Author Topic: Placa ass.buffet steward i moguca promocija u toku ugovora na Princessu  (Read 2671 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tinker bell

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
  • Jednom se zivi bori se za svoje snove...
    • View Profile
Pozdrav ljudi zanima me koliko ass. buffet steward primaju po kruzu ili mijesecu?

Citajuci po forumu ii googlajuci nalazila sam na razlicite cifre, u agenciji su nam rekli da zavisi naravno od broda i od nas samih a da je u prosijeku od 700 do 1 000 dolara.

Moj brod je Star Princes, upucena sam da je to grand klasa i veliki broj putnika, ovo je moj prvi ugovor.
Volila bih kad bi mi neko malo vise napisao o konkretnim duznostima, mogucnost promocije u toku i posle ugovora, zatim o iskustvu na toj poziciji.
Svjesna sam da je teska pozicija, rada se ne plasim idem tamo da radim i napredujem nadam se.

Hvala svima na pomoci i odgovorima.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
U agenciji su ti sve rekli, ali s' obzirom da si dobila Star, koji radi Aljasku sad, i Havaje posle, mozes da ocekujes okvirno oko 900-1000 usd.
 
Brod prima 2900 putnika najvise.
Ne verujem da ces odmah kao asbf da predjes da radis sa putnici, nego ces prvo raditi u tkz. menzama za posadu (crew, staff i officer mess).
Tu mozes da imas razlicite duznosti, od dopunjavanja food and beverage line, pa do ciscenja i ribanja...
Mogucnost promocije postoji, ali zavisi od mnogo faktora, a to su tvoj rad, trud, zalaganje, ambicija, zatim od tvojih supervizora i nadredjenih u menadzmentu i slicno.

U sustini bitno je da se istices.
I bitno je da stvarno budes psihicki a i fizicki spremna na rad od 11-13 sati, kratke pauze, stres, i torturu.., i da ne odustanes posle 15 dana kao sto se desava ljudima...
Srecno!
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline tinker bell

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
  • Jednom se zivi bori se za svoje snove...
    • View Profile
Hvala Beks89 Trudicu se, takodje puno srece i mirno more :wave: