Author Topic: Predstavljanje i dileme pre konkurisanja za posao na brodu  (Read 4570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lex

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pre svega, pozdrav svima :wave:

Posto sam registrovan vec vise od godinu dana, a forum (izrazito) aktivno citam preko dve godine, smatram da bi bio krajnji red da se predstavim...
Pored toga, zamolio bi visegodisnje moreplovce za misljenje u vezi ovoga sto cu izneti.

Ovako... Prvo mi je zelja bila samo da odem. Ass. waiter pozicija je u mojim ocima bila san snova (jer sam tad radio robovski posao u fabrici za 300e, 12h smene, okruzen kolegama sumnjivog morala i proslosti). Pre tog posla sam bio samo student, neko krace vreme radio sam kao menadzer za organizovanje poslovnih proslava, i jos neke kratkorocne nebitne poslove.
Samog rada se nikad nisam libio, i jos kao osnovac sam prosao rad na njivi (preko zadruge, svako leto od kraja sedmog razreda, pa skoro svako leto tokom srednje), zavrsavao sam s ocem kucu, radio na gradjevini - tezak fizicki rad mi nije stran, niti problem. Sa druge strane, kompjuterski sam pismen (da tako kazem), instalirao sam ljudima operativne sisteme za pare (a i za dzabe), namestao net, spasavao "vazne" podatke sa harda na izdisaju itd. Tehnologiju volim oduvek, tako sam cesto jos u srednjoj menjao mobilne telefone, svakom zamenom bi profitirao 20-30 maraka (il evra, sta je vec tad bilo), da bi s vremenom od toga poceo lepo da zaradjujem. Cak su moji zeleli da mi otvore prodavnicu mobilnih telefona posle srednje, ali ja sam hteo da studiram.

Anyway, stekli ste vec neku sliku o meni, tj. da sam bio svastar bez ikakvih vecih uspeha u zivotu, da mogu i ovo i ono, kao i to da umem da se snadjem.

Sad je red da predjem na stvar.
Iscitavajuci forum i informisuci se o ama bas svemu, shvatio sam da je meni najbolje biti u gift shop-u, ili raditi kao somelije (od opcija meni dostupnih po bilo kojoj teoriji).
Prodavac malo radi, ima staff status, nema stresa itd. Ali plata i nije nesto od cega se moze ozbiljno ustedeti (sto je meni proreitet, a videti sveta - koliko se stigne).
Somelije opet, ima crew status, radi dosta vise od prodavca, ali opet manje od ass. waiter-a, a sa platom ih sije obojicu. Posle mesec-dva premisljanja, prelomio sam da postanem somelije...
Poceo sam da iscitavam o vinima na netu, o sersinom kursu itd. Na kraju, upisem taj isti kurs sa nadom da cu ga uopste zavrsiti (jer mi je predznanje bilo zaista minimalno), a na brod sam kontao tek za godinu do dve - kad se pare nekako ustede ili nadje neko za zajam. Medjutim, ja na tom kursu razvalim skroz... Tj. budem najbolji u klasi apsolutno neocekivano... Tamo je bilo 60-70% njih sa broda (uglavnom ass. waiter-i), a ostali vinski fanatici, gastronomi, vlasnici manjih vinograda itd. Medjutim, ludilo nije stalo tu... Suludim spletom okolnosti ja posle toga dobijem posao u jednoj vinoteci (bez da sam ga i trazio, jednostavno se desilo, ali ne bih o detaljima). Uglavnom, tu sam vec preko pola godine. Somelijerstvo u praksi sam usavrsio maksimalno i savrsen (potpuno pravilan servis radim odavno bez da ista razmisljam o tome), kao i mnoge druge stvari vezane za "fino ugostiteljstvo" (da ga tako nazovem) jer radim sa kolegama koje su se skolovale za to, i imaju visegodisnej iskustvo.
Pristup gostu, nacin resavanja problema, zadobijanje poverenja gosta i pogadjanja tacnog stila vina koji gost zeli na osnovu njegovih laickih opisa mi takodje ide extra, mada je odnos sa gostom nesto sto se uvek moze usavrsavati (kao i poznavanje vina, a trenutno znam oko 150 domacih i bar jos toliko stranih vina, uz mnostvo prica vezanih za vino, ili o konkretnim vinima/proizvodjacima, procesu proizvodnje vina itd.). Sa engleskim sam ok. Pre 3-4 godine (dok sam jos strudirao) sam bio fluent, sada vec ne... Ali to bi pod obavezno unapredio pre odlaska na brod. Uostalom bar jednom u 2-3 dana svrati stranac ili grupa stranaca i do sada nisam imao problema da im prodam/preporucim vina, ili da caskam sa njima o zivotnim temama (mada, iskreno, nije to bio nikakav high level conversation).
Vredi naponuti da i Sinisa Golac svraca sa vremena na vreme, tako da se znamo licno.
Pricali smo u vise navrata i o vinima, i o nekim uopstenim zivotnim stvarima, samo o brodu ama bas nikada (nisam hteo biti napadan pa da pocinjem te teme, jer covek u koji god ugostiteljski lokal da udju, radnici ga salecu sa vrata s tim pricama. Izmedju ostalog, kod nas i dolazi bas da se skloni od toga i da na miru popije vino, a zaista je veliki ljubitelj i poznavalac vina).
Ono sto je takodje bitno, je da me je jednom prilikom pohvalio za izvanrednu vinsku preporuku, servis i poznavanje vina (doduse, bilo je domace vino), i to bas vlasniku vinoteke u kojoj radim.

