Author Topic: Ja cu napisati iskustvog moga supruga koji trenutno radi na Celebrity-u u shopu  (Read 14886 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Ja ću napisati iskustvog moga supruga koji trenutno radi na Celebrity-u u shopu.

sada je na polovini drugog ugovora, za kojeg su mu oni platili avionsku kartu.
Dakle nije imao nikakvog troška što se avionske karte tiče.
Trošak hotela (jedno nocenje) i taxi-a (od aerodroma do hotela i od hotela do broda) su mu refundirali, dakle on je platio i uzeo račune, prilozio ih, i na prvoj placi su mu to sve refundirali.
Znači niti tu nije imao trošak. Također kada je išao na prvi ugovor nije imao troškova vezanih za avio karte, sve je u potpunosti platila kompanija. Znači, obje karte.
Nikada si nije sam morao plaćati avio kartu niti smještaj hotela te usluge taxia.

Nadam se da ce ova informacija biti korisna ;)

Offline Bujah

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
  • sailing the seas of cheese
    • View Profile
Vrlo zanimljivo posto su nama na obuci (Kouzon) rekli da mi bukvalno sve placamo od lekarskog preko vize pa do karte i da nam oni to nece refundirati nikako....znaci svi troskovi su na nama negde oko 1300eur

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
On je isao preko RIV-a.
Kada je bio na intervjuu rekli su mu da mu treba oko 1000 eura za sve troskove jer je tada (7mj 2012) još uvijek bilo da si sam plaćaš avio kartu, ali kada je došlo do toga da se treba platiti avio karta, nazvala ga je agentica i rekla da ne treba plaćati kartu da će mu plaitit kompanija - da li je to bio Starboard ili Celebrity ne znam, ali netko ju je platio :)
Njegov trošak za prvi ugovor je bio:
Viza - 950kuna, Lijeničiki - oko 1200 kuna i provizija agenciji (ovisno koliko koja trazi)
Okvirno oko 4800kuna. S tim da mislim da su mu liječnički isto refundirali 150 usd ali nisam 100% sigurna.
Za drugi ugovor, produzivao je samo vizu i trosak je bio samo taj 950 kn...
 
Vjerujem da se i razlikuje od kompanije do kompanije, ali eto to je njegova prica što se troskova tice...

Pitajte ako vas još sto zanima...

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
J...Također kada je išao na prvi ugovor nije imao troškova vezanih za avio karte, sve je u potpunosti platila kompanija....

Ispravak netočnog navoda...
prvu kartu za prvi ugovor mu je platila kompanija, ali su mu skidali s plaće, dakle ipak je platio sam prvu kartu, ali samo prvu kartu...

Novost je da su vratili Vacation pay i da oni financiraju vizu. Ali vise ne vraćaju 150usd za medical. Dakle, plaćaju oni vizu, medical sam plaćaš u cjelosti...

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav!

Neke stvari su vec recene, ali bih voleo mali ''update'' sto se tice troskova, pa i nekih detalja...

Radio sam na Princessu skoro:D dva ugovora, i sad planiram da predjem na Celebrity, i vidim da sto se tice troskova, ovo je malo zeznutije...

Jako bih bio zahvalan ako neko moze po poslednjim informacijama da potvrdi; ako se vec placa karta, da li je moguce da kompanija plati pa da skida sa plate?
Ako vec ja moram da platim, da li je moguce da kompanija obezbedi nesto jeftiniju kartu preko svojih avio partnera (na osnovu popusta), ili ja moram regularno da platim punu cenu karte? Pitam ovo je je moj prijatelj preko Caribeana platio kartu preko kompanije do Majamija samo 350 dolara, sto je ok. Cak i ja kad sam dao sign off na Princessu, karta od LA do BG-a je bila samo 650dolara, nisam platio al kazem koliko je bila.

Da li je moguce da ni hotel ne obezbede, ni prevoz do broda?

Da li Kouzon uzima neku proviziju?

U teskoj sam finansijskoj situaciji pa moram sve ovo da pitam.

