Author Topic: MaxAdsl brzine /Dvostruko ve?a brzina za samo 30 kn razlike?  (Read 6996 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ima li tko (u Hr) da je prešao na ovaj srednji brzinski paket MaxAdsl-a?

Ja visim na "Od 2 Mbit/s do 4 Mbit/s" i nisam nešto nezadovoljan.

Ovaj srednji paket  "Od 5 Mbit/s do 10 Mbit/s" je samo 30 kn skuplji, a obećava puno toga ...
Svakako ću probati, i ako nisam sretan, poništiću poslije 2 (besplatna) mjeseca, a zanimaju me iskustva onih koji su probali/prebacili se na tu veću brzinu.

Je li vrijedno 30 kn?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala na ovom linku.

Ping i Upload su nam skoro isti, ali Download ... tvoj je 2.5 x brži, a pretpostavljam da se to prevodi, između ostaloga, i u brže otvaranje stranica?

Ekipa, kako je u Srbiji, Bosni ...?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Meni se od prvog ADSL-a (512kbps) pa do trenutnih 10Mbps stranice otvaraju manje-više isto... osim ako nije neki heavy flash sadržaj. Ta brzina se primećuje samo kod downloada velikih sadržaja, video streamovanja ili deljenja konekcije na više korisnika.

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile


evo ovaj od mene je 6mb... i trenutno brat cacka nesto na netu,al ja sam zadovoljan s brzinom
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Otkud ti je ping tako jak?  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Otkud ti je ping tako jak?  :hmm:
pa 12 i nije tako puno,al je zato upload velik jer burazer pika LoL :)
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
pa 12 i nije tako puno,al je zato upload velik jer burazer pika LoL :)

Naravno da 12 nije puno, zato i kažem da je jak.

[Ping] tells how long it takes a "packet" of data to travel from your computer to a server on the Internet and back.
Whenever you experience delayed responses in Internet applications - this would be due to a higher than desired ping.
Similar to packet loss, lower is better when it comes to ping.
A result below 100 ms should be expected from any decent broadband connection.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Naravno da 12 nije puno, zato i kažem da je jak.

[Ping] tells how long it takes a "packet" of data to travel from your computer to a server on the Internet and back.
Whenever you experience delayed responses in Internet applications - this would be due to a higher than desired ping.
Similar to packet loss, lower is better when it comes to ping.
A result below 100 ms should be expected from any decent broadband connection.
Nisam te razumeo,ja sam mislio da kazes da mi je ping velik,moja greska, :) Pa ne znam,adsl,pa mozda zbog toga,ali sada sam gledao neku reklamu pa cu mozda uspeti da dobijem 10 mb za istu cenu :3  :run: :yeah:
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
pa i nije nesto preskupa investicija ako koristis internet intenzivnije :D a za ping svaka cast meni je inace oko 30ms-35ms
valjda zavisi od stanja linije a i blizina centrale ISP-a igra ulogu.
da su nam cijene medu najvisima u Europi jesu ali po meni 110 kn/mj nije nesto pretjerano skupa investicija.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
haha ovo danas je fantazija, kad se sjetim igranja enemy teritorya, ping valjda tisucu preko 56k modema, a usred partije stara iskljucuje modem jer mora zvat tetku hahaha :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ali po meni 110 kn/mj nije nesto pretjerano skupa investicija.

Pa nije uopće puno. Zapravo ne govorimo o 110kn, nego o dodatnih 30kn koji dovode trenutnih 80 na 110.
Ali ja T-comu ništa ne vjerujem.
Mene zanima koliko se taj pomak od dvostruke brzine primjeti. Nešto? Ništa?

Princov komentar se poklapa sa mojim trenutnim mišljenjem o toj njihovoj "duploj" brzini.
Nije to ništa približno situaciji kada voziš auto 100km/sat, pa ubrzaš na 200. Ovo se vjerovatno i ne primjeti u normalnom surfanju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Sto se otvaranja stranica tice, ne osjeti se skoro nista ako imas 6 ili 10...ljudskom oku i osjecaju to i nije vidljivo...taj paket od 10 su prvenstveno uveli za firme koje imaju puno kompjutera, pa sa vecom kolicinom kompjutera su zeljeli postic da svaki kompjuter ima barem pribliznu brzinu od 5....sto se igrica tice velika je promjena, na bolje mislim s obzirom na ping i na brzinu download-a.

Da ne spominjem da je ta brzina od 10 u najmanju ruku pola, ako ne i vise sto konkretno t-com u HR moze ponudit ali nezeli jer nema potrebe

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Oprostite...Žurim!!!

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller


Kablovski net, 1400 dinara (sto mu valjda dodje oko tih 110 kn, mozda nesto manje).

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Pa nije uopće puno. Zapravo ne govorimo o 110kn, nego o dodatnih 30kn koji dovode trenutnih 80 na 110.
Ali ja T-comu ništa ne vjerujem.
Mene zanima koliko se taj pomak od dvostruke brzine primjeti. Nešto? Ništa?

Princov komentar se poklapa sa mojim trenutnim mišljenjem o toj njihovoj "duploj" brzini.
Nije to ništa približno situaciji kada voziš auto 100km/sat, pa ubrzaš na 200. Ovo se vjerovatno i ne primjeti u normalnom surfanju.
alright then, ali PAŽNJA cini mi se da sam procitao da ce " Tcom ako je moguce pruziti tu brzinu (dakle koji paketić uzmes) ako to linija dozvoljava( sta god im to znacilo ) odnosno u suprotnom isporuciti ce onu brzinu koju dopusta linija" :D
nemojte me tocno uzet za rijec za ovaj citat ali u tom kontekstu je islo. potrazite sami ta mala slova u ponudi i to je to.
a tih 30 kn Sefe...pa to je marketing, tako je preocito da ljudi samo gledaju tu "duplu brzinu" a ona varira ko €/kn :D

netko je također pisao za firme sa vise kompjutera...nebih se slozio sa tobom, 10Mbita je premali protok podataka da bi jedan ured funkcionirao, jos ako veci dio poslovanja vrse preko interneta bas im je krasno, a za online igranje je dušu dalo. cak ste i mene naveli da razmislim o "investiciji" :D