Author Topic: Carnival Assistant Waiter  (Read 9834 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snezavd

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Carnival Assistant Waiter
« on: 22/May/2009 »
Cao svima...Ja sam konkurisala za Carnival kompaniju i dobila posao Assistant Waiter...Pa me zanima moze li neko da mi da neke informacije tipa da li je moguce napredovanje u toku prvog ugovora i da li je ona plata od 1200$ koja je kao "zagarantovana" tako su mi rekli kada sam isla na intervju a i pise na papiru koji sam dobila od kompanije...Da li ona moze da se poveca u toku ugovora...Zaista bi mi svaka informacija znacila, jer prvi put idem na brod i naravno nemam nikakvog iskustva....Hvala puno...Zahvaljujem se i Sefu posto se nadam da ce me udostojiti odgovora...Veliki pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival Assistant Waiter
« Reply #1 on: 22/May/2009 »
Cao svima...Ja sam konkurisala za Carnival kompaniju i dobila posao Assistant Waiter...Pa me zanima moze li neko da mi da neke informacije tipa da li je moguce napredovanje u toku prvog ugovora i da li je ona plata od 1200$ koja je kao "zagarantovana" tako su mi rekli kada sam isla na intervju a i pise na papiru koji sam dobila od kompanije...Da li ona moze da se poveca u toku ugovora...Zaista bi mi svaka informacija znacila, jer prvi put idem na brod i naravno nemam nikakvog iskustva....Hvala puno...Zahvaljujem se i Sefu posto se nadam da ce me udostojiti odgovora...Veliki pozdrav

Ako ti tako pise na papiru koji si dobila od kompanije, onda nema mjesta sumnji.
Mislim da se radi o garantiranom minimumu, jer konobari zaradjuju place dobivanjem baksisa (tips), koji varira od kruza do kruza. Disney ima sistem da placa konobare $50 na mjesec, a preko tips sistema zarade i do $4.000.
Osobno nisam bio na Carnivalu, pa nek uskoci neko ko jeste  ::yes::

Mozes napredovati u prvom ugovoru na korak vise - Waiter, ali znaj da se zaista trebas dokazati tj. raditi.
Samo bez straha i sve ce biti super.  :-))))'

ps. I zamolio bi te :moli: da umjesto ... (tri tocke na kraju recenice) udaris ENTER.  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline snezavd

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Carnival Assistant Waiter
« Reply #2 on: 29/May/2009 »
Ako ti tako pise na papiru koji si dobila od kompanije, onda nema mjesta sumnji.
Mislim da se radi o garantiranom minimumu, jer konobari zaradjuju place dobivanjem baksisa (tips), koji varira od kruza do kruza. Disney ima sistem da placa konobare $50 na mjesec, a preko tips sistema zarade i do $4.000.
Osobno nisam bio na Carnivalu, pa nek uskoci neko ko jeste  ::yes::

Mozes napredovati u prvom ugovoru na korak vise - Waiter, ali znaj da se zaista trebas dokazati tj. raditi.
Samo bez straha i sve ce biti super.  :-))))'

ps. I zamolio bi te :moli: da umjesto ... (tri tocke na kraju recenice) udaris ENTER.  :rtfm:


Hvala ti Sefe na brzom odgovoru i necu vise stavljati (...) ako ti to toliko smeta.  oT.
Radim lekarski i onda cekam sta ce biti, nadama se da cu uskoro na brod.
Takodje, nadam se da me nece niko maltretirati, posto, kao sto mozes i da pretpostavis cula sam svakakve price i to npr, da su na tim pozicijama sefovi Indijci koji obozavaju da nas maltretiraju itd.
Verovatno i sam mozes da pretpostavis sta se sam mogla da cujem od raznih ljudi.
Imam jos jedno pitanje, ako ti ne prestavlja problem da mi na njega odgovoris.
Dakle, jedna devojka koja vec dve godine radi na Carnivalu, mi je rekla da postoji mogucnost, kada odem na brod, da mozda mogu da promenim poziciju, za Super club, kao u fazonu njima stalno trebaju konobari, pa se desava da na brodu traze novu radnu snagu.
Eto, zanima me da li znas da li je to moguce, ako sam bila  dovoljno jasna?  :D