Hvala!

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
ZA Necu odgovor
Ne znam na koju poziciju ides ali sto se tiče karte jedino sto mogu da ti kazem par stvari koje za sada znam ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo.
Celebrity Cruise Line praktikuje kada vec radis da ti od svake plate tipa uzimaju 100$ ili ha kraju ugovora da das u kesu za kartu od kuce nazad jer ti oni placaju od broda ka kuci.To im je i neka vrsta garancije da ces se vratiti na kompaniju i njihove cene jesu nekada povoljnije zato sto rade letove sa presedanjima.
Ukoliko ti hoćeš da ti Celebrity uzme kartu  po povoljnijoj ceni a ides prvi put na kompaniju onda se raspitaj u Kuzonu da li oni rade tako nesto.Po mom misljenju ne verujem ali mozda gresim...

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hvala, Marija!

Aplicirao sam za ass waitera, vec sam radio kao Junior na Princessu, sad cekam intervju pocetkom feb. Jos jednom hvala na odgovoru.

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Nema na čemu.Ne znam da li si upucen sta pitaju na intervju-u?Moj drugar je otisao pocetkom avgusta tako da sam zapamtila koja su pitanja njemu postavljena za tu poziciju.
Recite nesto o sebi,zasto zelite na brodu da radite,opisite duties&rensposibilities u restoranu gde ste radili,objasni predjelo,salatu,supu,glavnojelo i dezert,koja vina i uz sta si sluzio.Znaci moras sastojke da objasnis i basic preparations.Pitala ga je sastojke pesto sosa,kako se sprema karbonara.Da li si spreman na 6 meseci bez porodice,da li znas da ces deliti kabinu sa jos jednim crew memberom druge nacionalnosti i koje je tvoje misljenje o tome,koje su ti vrline i mane,da li imas problem sa autoritetom,zasto si napustio proslu poziciju...Na poslednje pitanje savet moj ti je da kažeš da zelis da napredujes na kompaniji koja ima najvise standarde bla bla u prevodu da im se dodvoravas oni to vole:)

Offline harlemultras

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Za Marija77 celebrity to ne radi ima vec godinu dana ,mislim da uzima mjesecno sad sve placas na kraju ugovora dan prije nego ides kuci.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Za Marija77 celebrity to ne radi ima vec godinu dana ,mislim da uzima mjesecno sad sve placas na kraju ugovora dan prije nego ides kuci.
Hoces da kazes da placas kartu i u povratku i  kada ides na ugovor?
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Aplicirao sam za ass waitera, vec sam radio kao Junior na Princessu
Buraz ti malo sa konja na magarca,znam momke što gule po pet ugovora da dobio Juniora a ti odustao,sme li se znati koji su razlozi što si napustio +2 000$ platu?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Hoces da kazes da placas kartu i u povratku i  kada ides na ugovor?
Ne,ti na brodu na kraju ugovora daješ pare za kartu koja ti kompanija uzima kada dolaziš na brod.Znaci kada se vraćaš kuci karta je placena a kada se vraćaš na brod placas je ti.Iz mog iskustva i iskustva mojih drugara koji su se vratili pre mesec dana karte koje uzimas preko komapnije su ok sa cenama.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Pa,da su povoljni bas i nisu.... evo konkretnog primera....Meni su na kraju proslog ugovora ponudili da platim kartu i hotel preko njih  460$ sto sam ja odbila iz vise razloga. sada kupujem kartu za ukrcavanje u Rimu. Preko air srbije karta do Rima je 70 E,sto je oko 100$...a noc u hilton garden inn hotelu kosta 80E..to je oko 110$....tako da sama mozes da izracunas koliko su povoljni.....a oni karte sigurno dobijaju jos jeftinije jer ih kupuju dosta ranije  ....

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Gift shop je Staff pozicija, placa ti kompanija karte. A housekeepenig, bar, restaurants, to su crew pozicije, ti placas da ides, kompanija placa da se vratis kuci. Tako je na Royalu, a posto je to ista kompanija valjda i na Celebrity