Author Topic: Jel zna neko nesto ovoj agenciji? - GLOBAL SHIPPING & SERVICES DOO  (Read 87120 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
a kako da dodjemo do dragane??!!
Broj tel,adresa....
Ili mail!!!
Unapred hvala,i dali je to dragana jelicic!!??
Ako jeste kakav je baksis,cujem gosti su englezi,crusevi dugacki?!
Plata je fiksna +tips
Traze ljude za restoran,rece kao bar pun...
Kolike su ti stanice,dali je sit daun,ili bufe line!
Koliko se radi...
Kakve su ti sve duznosti,koliko posade.....
Ja sam radio na brodu gde je max 1500 gosti a nas 1000,ladovina,trening brod Tip extra,jedan dan se plovi?!
Brod je sad u k..cu radi uragana koji je sje*ao fripotr-Bahame,a za springbreik se uzmalo oko 1500$ sedmicno,komision je 17%,...ali su uslovi katastrofa,a pare i tip extra..
Objasni nam koliko si radio,sta si radio,i zasto si utekao!!??
 

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ovako,ja sam pricao sa momkom koji je radio 2 godine na majesticu,koji je otisao preko Dragane..Kaze da mu je bilo savrseno,samo da brodovi  nisu uredni,mislim da su stari.Kaze da je imao oko 1800-2000e.. Ja sam ju zvao ali mi je rekla da samo ljudi sa iskustvom mogu da rade.
Evo ti broj. 00381656614999

A sad ti meni reci za koju si ti to kompaniju radio,i da li se moze konkurisati?
 :uzdravlje:

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
ljudi prave bauka od broda,ja sam radio za Celeriti X
I za CC carnival
Nasao sam post za yahte to je vrh,2002 sam bio u fortloterdail i trazili su da znas i bar i restoran i itd...
I rekli su mi da sam mlad...
Vecina agenata je u USA,ali i francuskoj??!!
Zvao sam ja Draganu na Skype...pkate su male,a tip ako su kruzevi dugi i evropljani....svaki komentar je suvisan??!!
NNisam siguran sta da radim,posto pravim kucu,i otac sam dvoje djece...a svakom trebaju pare...predacu i cucemo se ali kako rece Bar je pun, a iz restorana ovaj utekao...Jos cu razmisliti..Za bilo koju kom trebas osnovno iskustvo,i znaje jezika,ako se brzo prilagodis ok je!Idi na Carnival za 1x je OK,ass.w nije lose i nije tesko a pare su oko 1050$ sa tipom
1350-1600 zavisi kuda se plovi
1-new Y top
2-alaska(ric gests)
3-juzni caribi -pa kako te pogodi sreca-
4-europa...

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ma ja sam vec dobio posao ! Pitam za prijatelja,jer sam mislio da si na nekoj drugo "znj" kompaniji radio,jer je vec bio na Carnivalu,pa trazi drugi angazman.. :)

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Kada sam ja otisao istog dana samnom je poslo jos 10 ljudi iz Srbije. Posle mene doslo je jos 10. Rekao sam informacije koje znam jer sam bio i radio, a na ljudima je da vide da li zele ili ne zele da idu na brod preko te agencije. Ja ne znam da Dragana radi tolike kompanije. Ono sto ja znam je da radi jedino Majestic International Cruises.

Imas li neki mail Rade? Imam par pitanja... :)
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
From:   
Global Shipping & Services <globalshipping@nadlanu.com>
...
Add to Contacts
 skipe je slican
BestJobs imas oglas i contact...
radi se puno,a kaze rade da je tip dobar...al ja u to nevjerujem,sve u svemu netrazi pare nego kad dobijes EP leter placas 6% od 7plata cirka 250-350 eura?!
Putne troskove oni,viza i ljekarski ti

Offline Asim

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ja ti mogu potvrditi da je Agencija OK. Ja sam preko Dragane odradio tri ugovora na Marcu Polu kao Security.
Brod je Ok, posada je sta da ti kazem moj je posao bio takav da sam imao dosta problema ali u vecini slucajeva je ok i sto je najbitnije ima dosta posade s ovih krajeva.
Uslovi za zivot nisu bog zna sta, hrana je jos gora. Ja sam imao cin officira pa meni i nije bilo toliko lose.
Sve u svemu Agencija ja je regularna.

Pozdrav

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
pozdrav!