Da htela sam da ti kazem da ja nusam htela ovu poziciju, zapravo htela sam Bar Server, ali su mi na razgovoru rekli da mi " preporucuju " poziciju Ass Waiter, jer obzirom da nisam nikada radila na brodu, kao necu moci da se snadjem.
Ali prihvatila sam iz razloga da ne bih sebi zatvorila vrata, u fazonu ako ih odbijem, mozda me vise nikada ne prime.
To je to Sefe. Kada budes mogao, nadam se da ces me udostojiti odgovora

Hvala unapred :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival Assistant Waiter
« Reply #3 on: 29/May/2009 »
Hvala ti Sefe na brzom odgovoru i necu vise stavljati (...) ako ti to toliko smeta.  oT.
Radim lekarski i onda cekam sta ce biti, nadama se da cu uskoro na brod.
Takodje, nadam se da me nece niko maltretirati, posto, kao sto mozes i da pretpostavis cula sam svakakve price i to npr, da su na tim pozicijama sefovi Indijci koji obozavaju da nas maltretiraju itd.
Verovatno i sam mozes da pretpostavis sta se sam mogla da cujem od raznih ljudi.
Imam jos jedno pitanje, ako ti ne prestavlja problem da mi na njega odgovoris.
Dakle, jedna devojka koja vec dve godine radi na Carnivalu, mi je rekla da postoji mogucnost, kada odem na brod, da mozda mogu da promenim poziciju, za Super club, kao u fazonu njima stalno trebaju konobari, pa se desava da na brodu traze novu radnu snagu.
Eto, zanima me da li znas da li je to moguce, ako sam bila  dovoljno jasna?  :D

Da htela sam da ti kazem da ja nusam htela ovu poziciju, zapravo htela sam Bar Server, ali su mi na razgovoru rekli da mi " preporucuju " poziciju Ass Waiter, jer obzirom da nisam nikada radila na brodu, kao necu moci da se snadjem.
Ali prihvatila sam iz razloga da ne bih sebi zatvorila vrata, u fazonu ako ih odbijem, mozda me vise nikada ne prime.
To je to Sefe. Kada budes mogao, nadam se da ces me udostojiti odgovora

Hvala unapred :D

Ne vjeruj pricama, maltretiranje na brodovima ne postoji, osobno sam ispratio sa broda bar 10ak menadzera koji su se zaboravili pa u krivo vrijeme izgovorili ruznu rijec ili opsovali. U svakoj kompaniji postoji HR (Human Resources) department, kome je posao briga o moralu posade, i rjesavanja bilo kakve situacije koja bi kompaniju mogla kostati.
Ako gdje nadjem definiciju "sexual harassment", postavit cu ju ovdje.
Sva posada redovito, nekoliko puta kroz ugovor, mora pohoditi "class" na kome se u detalje objasnjava sto predstavlja "sexual harassment" i kako se boriti protiv te pojave.
Sve kompanije imaju "hotline" na koji se anonimno moze prijaviti svaka osoba za koju se sumnja da se ogrijesila o pravila, i protiv iste ce biti pokrenuta istraga. Vise od svega, Cruise kompanije zanima odrzavanje poslovnog imidza, jer nitko im nece doci na brod ako se na CNN-u pokaze prilog o zlostavljanju na nekom od njihovih brodova. Zato cesto izlaze ususret onima koji prijave nekoga za zlostavljanje, i radije ce optuzenoj osobi dati otkaz nego se brinuti o eventualnoj tuzbi onoga tko je takvu osobu prijavio.