E sad......................... Ako je sve tako sjajno i bajno, zasto ja vama sve ovo pisem?

Zato sto:

Leto je, slaba je sezona, a ove godine gora nego ikada (ne smeta meni, ja zaista lepo zaradjujem, i po prvi put u zivotu zadovoljan sam zaradom za pruzeni rad, vec firma gubi).
U svemu tome, menadzer dovodi novog radnika na obuku - koji bi bio apsolutni visak. Osim - ako neko od nas ne ode. Sa njim (menadzerom) sam u izuzetno losim odnosima (covek koji ni o vinu ni o ugostiteljstvu pojma nema, ali zna neke druge stvari - da ne detaljisem sad, i ima beskonacan kredibilitet kod gazde. Neke stvari vezane za administraciju i knjigovodstvo (jer radimo i to), nije hteo da mi pokaze kako treba, i zavlacio me mesecima sa tom "obukom" pa sam ispao... Ajde da kazem glup. Bilo je tu jos nekih podmetanja nogu, ali nebitno sad.
Decko koji je dosao je njegov tip - njegova preporuka, znaju se odranije. I ne bi sad vise stvarno ulazio u celu pricu, niti pravio dramu oko problema koje ja imam na trenutnom poslu (jer nije ovo forum za to, niti zato pisem), poenta je - verovatno mi sledi otkaz.
I dobro, nije problem, nacu drugi posao bez vecih problema.
Problem je sto sam ja racunao da budem tu do odlaska na brod - to bi se savrseno poklopilo sa biografijom i svim. Ovako, morao bi bas sve da laziram (a racunao sam samo prethodna iskustva).
Drugo (mozda i mnogo veci problem), bi mogao da imam bas sa Sinisom Golcem. Naravno, ne mislim sa njim licno, vec u smislu da me vec zna, zna gde sam radio, ako dobijem otkaz bojim se da mi sav dobar utisak koji sam ostavio pada u vodu. Jer, on ce da nastavi da dolazi na to mesto, primetice da me nema, pitace cisto iz radoznalosti i onda ce da cuje njihovu verzije (menadzerovu tacnije), sto ce sigurno da bude neka korektna prica... I sta ja sad prokleto da radim? Dve godine se spremam za ovo, i toliko sam daleko otisao jbt... Toliko, da sam od fabrickog fizikalca, dogurao do lika koji na kopnu zaradjuje koliko neki na brodu.
Nemojte mi reci da se obratim drugim agencijama, vec kako bi se vi postavili sad u smislu preporuka, CV-a i objasnjavanja situacije Sinisi Golcu (posto i dalje racunam da idem preko njega).

