Author Topic: Jel zna neko nesto ovoj agenciji? - GLOBAL SHIPPING & SERVICES DOO  (Read 86799 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Pa ti sad, ako malo promuckas glavu i pozoves druge agencije kao sto sam i ja uradio, mozes proci za mnogo bolju poziciju sa istim ulogom od oko 800-1000e !!!  Takodje neces zaradjivati 600e, vec 2000 dolara kao ass.waiter ili 2000+ kao bar waiter. I neces imati uslove kao da si u 'oboru'.. Moj ti je savet da kontaktiras druge agencije, kazes da si radio na brodu i da hoces ' tu i tu ' poziciju, mozda cekas duze ali se isplati vise. :)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ajde opet malo da osvezimo ovu temu.Doslo vreme da se isplovljava.  :run: Dobio sam u roku od dva dana (od prijave za posao do poziva) da se ukrcam 28 juna na brod Astor,kompanija Cruise&Maritime voyages! Znaci cekao sam citavih 2 dana!
Pozicija je assistant waiter,plata 1200 eura plus tips,gsti su Nemci.Menadzer restorana je Hrvat  :yeah:,a prvi oficir Crnogorac  :yeah:,kud ces bolje. Pored mene jos 4 ljudi iz Srbije se ukrcava isti dan,ali na poziciju nize. Brod kao brod je star i uslovi su losi,ali je ovih 1200 evra svakako motiv i push up u odnosu na bolje uslove koje sam imao na Princessu sa platom od 800-1000$. Pricao sam sa deckom koji je waiter na tom brodu i kaze da Nemci znaju da nagrade dobar servis i da retko ko otkaze tips. Raspored ili itinerary je takav da cu za 7-9 meseci obici 5 kontinenata,30+ drzava i 100+ gradova...
Naravno ne bi da prezentujem da je sve bajno dok se i sam ne uverim,pa kad se stabilizujem i aklimatizujem ockujte neki opsirniji izvestaj ovde ili u posebnoj temi ako sefu odgovara,jer na ovoj kompaniji koja jes' da nema puno zaposlenika (200,300 po brodu,3 broda u floti) ali nekih 30 ak procenata je iz nasih krajeva pa bi bilo dobro zapoceti neku temu,a i koliko vidim interesovanje za ovu kompaniju je u porastu (u Srbiji).
Vinstone da li idalje mislis da je lose i imas ovako negativno misljenje o Dragani? Za sad o njoj sve u superlativu. Jako predusretljiva i ljubazna,moje preporuke. Da,konacni trosak mi je oko 600 evra,sertifikati,lekarski,putni troskovi,pomorska avio karte se ne placaju kao ni provizija agenciji!
Toliko za sad...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čim napišeš izvještaj otvaram novu kategoriju.  :pop:
Sretno  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Čim napišeš izvještaj otvaram novu kategoriju.  :pop:
Sretno  :uzdravlje:
Hvala Sefe.  :uzdravlje: Evo jos jedna informacija,za ove sto nemaju 21. Ova kompanija zaposljava sve punoletne po nasim uslovima,znaci sa napunjenih 18. Pa ko voli :)
Ali idalje savetujem da svi sacekate informaciju iz prve ruke,potrudicu se da bude sto pre.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Za rad sa alkoholom i u casinu potrebno je 21+ god.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Evo da se javim sa Astora,samo ukratko nemam puno vremena. Blizi se kraj prvog kruza,jos samo Kopwnhagen i kraj. Radi se puno,brod je mator ali pristojan,hrana ok,menadzment sasvim ok cak i odlican mozda,Nemci gosti,tipuju bas dobro,za dva dana 60 evrica,plata 1200eura kao sto sam rekao,jedan dining i jedan buffet restoran i to je sve.Malo nas je sa nasih prostora na ovom broda,nas 6 smo npr prvi Srbi,dve Hrvatice,jedna recepcija druga Spa,Bosanac bar waiter i Crnogorac 2 oficir.Drustveni zivot bi bio mozda i bolji da je malo manje Ukrajinaca koji mi jako skacu po.... ali da ne psujem. Na ostala dva broda a pogotovo na Marku Polu nasi ljudi cine mozda cak i vecinu posade. Eto toliko za pocetak,ako neko ima neko pitnje neka se javi,kad budem imao vremena odgovaram.ispod 21 kuhinja,utility,foto,shop....Pozdrv iz Swedenlanda  :plovim:  :uzdravlje:

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
What goes around comes around

