Author Topic: Luna 051, Carnival, Floor Supervisor  (Read 4957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Luna 051, Carnival, Floor Supervisor
« on: 24/May/2009 »
    Korisničko ime: Luna 051
    Država: Hrvatska
    Spol: Ž
    Kompanija: Carnival
    Pozicija: Floor Supervisor



    • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
    Preko cure koja je na njima nekada davno radila

    • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
    Sve pomalo, destinacije, upoznavanje razlicitih ljudi, lova, posao, a i da napravim malo promjene u svom zivotu

    • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
    A priori, jer je zena bila super, ljubazna, na sva pitanja odgovorila opsirno I uvijek je bila dostupna

    • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
    Za Carnival, kao Floor Supervisor u Housekeepingu.
    Volim raditi u tom departmentu, I na ovoj poziciji sam imala mogucnosti nauciti kroz posao puno bitnih stvari koje ce mi trebati I dalje u poslovnom zivotu.

    • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
    5 do 10 min, a saznala sam odmah

    • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
    Oko 1000 eura

    • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
    Pocela sam se spremati vec 3 tjedna prije, a ponjela sam jedan kofer sa stvarima za koje sam mislila da ce mi biti potrebne na brodu

    • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
    Prvi dan kad sam dosla pomislila sam kako sam pogrijesila I stala razmisljat sta je meni sve ovo trebalo katastrofa.
    Nakon par dana pocela sam se upoznavati s ljudima, nasla prijatelje I na kraju mi je bilo vise nego super, odlicno!

    • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
    Kompanija kao kompanija I nije puno pomogla, ali radni kolege dosta

    • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
    Cura iz J. Afrike koja je takodjer radila na mojoj poziciji I drugi Hskp. Mngr.

    • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
    Nisam se osjecala ograniceno, nista mi nije falilo cak sam imala I vise nego doma, a sve cimerice su mi bile stvarno dobre.

    • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
    S obzirom koliko se radi mogla bi biti veca ali je opet bolja nego nista

    • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
    Postoji, ako volis raditi, dokazujes se u poslu nisi svadljiva osoba I jos naidjes na Managera koji to zaista vidi I cijeni

    • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
    Prva dva broda sto se tice drustvenog zivota su mi bila super, predobro, dok mi je na trecem brodu bilo katastrofa od radnih kolega, frendova do partya

    • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
    Ima svakakvih ljudi. Skolovanih, bez skole, dobrih, losih itd…
    Ja bih brod nazvala svijet u malom, jer  ljudi koji rade na brodu dolaze iz raznih krajeva svijeta.

    • Kako biste opisali putnike?
    Putnici su ljudi od kojih dobivamo placu, jer da nema njih nema niti posla niti love.
    A putnika zaista ima raznih profila.

    • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
    Naravno!

    • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
    Sva mjesta su mi bila omiljena, jer svako mjesto ima nesto posebno ali kada bih bas odvajala bili bi to Belize I Roatan ( Honduras )

    • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
    Destinacije, upoznavanje raznih ljudi razlicitih kultura, zabava, osjetiti samostalnost, mogucnost besplatnog ucenja jezika, kompjuterskih vjestina, poslovnog dijela, besplatni sladoled, jeftina cuga u crew baru

    • Opišite loše strane posla na kruzerima.
    Nekada moras da radis I kada si zaista bolestan, cijeli dan proveden na nogama, stres, embarkation day,
    Propustanje dorucka I rucka zbog posla, 7 mj. bez svojih roditelja I frendova, nepostivanje brakova koje 90% radnika ima doma,
    ja osobno nisam voljela premjestaj s broda na brod ili jedan brod je na ugovoru, a ja dobijem drugi

    • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
    Onima koji nemaju posao doma niti obaveza rado bih preorucila, jer nemaju sta izgubiti, a zaista mogu dobiti I nauciti puno stvari

    • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
    Ako zele samo naprijed, veliko je to iskustvo.[/list]
    Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
    http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)