Druga stvar, obratio bih se pretezno somelijerima (kao i svima onima koji zista znaju stvarno stanje) - gledao sam vinkse karte sa brodskih restorana (celebrity konkretno, i jos par kompanija).
To su stotine vina, cini mi se od 400 do 600. Ja sad znam oko 300- 350 (kao sto rekoh pola strana vina, pola domaca). Za to mi je trebalo bar 3 do 4 meseca da naucim sve sortne sastave, sortiram u glavi sve regije i proizvodjace tih vina, popamtim neke pojedinosti vezane za pojedina vina itd. Da li vi (somelijeri na brodu), znate to sve za bas svako vino? Da li ste znali i pre odlaska na brod (bitna informacija), ili ste znali tipa 30-40-50-60% vinske karte, a ostalo naucili kroz rad? Ili (da prosirim broj ljudi koji bi mozda odgovorili) da li barmen zna bas  sve koktele, sastojke i nacin pripreme istih?
Da li ih je bas sve (ili preko 80%) znao i pre odlaska na brod (ma jednostavno ista pitanja, da se ne ponavljam). Pitam da ne bi gubio vreme sad na prekomerno ucenje jer sam zatrpan obavezama trenutno (mozda kasnije ako mi ostane vremena, vrlo rado, jer znam da pripreme nikad dosta, al u ovom periodu zaista ne mogu).
Imao bih jos dosta pitanje vezanih za posao somelijea na brodu.
Dosta je ovo za sad, ionako sam preterao sa obimom posta. Dosta vam je za prvi :)
Hteo sam samo da vam priblizim svoju situaciju sto detaljnije i autenticnije, da bi zainteresovani imali sto bolji moguci uvid pri davanju odgovora/saveta, i zahvaljujem se unapred svakome ko ostavi bilo kakav odgovor.

Jos jednom, pozdrav svima i da, umalo da zaboravim... Fantasticna ste zajednica (mnoge od vas kroz citanje prilicno dobro znam), more informacija na kojima sam vec sad izrazito zahvalan, jer mi je to sve pomoglo mnogo u zivotu vec sad, pre odlaska na brod.
Hey, ho, let's go!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Predstavljanje i dileme pre konkurisanja
« Reply #1 on: 05/August/2013 »
Zdravo drug, evo baš mi se svidio tvoj post, detaljno i jasno predočena situacija.

Prvo da te utješim, da vidiš kakvih sve somelijera ima na kruzerima, bio bi mnogo samouvjereniji.
Ja sam jednom prisustvovao, slučajno, situaciji kada je somelijer zamalo izbio oko jednoj gošći dok je otvarao pjenušac.
A iz YT videa kao što je onaj u susjednom topicu, možeš vidjeti da razina potrebnog engleskog i nije tako velika.
Znanje je najvažnije, a to kako vidim imaš. i to ti nitko ne može oduzeti.

Kažeš, zadovoljan si trenutnim poslom i ne bi ga želio izgubiti, ali znaj da dok god radiš za nekoga, i imaš šefa iznad glave, ne možeš biti zadovoljan ni sa životom ni sa poslom.
Iz istog razloga, recimo, Google napuštaju vodeći menadžeri ... jer ni najbolja kompanija na svijetu ti ne može pružiti osjećaj zadovoljstva koji imaš kada svoju ideju ispratiš od početka do kraja.
Tako da, radi ti za drugoga, i idi i na brod, ali ako si zaista sposoban kako mi se čini, onda planiraj neki svoj posao.

Quote
Nemojte mi reci da se obratim drugim agencijama, vec kako bi se vi postavili sad u smislu preporuka, CV-a i objasnjavanja situacije Sinisi Golcu (posto i dalje racunam da idem preko njega).

okkeee ....

Siniša Golac, kao i svi ostali posrednici za zapošljavanje na kruzerima, čita ovaj forum, tako da ne treba da brineš.
Siguran sam da će ti pomoći ako se to poklapa sa njegovim interesima. A zašto ne bi.
Može te brinuti jedino ako je on u boljim odnosima sa tvojim šefom nego sa tobom, i/ili si prešutio/modificirao pravi razlog zašto ti otkaz visi nad glavom.

