u zagrebu i beogradu. skoplje rijedje, recimo ove godine sam bio jednom..
inace, i pored toga uvijek sam jeftino putovao. ima auto stop, sto meni nije problem i cesto tako idem, vozovi gdje se svercas, raja koja te rado ugosti i tako kombinujes to :D
sve je diskutabilno drug.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #4 on: 02/August/2013 »
E druze nisi ti bas pregledao ovaj forum kako treba  b00/.....ima nas barem blizu 10 koji rade na ovim pozicijama i svako od nas je iznosio misljenje sta i kako....uglavnom pokusaj i preko agencije Kouzon oni zaposljavaju na Royal za Broadcast tech, manje vise slican je posao kao i na Carnivalu.....

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #5 on: 02/August/2013 »
a hebiga, izvinite! nisam bio procitao, ali evo sad jesam. tebi hvala i inace svaka cast raji koja se raspisala. svaka cast

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #6 on: 04/August/2013 »
za ekipu koja vec radi tamo:

kakav je taj avid, ima li kakvih mogucnosti ono za napucavat video? ustvari, koliko se ima prostora za posvetit videu i biti kreativan? ima li neka standardizovana grafika konkretno na brodovima na kojima ste vi, ili i tu imas nekog svog prostora? posto vidim da neki pricaju i o afterima..

nesto ramisljam: vi koji ste skajpali sa amy, treba li se i na skajp srediti? kravata i to? kad je vec treba sarmirati :D


Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #7 on: 19/October/2013 »
evo da dam odgovore na tvoja pitanja, sto se tice napucavanja video materijala, sto manje ukrasavanja, eventualno dobro dodju obicne tranzicije u montazi (cross disolve), retko kada koristimo After jer sve spice vec imas gotove i to se koristi od kompanije koji su vec napravljene. Znaci nikakvo ukrasavanje i tome slicno, eto nekada bas ako lose ispadne video, onda ga samo malo korigujes boje, osvetljenost itd...ali recimo 99% kako snimis to je to....uglavnom vec imas projekte napravljene sa dogadjaje i kada snimas novo desavanje samo zamenis sa novim materijalom u projektu...i uglavnom duzina finalnog vide treba da ispadne oko 2 min, imamo vec i neke genericke video klipove koje recimo obnavljamo jednom u 3 meseca....a sto se tice skype sa Amy, moras biti lepo skockan u sakou a dole komotno navuci trenerku i obuci papuce, znaci sobna varijanta :-)))...nece ti traziti da ustajes i samo lep velik osmeh pokazi dok pricas ali ima jedno malo iznenadjenje sa njene strane, ona ne ukljucuje kameru, tako da ce ti biti malo cudno, ali ok je ona skroz je opustena zenica :-))

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #8 on: 20/October/2013 »
hvala drug na brzom odgovoru :P

evo ovih dana cekam taj intervju sa doticnom gospodjom. iskreno, uopste se ne sikiram vise hocu li proci to. u zadnje vrijeme razvlacim kablove na ovom jednom svom starom radnom mjestu i to mi je dosta povezalo rupe neke u znanju ovog posla. jos je moja ljubav snimanje i montaza, ali nekako se sad osjecam kompletniji za posao :)

jedino me brine hocu li ja to docekati uopste. sve mi se cini da sam zaboravljen :D

Offline duh_koji

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #9 on: 20/October/2013 »
hvala drug na brzom odgovoru :P

evo ovih dana cekam taj intervju sa doticnom gospodjom. iskreno, uopste se ne sikiram vise hocu li proci to. u zadnje vrijeme razvlacim kablove na ovom jednom svom starom radnom mjestu i to mi je dosta povezalo rupe neke u znanju ovog posla. jos je moja ljubav snimanje i montaza, ali nekako se sad osjecam kompletniji za posao :)

jedino me brine hocu li ja to docekati uopste. sve mi se cini da sam zaboravljen :D
Hoces docekaces, jer tek poslije slijedi cekanje... prodjes Amy, i onda imas jos jedan finalni intervju i to je to... e onda dolazi cekanje... Jer sam ja prosao na poziciju Audio tehnicara i poslije zavrsetka svih intervjua ti tek treba strpljenja... :D Ja cekam od 6 septembra... :D.
Someday - and that day may never come - I'll call upon you to do a service for me. But until that day, accept this justice as gift

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #10 on: 24/October/2013 »
a bar znas da ides sigurica haveru. nek ti je sa srecom :D sad je tvoje samo da das otkaz na trenutnom poslu i odmaras, cekas brod, zaXXXXXX se do tada :P

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #11 on: 15/November/2013 »
drug, ti ili bilo ko: koliko prodje vremena od amy do tog finalnog telefonskog intervjua inace?

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #12 on: 15/November/2013 »
rekose mi iz agencije mozda dan ili dva, mozda desetak dana... Mogu li ovdje malo VASA iskustva pliz? sramota me smarati vise ljude iz agencije, fakat su prestrpljivi samnom ispali do sada.

inace, ja sam od priskrininga do ejmi ceko vise od mjesec dana. bio i zaboravio na to :D

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #13 on: 15/November/2013 »
Meni su za NCL posle skype intervjua javili za 2 dana. Probaj za NCL mislim da ima pozicija. Mozez da probas preko Tomislava iz EP. POzz

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pitanja vezana za poziciju A/V technician
« Reply #14 on: 15/November/2013 »
hvala ti zemljace :)

nego ja cekam sad taj finalni after amy razgovor