Author Topic: Smesno pitanje :) kako se brod snabdeva sa pijacom vodom?  (Read 3345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Vezano za vodu,kako se brod snabdeva sa pijacom vodom,za tusiranje,pranje vesa i svime za sta je sveza voda potrebna,citao sam negde da se mogu jeftino kupiti kartoni vode,pretpostavljam onda da ta voda na brodu nije za pice?
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Smesno pitanje :)
« Reply #1 on: 03/August/2013 »
Brod u luci dopunjava rezervoare, postoje priključci za tu namenu.

Ta voda u suštini može da se pije, ali... u tim rezervoarima i cevima dobije pre svega drugačiji ukus... da li je i potpuno bezbedna za zdravlje na duže staze - ne znam. Flaširana voda nije skupa, pogotovo veća pakovanja, tako da je to najsigurniji izbor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Smesno pitanje :)
« Reply #2 on: 03/August/2013 »
Koliko cujem od mojih drugara koji su trenutno na brodovima, voda se unosi u organizam putem Hajnekena, Korone, Stele...  :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Smesno pitanje :)
« Reply #3 on: 03/August/2013 »
Voda u rezervoarima broda sluzi i kao jedna vrsta balansa broda
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Re: Smesno pitanje :)
« Reply #4 on: 03/August/2013 »
Hvala na odgovoru prinče :)

Koliko cujem od mojih drugara koji su trenutno na brodovima, voda se unosi u organizam putem Hajnekena, Korone, Stele...  :uzdravlje:


Ali ako uneseš previše vode kroz koronu hajneken i ostale sokove od ječma,sutra kad se probudiš suva usta kao da si bio u sahari 3 nedelje,šta onda? :)

EDIT: A Ako se sva voda ne potroši,da li se ona ispušta,ili se samo rezervoari dopunjuju?
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Smesno pitanje :)
« Reply #5 on: 04/August/2013 »
Hvala na odgovoru prinče :)
 

Ali ako uneseš previše vode kroz koronu hajneken i ostale sokove od ječma,sutra kad se probudiš suva usta kao da si bio u sahari 3 nedelje,šta onda? :)

EDIT: A Ako se sva voda ne potroši,da li se ona ispušta,ili se samo rezervoari dopunjuju?
nijedan brod pa tako ni kruzer po "zakonu" nebi smio nista ispustati u more ( ni kruti ni tekuci otpad) kazne ako te se uhvati su :O :O :O . kako jos nisam bio na kruzeru pa neznam kakav je sustav, ali vjerojatno je ta voda dobra za tusiranje i kupanje ali za konzumaciju neznam bas...neko je spomenuo da se koristi kao balast..mmmm to bas i nije dobra ideja jer ako moras podesavati balast onda bi je trebao ispustiti sta opet NIJE dozvoljeno :D
mada sam zagovornik parole "Sparajte vodu - pijte pivo" :D

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Voda koja je na brodu se stalno kontrolise jer tu vodu koriste putnici i ne bi smelo biti propusta,dodaju se razni suplementi, a kao balast sluzi kao protiv teza gorivu ali ne u celosti i ti tankovi sa vodom su povezani da bi se kontrolisali,naravno sve je u celosti povezano sa tezinom broda i njegovom istisnom moci. Voda i necistoce iz vode se ispustaju u more samo ako je dozvoljena vrednost vode ispod 15 PPH.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Evo na 30:10 imate odgovor na to pitanje  :D

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=YYQ3TaF1r64[/yt]

Offline wasted

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • Dream big work hard stay humble.
    • View Profile
Pustio da vidim samo u vezi sa vodom,a ustvari odgledao ceo klip :) Sve u svemu QM2 ne puni vodu u luci nego uzima vodu iz mora cisti je i pusta je tako reci promet :) Savrseno.
Your present circumstances don't determine where you can go; they merely determine where you start.
Nido Qubein

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Voda se moze na nekoliko nacina dobit od morske vode, jedan je objasnjen u videu postavljenom od NoraNore. Jos je jeftinije da brod kupi vodu u luci.
I jedna i druga voda zavrsavaju u istim tankovima. Tankovi se djele na tehnicku vodu (koristi se u strojarnici, pranje palube i slicno) i pitku vodu koja se koristi u kuhanju, toaletima, i bilo gdje gdje je putnici i posada mogu popiti. Pitka voda se tretira kemikalijama i nije stetna za zdravlje (zanemarujuci okus i miris). Voda koju imate u pipi u wc-u je ista voda koji pijete kad pijete sok iz aparata i od koje se pravi led na brodu.

 
nijedan brod pa tako ni kruzer po "zakonu" nebi smio nista ispustati u more ( ni kruti ni tekuci otpad) kazne ako te se uhvati su :O :O :O . kako jos nisam bio na kruzeru pa neznam kakav je sustav, ali vjerojatno je ta voda dobra za tusiranje i kupanje ali za konzumaciju neznam bas...neko je spomenuo da se koristi kao balast..mmmm to bas i nije dobra ideja jer ako moras podesavati balast onda bi je trebao ispustiti sta opet NIJE dozvoljeno :D
mada sam zagovornik parole "Sparajte vodu - pijte pivo" :D

naravno da je dopusteno u more ispustati i kruti i tekuci otpad (iako za sve postoje opet regulacije), a tako i balastne vode, koje su ipak u vecini slucajeva morska voda koja je besplatna za koristenje, za razliku od pitke vode.
 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam vidio da kruzeri uzimaju pitku vodu u lukama, kao npr. St. Maarten. Sigurno je jeftinije nego filtracija slane vode.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)