Author Topic: Norveski sertifikat za pomorce (P&O Australia); Beograd  (Read 8302 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ko dobije posao u kompaniji P&O Australia mora odraditi i poneti sa sobom Norveski sertifikat za pomorce. Bez obzira sto je P&O ogranak Princess-a oni ne priznaju lekarski radjen za Princess tako da je jedini validan ovaj serfikat.

Sam pregled je potpuno isti kao i svaki drugi i jedina razlika je ta sto ga radite u privatnoj klinici "Revida" u Beogradu. Klinika se nalazi na uglu ulica Vojvode Vuka i Bistricke (tacna adresa je Bistricka 22 ali je sam ulaz u kliniku iz Vojvode Vuka pa zato i kazem da je to ugao ove dve ulice). Inace to je neposredna blizina hotela "Zira" koji se nalazi 600m od Vukovog spomenika (metro stanice) a sama klinika je na nekih 1km od Vukovog spomenika. Nije tesko naci je.

Pre podne dajete urin i krv a popodne obavljate specijalisticki pregled nakon kojeg dobijate sertifikat. Znaci sve se obavlja za jedan dan. Cena je 20.600,00 dinara ili 180 eura. Mozete platiti u eurima ili u dinarima.
Bitna napomena: sa sobom ponesite snimak pluca (ovo vazi za one koji su vec radili lekarski pregled za neku drugu kompaniju tako da vec imaju na CD-u taj snimak). Ko ne bude imao snimak morace ga obezbediti jer se bez njega ne moze dobiti sertifikat. Naravno, sve ovo ce vam reci i preko telefona kada ih pozovete da zakazete termin za pregled.

Ovo je web adresa same klinike na kom se nalazi i broj telefona za zakazivanje http://www.revida.info/sertifikati.html
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ko dobije posao u kompaniji P&O Australia mora odraditi i poneti sa sobom Norveski sertifikat za pomorce. Bez obzira sto je P&O ogranak Princess-a oni ne priznaju lekarski radjen za Princess tako da je jedini validan ovaj serfikat.

Nema veze sto je P&O pod Princessom ili Carnivalom vec zbog toga sto za razliku od vecine kompanija, P&O AUS brodovi su regitrovani u Londonu i plove pod zastavom Velike Britanije, pa tako i podlezu svim zakonima iste. Jedan od tih zahteva ENG1 lekarski ili priznati ekvivalent, sto je kod nas Norwegian Maritime. 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Da li moze jos negde u Bg da se uradi norveški sertifikat za pomorce?
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Da li moze jos negde u Bg da se uradi norveški sertifikat za pomorce?

Ja sam upucen na ovu ustanovu od strane agencije Safe Cruise tako da ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu. Ako i postoji onda su oni priznati od strane neke druge kompanije posto P&O Australia priznaje sertifikat izdat jedino u ovoj poliklinici.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Fruit

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Pozdrav svima :airquotes:
Ja ne mogu da verujem da opet moram da radim medicinskI, a cena je 180e plus snimak pluca koji naravno nisam sacuvala.
Inace mi je medical uradjen 15.Maja prosle godine. Odradila sam nakon toga ugovor na Princessu.
Sledeci ugovor mi je za mesec dana, na Sea Princess(Australia).
Juce mi stize mail od kompanije da moram opet da radim pregled, samo u Revidi sada :rtfm:
Je li razlog samo sto je put u Australiju ili je to novo pravilo kompanije?
Koliko ranije treba da se posalje nalaz medicala kompaniji u Napulju?
Ako iko nadje vreme da odgovori hvalaaaa unapred :run: :run:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
treba da im posaljes medical minimum nekoliko dana pre ukrcaja. Koliko sam cuo, Princess ce traziti svima da imaju ENG1 ili Norv. Doc.
Sacuvaj oba racuna (medical i snimak pluca) i Princess mora da ti refundira te troskove prema novoj MLC konvenciji.


Ja sam upucen na ovu ustanovu od strane agencije Safe Cruise tako da ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu. Ako i postoji onda su oni priznati od strane neke druge kompanije posto P&O Australia priznaje sertifikat izdat jedino u ovoj poliklinici.

P&O nije briga koja je ustanova, vec koji je sertifikat. To sto su ti oni (agencija) rekli da priznaju jedino iz Revide je zato sto ga kod nas jedino Revida moze izdati. Ako odes u neku drugu drzavu i uradis medical, P&O i Princess nece imati nista protiv.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Najbitnije je sacuvati racune. Meni su refundirali oba medicinska (i za Princess i za P&O). Izgubio sam oko 30tak eura zbog kursa ali sta je tu je. Bolje ista nego nista.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Fruit

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
To je lepa vest. Hvala :party:

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Ja sam cuo da ne refundiraju 180e kada se ide prvi put za Princess i radi taj pregled. Da li je to istina ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam cuo da ne refundiraju 180e kada se ide prvi put za Princess i radi taj pregled. Da li je to istina ?

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=8817.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ja sam cuo da ne refundiraju 180e kada se ide prvi put za Princess i radi taj pregled. Da li je to istina ?

Refundirani su mi troskovi i za Norveski sertifikat i za medicinski za Princess.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.