Author Topic: Tasha LEE, Holland America Line, Assistant Shop Manager  (Read 4060 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
    Korisničko ime: Tasha LEE
    Država: Srbija
    Spol: Ž
    Kompanija: Starboard Cruise Services – Holland America Line
    Pozicija: Assistant Shop Manager


    • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
    Trazila sam ocajno posao, surfovala netom i slucajno sam naisla na price o radu na brodovima.

    • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
    Zaintrigiralo me je.
    Kao prvo, sansa da spojis lepo i korisno: da putujes oko sveta i zaradjujes za zivot (a ako se kontrolises, mozes ustedeti).
    Drugo: nikako nisam imala srece da ponovo pronadjem posao u svojoj zemlji bez obzira na kvalifikacije (nakon sto se firma u kojoj sam radila zatvorila).
    Trece: Osoba sam kojoj je potreban pokret, konstantna promena okruzenja, dinamicna radna sredina.

    • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
    Employment Power iz Zagreba

    • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
    Ja sam se odlucila za Gift shop (Tax & Duty Free Shops), zato sto sam zelela slobodno vreme u portovima u koje pristajemo.

    • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
    Jas am imala dva intervjua jedan sa ljudima iz EP agencije, a drugi sa predstavnicima kompanije.
    Oba su koliko se sada secam trajala oko pola sata.
    I na oba sam odmah saznala da sam prosla.

    • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
    Uh, tesko pitanje mislim da je sve iznelo oko 1000 Eura.

    • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
    Pa, znas da kuci neces biti nekoliko meseci, pa onda logicno je, spakujes ono sto mislis da ti je potrebno za taj period.

    • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
    Kao i svako drugi u novoj sredini. Sve je neobicno, novo, deluje ti ponekad suludo…
    Ali, kada prodje period adaptacije, naviknes se i uskoro si punopravan clan posade i traffic director!

    • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
    Menadzer i kolege sa posla su zaista bili izuzetni ljudi, tako da je njihov udeo u tome bio zaista veliki.

    • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
    Obicno kada se ukrcate na brod, dodele vam buddy-ja, nekoga ko radi sa vama uglavnom, i njegov je zadatak da vam pokaze brod, radno mesto, da vas generalno upozna sa zovotom na brodu, pravilima i.t.d.

    • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
    Nikada nisam bila razmazena, i zaista mi nije potrebno puno prostora, na kraju krajeva na brodu najmanje vremena provedete u vasoj kabini.

    • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
    Nekada da, a nekada ne, jer u shopu sve zavisi od kruza do kruza.
    Visina moje plate zavisis od ukupne prodaje za jedan kruz, jer na osnovicu ljudi u shopu dobijaju proviziju.

    • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
    Naravno, ja sam eto unapredjena u Asst. Shop Manager.

    • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
    Kao svuda, tako i tamo ima dobrih i losih ljudi.
    Drustveni zivot je bogat i najbolje je reci da za svakoga na brodu postoji ponesto.
    Eto… Individualno je.
    Svako od nas ima drugaciju predstavu o drustvenom zivotu i ono sto ja preferiram ne mora obavezno da odgovara nekome drugome. Ali je cinjenica, da vam nece biti dosadno!

    • Kako biste opisali putnike?
    Ah, putnici…
    Srescete puno razlicitih ljudi, neki divni, prijatni, a neki opet….
    Budite spremni da radite sa ljudima i da ste deo mocne usluzne industrije.
    To je show, koji neprestano traje.

    • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
    Naravno.

    • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
    Cabo San Lucas – Mexico
    Acapulco – Mexico
    Quebec – Canada
    Nassau - Bahamas

    • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
    Imacete priliku da putujete i da vidite mnogo mesta koja realno mozda ne biste bili u mogucnosti da posetite;
    ukoliko nemate radnih navika, definitivno cete ih steci;
    mozete da ustedite novac ili odradite koliko god hocete ugovora (pa cak i jedan) i vratite se kuci;
    steci cete jedno veliko iskustvo.

    • Opišite loše strane posla na kruzerima.
    Ima ih naravno…. Lose drustvo (pazite sa kim cete se druziti i na vasu reputaciju); radite svaki dan; drillovi su veoma cesti, pa bas kada mislite da cete se odmoriti, cujete general emergency alarm.
    More vam se ozbiljno moze uvuci pod kozu, pa je tesko da napustite posao.

    • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
    Naravno, svako ko nema posao u svojoj zemlji, eto prilike da se zaposlite.

    • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
    Ne volim da dajem savete, ali cu rado odgovoriti na svako pitanje koje mi se uputi.[/list]
    Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
    http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)