O prelasku sa pozicije na poziciju ne moras brinuti, jer ako hoces raditi - prelazak na bolju poziciju ce biti realnost.
Mozda ce ti trebati manje, a mozda i vise vremena, ali to ovisi najvise o tebi.
U krajnjem slucaju, ako odradis nekih 5-6 mjeseci na poziciji asistenta, i ne daju ti promociju, digni sidro i prijavi se preko neke druge agencije, na drugu kompaniju, i na visu poziciju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #4 on: 15/October/2009 »
sefe,dali to znaci da je na carnivalu tih 1100-1200 usd sto moze da se zaradi na mjesec maksimalno ili kako to vec ide???jel na to ide baksis il sta??sta ti kazes iskreno,sto idem na brod po prvi put sa suprugom,oboje smo primljeni?hvala puno i pozzzz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Savjet
« Reply #5 on: 15/October/2009 »
Moj savjet nije nesto za cega bi se trebao hvatati.
Prevelika je to odluka da bi se oslonio na mene
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #6 on: 15/October/2009 »
pa generalno,sta mislis o tome???a ja sam ionako odlucio tj oboje smo odlucili da idemo.spreman sam na sve,znam da je tesko i sve to,cak sta vise-sad gledam na to kao izazov tj potvrda samome sebi da se sve moze kad se hoce.nisi mi odg za plate
hvala i pozz

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #7 on: 15/October/2009 »
sefe,dali to znaci da je na carnivalu tih 1100-1200 usd sto moze da se zaradi na mjesec maksimalno ili kako to vec ide???jel na to ide baksis il sta??sta ti kazes iskreno,sto idem na brod po prvi put sa suprugom,oboje smo primljeni?hvala puno i pozzzz

pozicija na koju ides ja tip
sto znaci da ovisis o gratuities  il ti tips koje su zaracunate svima na S&S racun on board racun za placanje
sad to ovisi kakvi su gosti na brodu ako su jeftini gosti koji su dosli da krstare sa 500 dolara njih troje u jednoj kabini to je odmah za 7 dan cruse 210 dolara obicno povuku tip.sa obrazlozenjem da je to previse novaca
zavisi od kruza do kruza od gostiju tako da ti niko nemoze reci kolika ce ti biti plata




Service Gratuities

For your convenience, we automatically charge the gratuities for dining and stateroom staff to your onboard Sail & Sign account. The total amount is $10.00 per guest, per day (our recommended guideline) as follows:

$ 3.50 Per Day Stateroom Services             

$ 5.50 Per Day Dining Room Services         

$ 1.00 Per Day Alternative Services: distributed to other kitchen and hotel service staff

For Cruises-To-Nowhere, gratuities of $10 per guest, per day must be prepaid.

Our Staff is totally committed to exceed your expectations in every way possible. If you are not satisfied with the service you receive, we encourage you to contact the Guest Services desk while onboard. This will allow us to address your concerns in a timely and appropriate fashion. At your discretion, you may adjust the gratuities at any time.

For beverage purchases, fifteen percent of the bill is automatically added to the Sail & Sign charge. Room Service staff may be tipped as service is rendered. Tipping your Maître d’ is at your discretion, based upon the service you receive

a za barove 15 posto i to nije obavezno pise na S&S kartici ako kazu konobaru da nenaplati tip on to i mora uciniti
cak se zna desiti da dodju na desk na kraju kruza i da treze da im se skine tih 15 posto i naravno bar menadzer to napravi

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #8 on: 15/October/2009 »
pa generalno,sta mislis o tome???a ja sam ionako odlucio tj oboje smo odlucili da idemo.spreman sam na sve,znam da je tesko i sve to,cak sta vise-sad gledam na to kao izazov tj potvrda samome sebi da se sve moze kad se hoce.nisi mi odg za plate
hvala i pozz

sefe izvini na dugom postu


pozicija na koju ides ja tip
sto znaci da ovisis o gratuities  il ti tips koje su zaracunate svima na S&S racun on board racun za placanje
sad to ovisi kakvi su gosti na brodu ako su jeftini gosti koji su dosli da krstare sa 500 dolara njih troje u jednoj kabini to je odmah za 7 dan cruse 210 dolara obicno povuku tip.sa obrazlozenjem da je to previse novaca
zavisi od kruza do kruza od gostiju tako da ti niko nemoze reci kolika ce ti biti plata




Service Gratuities

For your convenience, we automatically charge the gratuities for dining and stateroom staff to your onboard Sail & Sign account. The total amount is $10.00 per guest, per day (our recommended guideline) as follows:

$ 3.50 Per Day Stateroom Services             

$ 5.50 Per Day Dining Room Services         

$ 1.00 Per Day Alternative Services: distributed to other kitchen and hotel service staff

For Cruises-To-Nowhere, gratuities of $10 per guest, per day must be prepaid.

Our Staff is totally committed to exceed your expectations in every way possible. If you are not satisfied with the service you receive, we encourage you to contact the Guest Services desk while onboard. This will allow us to address your concerns in a timely and appropriate fashion. At your discretion, you may adjust the gratuities at any time.

For beverage purchases, fifteen percent of the bill is automatically added to the Sail & Sign charge. Room Service staff may be tipped as service is rendered. Tipping your Maître d’ is at your discretion, based upon the service you receive

a za barove 15 posto i to nije obavezno pise na S&S kartici ako kazu konobaru da nenaplati tip on to i mora uciniti
cak se zna desiti da dodju na desk na kraju kruza i da treze da im se skine tih 15 posto i naravno bar menadzer to napravi

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #9 on: 15/October/2009 »
rankic,hvala na informacijama.a sta znaci ovo da traze da im se skie tih 15 posto?radi cega to???to mi nije jasno??vidim i ti si bio na carnivalu??kakvo je stanje tamo na ovoj poziciji???dali ima jos bracnih parova i kako prolaze??tvoje skromno misljenje?odkle si iz BiH??ja sam iz zivinica.pozzzz

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #10 on: 15/October/2009 »
sve sto kupis na baru pocev od kafe do soda karte do alkohola zarcunato u cjenu je 15 posto za tip
e sad na onboard kartici S&S na poledjini pise ako ne zelite da tipujete vaseg bar konobara recit mu prije posluzivanja da nezelite da vam zaracuna taj iznos
evo jednog scenarija
porodica sa klincima oni njima kupuju soda card
neoganiceno konzumiranje gaziranih pica bilo gdje na brodu izuzev room servicea
jedan dan je sedam dolara  7x7 = 49 puta tri klinca tj troje mali djavola  oT djece doje to fin  fin iznos
e sad problem je u tom sto oni neobracaju paznju na plus 15 posto pa to dojere i malo vise
i onda mama i tata malo hodaju po kafanama skrse i oni para i kad dodju kod menek na des da im dam izvod racuna onda se frapiraju
pa kako pa kako i onda skontaju i kazu ja ovo necu da platim i ja zovnem bar menadzera i on skine tip sa svega
jer na carnivalu gost mora biti sretan
ja sam cak govorila gostima za dinning room konobare i stewarde kad pitaju da skinu grats da im je to glavni izvor primanja
vecima kaze da to nije njihov problem
i da promjene posao i firmu ako ih tako carnival tretira
i u pravu su



Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #11 on: 16/October/2009 »
rankica, aje mi reci molin te onda kakva su iskustva sa sa bar waiterima?

kakve su ima place prosjek neki...?

jer jebg, nebi ljudi radili da se ne isplati...bar je nebi...a poznan puno ljudi sto nebi jer jebg...nisu ludi...

Offline tomislav

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #12 on: 16/October/2009 »
zdravo,zovem se tomislav i radim za carnival evo vec trecu godinu.i ja sam poceo kao asst. waiter,evo ovako stoje stvari imaces 523$ na svake dve nedelje,prvi ugovor nema sanse za promociju ali ces jedan deo prvog ugovora raditi u room servicu tako da ces imati nesto baksisa preko plate oko 20 do 30 dnevno.bicu u beogradu od 19.okt 0604443352 javi se

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #13 on: 16/October/2009 »
znash li kako bar waiteri prolaze tomislav?

posto ja cekan ukrcaj za bar

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Carnival Assistant Waiter
« Reply #14 on: 16/October/2009 »
tomislav,a kolliko dugo se radi u room servicu i od cega zavisi kad tamo prelazis??licnih sposobnosti???20 do 30 usd po danu??pa sta ja znam,i nije tak lose??ili...??s obzirom da idemo ja i supruga,moze se sabrati parica.i sta mislis o tome?
pozzz