Author Topic: Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?  (Read 4420 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?
« on: 03/August/2013 »
Poštovanje mornari  ="" .
Ima li neko vremena i znanja da baci na brzinu rezime o snalaženju na aerodromu u Seattl-u,i nekim krucijlanim stvarima ?

Hvala lijepo  :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?
« Reply #1 on: 03/August/2013 »
Pozdrav Mujka!

Bila sam do sada na aerodromu u Budimpešti, Milanu, Frankfurtu, Zurichu, SFO, Newark, JFK i Pleso - sve je isti princip tj. sve je lijepo označeno, putokazi po svuda, tako da tu nema neke velike filozofije.
Prvi puta kad sam letila bila sam malo zbunjena jer nisam znala što prvo trebam napraviti. Dakle, ideš prvo na chek in, predaš prtljagu, zatim security check (detektori metala i provjera prtljage koju nosiš sa sobom kao carry on luggage), i onda na svoj izlaz iliti gate...
Na velikim aerodromima kao što su SFO i JFK, check in se radi na principu da na određenim terminalima imaš check in određenih kompanija. Tako da ako ti je avioprijevoznik Continental Airlines, u airtrainu (onaj vlakić bez vozača što vozi po terminalima) na popisu pronađeš Continental i ideš na terminal na kojem piše da se nalazi check in za njega, i to ti je to.
Uostalom, uvijek imaš sa strane puno radnika koji su ti spremni pomoći o objasniti, pogotovo u USA. Mene su plašili da ću se izgubiti, da neću stići na sljedeći let itd., ali iskreno ja nisam vidjela ništa strašno u tome...jedino sam u San Franciscu čekala prtljagu na krivoj traci  :rofl:

Eto, nadam se da sam bar malo pomogla, sretno!

EDIT: Ako imaš presjedanja, pitaj da li moraš pokupiti prtljagu na sljedećem aerodromu, jer ja npr. na letu Budimpešta-Milano-NY-SF u Milanu nisam morala, ali u New Yorku jesam, pokupila sam ju na traci nakon što sam prošla immigration...
 :uzdravlje:

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?
« Reply #2 on: 04/August/2013 »
Hvala na odgovorima u pomoć  :uzdravlje:
Nadam se da neće bit belaja  :ban:
Ne znam da li će biti presijedanja.
Letim iz Beograda,koja je sad praksa,slijetanja,možda Frankfurt ???
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?
« Reply #3 on: 04/August/2013 »
Ako letiš negdje dalje, tipa US, onda ćeš sigurno presjedati, a to može biti Frankfurt, Milano, Zurich, Pariz, Budimpešta, Munchen...nema pravila.
Sretno i sjeti se - tko pita, ne skita!  ;)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Snalaženje na aerodromu,USA,Seattle ?
« Reply #4 on: 05/August/2013 »
Bila sam ja na aurodromu u Seattle, i posle imigracije je vrlo lako da se snadjes, pratis samo znakove exit, kad  izadjes napolje, imas "stanice" za shuttle bus koji voze do razlicitih hotela. A i stvarno, koga god da pitas, pomoci ce ti :).
A inace, ja kad sam letela, imala sam presedanje u Frankfurtu, mada znam i slucajeve koji su leteli do Beca, pa do Washingtona, i tek onda za Seattle.
Srecno!
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.