Inače, za one koje zanima, postoji barem 5 drugih opcija za dobivanje posla sommelier-a na brodu.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lex

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Hvala na brzom odgovoru sefe.
Da, znam da su na brodovima stvari daleko od savrsenih (mislim na vestinu/znanje zaposlenih, a o ostalom drugom prilikom), ali ja cu se osecati bolje ako odem maksimalno spreman.
Takodje, brod i gledam kao jednu veeeliku odskocnu dasku putem koje cu ili upoznati nekoga i naci "posao snova" (navodnici zbog razloga koje je sef izneo), ili ustedeti dovoljno za pokretanje nekog svog posla - informacije i iskustvo ce pored novca mnogo pomoci u tome da to i uspe, tj. da ostvarim san od pocetka do kraja. Ili pak, neka treca varijanta, da emigriram negde gde bi to moje iskustvo sa broda moglo da se ceni i iskoristi, tipa australija koju inace merkam i razmatram u toj, trecoj, varijanti).
Tako da ne zurim nigde... Ali opet, necu ni vecno da se pripremam.
Prijavu cu podneti ili u drugoj polovini septembra/oktobra, ili odmah nakon nove godine. Odlaganja nece biti.

Ipak, ohrabruje kad vidim da u startu necu biti u grupi najgorih, sto mi omogucava da napredujem dalje sa pozicijama. Taj primer koji si naveo jednostavno ne moze da mi se desi (bar stvarno ne verujem da moze). A klip mi je posluzio extra da dobijem uvid u strucnost somelijera na brodovima i znanja engleskog.
Nego sefe mene zanima, cisto informativno, kojih bi to 5 nacina bilo? Ako ne zelis ovako javno, zamolio bih te da mi napises u privatnoj poruci (ukoliko si voljan).
I takodje me zanima, koliko sam kao somelije na brodu daleko od pozicije cellar master-a? I moze li se posle toga ici jos dalje i koje bi to pozicije bile?
Jasno mi je da za to trebaju godine, i da cu skontati sve kad budem tamo, ali voleo bih vec sad da znam.

A to sa poslom i Sinisom, verujem da cu uspeti da se objasnim (jer nisam nista izoblicio i sl.), no videcemo... S vremena na vreme me uhvati frka oko toga (bas zato sto on sa njima jeste daleko bolji nego sa mnom, posto ih zna godinama, a mene je video tek nekoliko puta), a onda opet kazem sebi - brate cist sam, imam potrebno znanje i iskustvo - to je to. Nema tu sta.
I inace, pretpostavljao sam inace da oni citaju ovo, ali u trenutku pisanja poruke mi to nije ni palo na pamet (sad mi je krivo, izostavio bih pricu o tome, al sta je tu je).
Hey, ho, let's go!

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Predstavljanje i dileme pre konkurisanja
« Reply #3 on: 07/August/2013 »
Lex dobrodošao! Svaka čast na trudu koji si do sada uložio u svojim planovima kako da dođeš do broda.  ;) Ne vidim razlog zašto ne bi uspio a u svakom slučaju ništa nećeš izgubiti ako daš sebi šansu.


Inače, za one koje zanima, postoji barem 5 drugih opcija za dobivanje posla sommelier-a na brodu.


Šefe bi li za nas zainteresovane objasnio ostale opcije?  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Predstavljanje i dileme pre konkurisanja
« Reply #4 on: 07/August/2013 »
Lex dobrodošao! Svaka čast na trudu koji si do sada uložio u svojim planovima kako da dođeš do broda.  ;)
Ne vidim razlog zašto ne bi uspio a u svakom slučaju ništa nećeš izgubiti ako daš sebi šansu.

Šefe bi li za nas zainteresovane objasnio ostale opcije?  :D

Ne bih, hvala na ponudi.  :D

... ajd dobro evo jedan:
http://www.seabourncareers.com/assistant-sommelier-cruise-job.html

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
 :rofl:
Daj šta daš.  :D