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Da li zaposljavaju kazino osoblje, i kakve su plate?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
samo da potvrdim ovu pricu o cmv kompanijo.. jako je dobro,bio sam prosle godine na ocean countess-u kao fotograf,ok koncesionar ali sto znam prepuno je nasih ljudi,i koliko znam bilo je dosta zadovoljnih jer su se svi vratili. ova kompanija pored astora ima jos.discovery I marco polo na koji se ukrcavam za 2 dana :) pisacu o.situaciji.. :uzdravlje:

Offline odyssey

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Indimenti, ako si u mogucnosti bio bih zahvalan da odgovoris na sledeca pitanja vezana za brod Astor:
- Kabine za crew, za koliko osoba su?
- Da li na brodu postoji pozicija wine steward?
- Ukoliko je odgovor na prethodno pitanje "ne" ko je zaduzen za sluzenje vina/pica u restoranu, bar waiter ili asst. waiter?
- Buduci da brod ide na dry dock krajem oktobra i pocetkom novemba ide put Australije da li ce veci deo crew-a zavrsiti tada svoje ugovore i biti zamenjeni novim (ako imas informaciju)?
- Kojim jezikom komunicirate za sefovima i kolegama? (pitam iz razloga sto su gosti vecinom Nemci trenutno)

To bilo sve za sada, pozdrav!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Indimenti, ako si u mogucnosti bio bih zahvalan da odgovoris na sledeca pitanja vezana za brod Astor:
- Kabine za crew, za koliko osoba su?
- Da li na brodu postoji pozicija wine steward?
- Ukoliko je odgovor na prethodno pitanje "ne" ko je zaduzen za sluzenje vina/pica u restoranu, bar waiter ili asst. waiter?
- Buduci da brod ide na dry dock krajem oktobra i pocetkom novemba ide put Australije da li ce veci deo crew-a zavrsiti tada svoje ugovore i biti zamenjeni novim (ako imas informaciju)?
- Kojim jezikom komunicirate za sefovima i kolegama? (pitam iz razloga sto su gosti vecinom Nemci trenutno)

To bilo sve za sada, pozdrav!
verovatno malo kasnim tj malo vise ali ajde da ti odgovorim. Kabine su prostrane i imas za 2 do 3 clana posade,sta da ti kazem ja sam zadovoljniji sa ovima ovde na brodu koji ima 28 godina nego li na Crown princessu koji je nov brod bukvalno.
Wine steward postoji i ima ih 6 i rade samo u diningu tj u Waldorfu,ostalo su sve bar waiteri. Njima je bolje u sustini samo sto imaju stalne goste i veci tips ali i veci stres (ako ga uopste i ima no ovom brodu)
20 pocinjemo dry dock u Pireju i tu smo do 4 novembra onda krecemo za Civitavechiu pa na krosing prema zemlji kengura... bice je****!Posada koja je dosla 27 i 29 juna ostaje,posada koja je pripadala Columbia shipingu uglavnom ide,a menjaju ih uglavno radnici global shipinga,retko ko se vraca sa stare kompanije,mada vecina bi htela.
Na engleskom,ruskom,srpskom,grckom,nemackom,rumunskom... zavisi koje jezike pricaju tvoji nadredjeni i ti,pula me :D
ako neko ima jos nesto da pita slobodno,odgovaram sigurno u roku od max mesec dva  :smack:  :rofl:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Bila bih zahvalna,ako neko moze da napise ili posalje licnu poruku sa mejlom od spomenute Dragane,kako bih mogla da stupim u kontakt sa njom. :)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Bila bih zahvalna,ako neko moze da napise ili posalje licnu poruku sa mejlom od spomenute Dragane,kako bih mogla da stupim u kontakt sa njom. :)
ukucaj u gugl ime iz naslova teme i izbacice ti sve informacije tj stranicu. Preporucujem,nije sjajno ali je dobro s\tim da kompanija na koju dragana salje stalno raste. za sad imamo 3 morska i sad je kupljen prvi recni brod,kupljen je Trans Ocean i u planu su novi brodovi i recni i pomorski,plus na to poseduju i kargo brodove. Najolje je u baru i shopu ali ne znam koje su sanse da te posalje na to,ali probaj.
Pozdrav iz Brisbane-a dugo me nije bilo  :neee: :wave:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Nasla sam sve ,hvala ti puno.Pogledacu sta imaju u ponudi od otvorenih pozicija,za sad gledam sta ,gde i kako mogu,trazim najbolju mogucu opciju,pa ko zna mozda uskoro i zaplovim ponovo  :plovim: :nokti:

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Ima li nekih novosti od nekoga sa broda Marco polo :)