Tri moje drugarice su isle preko ove agencije pre dve godine, kazu da je Dragana bila sasvim korektna. Cena za odlazak preko nje je sada oko 800 eura i lako se dobija posao.
Istina, sada je uslov da imate iskustvo na brodu. Meni su oni na 100 metara od stana, pa sam bio par puta da se informisem i mogu reci da je jako prijatna zena i super objasnjava sve sto vas interesuje.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
pozdrav svima.nisam se neki mesec logovao na ovaj forum zbog nekih obaveza ,ali osecam potrbu da se javim iz jednog razloga....posao na brodu trazim duze vreme bezuspesno,kod svih agencija za koje sam siguran da su ok....ali zbog malo vise godina koje imam je bilo bezuspesno...pre 20 dana sam dobio poziv od doticne dragane da mi je nasla posao na brodu marko polo za konobara....za sada dogovori i lekarska idu bez problema ,cekam da zavrsim sve za koji dan da joj to posaljem i da dobijem zvanicni ugovor...odnosi sa draganom su bili sasvim korektni do sada i bez ikakvih problema...sve sto me je interesovalo pitao sam i dobio odgovor...ukrcaj treba da bude 3.juna u kopenhagenu....jedino ne znam koliko para prave konobari na marko polo jer sam cuo da ima male razlike izmedju njega i onog drugog broda...ima li neko tacnu informaciju o tome??? za sada agencija radi po mom misljenju sasvim korektno za onoga ko se odluci ici tamo...pozz.
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
u vezi te agencije nemam losih rijeci,dragana je vrlo korektna i fer.samo nazalost radi s pogresnom kompanijom ,imaju dva broda marco polo i ocean contess,radio sam na oba dva ,ali sto se tice te kompanije,katastofaaaaaaaaaaa...mislim,imam puno iskustva na cruiserima,imam dobru poziciju,ali tamo je gore nego u afganistanu...uvjeti su strasni,ne samo za crew nego i za nas na pozicijama,lazu,kradu lovu,i vecinom su rumunji ,ukrajinci i indijci..neskolovana stoka.....ponavljam,dragana sve 5 ali ne bih ni najgorem neprijatelju pozelio da se tamo zaposli

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Onda da krenemo malo od Dragane pa cemo stici do crew-a, Imam jedan ugovor na kome me je doticna ''lepotica'' poslala, ko je video - zna o cemu pisem. Utility cleaner, Housekeeping cleaner, buffet at. i deck stw. su poslovi gde cete tako lepo da iskrivite vasu kicmu i vrat. A za te pozicije ona ne objasnjava dovoljno kada je pitate (kako sam osetio na sopstvenoj kozi) i veliki savet je drzite se dalje od toga (bez obzira sto ce vam puniti usi sa onim hard-work hard-work i bla bla bla, jer samo to i zna). I eto pojeo sam sta sam pojeo, stigao na brod i krenuo u 'avanturu' zvanu ’’da li je moguce da cu ovde da spavam, ovo da jedem i sa ovima da delim toalete (nemate zasebne na Ocean Countess-u koji vise nije u Draganinoj kompaniji)’’. Ako neko misli drugacije, sigurno je pao sa grane I dobro ostetio mozak!! Poruka : Ne idite na ovakve pozicije ni u snu!!!!!!!!!!!!!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ajde malo da osvezimo ovu temu. Upravo sam primio mejl od Gospodje Dragane,da dostavim svoj CV i preporuku sa broda. Saradjuju sa kompanijom Cruise & Maritime Voyages i u ponudi imaju 3 broda-Marco Polo,Discovery i Astor,kapaciteta do 800 gostiju. uglavnom Britanci. Kad budem dobio malo vise ibnformacija postavicu ovde.

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Sta bi batice, nema odgovora od Gospodjice (ne gospodje) ili ti je dala istu ili nizu poziciju? Kako si se proveo na razgovoru s njom, sve nas zanima..

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Sta bi batice, nema odgovora od Gospodjice (ne gospodje) ili ti je dala istu ili nizu poziciju? Kako si se proveo na razgovoru s njom, sve nas zanima..
Ja i zaboravio na ovo,izvinite. Ovako situacija je sledeca. Ima nasih koji su otisli preko ove agencije,tj njenog predstavnistva u Srbiji. U ponudi je samo buffet attendant (tako zovu najnizu poziciju tamo),plate je mala,pocetna oko 600 eura plus tips kojeg po recima agenta ima bas malo,chipetone putnici,brodovi u losem stanju,kabine takodje,4 po kabini i tus se deli sa 4 kabine. I jos ne bas sjanih podataka kojih iskreno receno vise ne mogu ni da se setim. Ali je takodje promociju malo lakse dobiti nego na princesu npr (tako kaze agent,a isto sam cuo od dvoje ljudi koji su otisli na tu kompaniju,ali vise ne rade za njih). Glavna radna snaga su Ukrajinci,Bugari,Rumuni i iz bivse Jug. (Srbi pretezno),hrana je isto losa,internet,teretana i tako neke stvari predpostavljam da su misaona imenica... Ali boze moj,ako nista drugo onda je i ovo dobra opcija. Sve se moze pregurati,ipak 600 eura i nije tako malo,svakako je znatno vise nego 240 eura za Dubai. Od troskova treba oko 800 eura (poseban lekarski se trazi iz ne znam kog razloga),mora da se radi pomorska kako sam razumeo kao i protivpozarni ili tako neki ispit u Budimpesti i naravno provizija agenciji. Meni se od svega ovoga svidja samo to sto ne moram da idem na intervju jer vec imam predhodno iskustvo sa broda. I ne mogu opet ni ovoga da se setim da li kompanija pokriva troskove puta ili ne,ali u svakom slucaju ukracaj je u Jevropi pa i nije neki trosak. Eto toliko. U slucaju da se odlucim za njih i opet pokrenem pricu,postavicu jos informacija,smao me podsetite  :deda:  :rofl:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
I ne mogu opet ni ovoga da se setim da li kompanija pokriva troskove puta ili ne,

pokriva.

Od troskova treba oko 800 eura (poseban lekarski se trazi iz ne znam kog razloga),mora da se radi pomorska kako sam razumeo kao i protivpozarni ili tako neki ispit u Budimpesti

Dosta kompanija ne priznaje nas lekarski sa Medicine rada vec traze britanski ili norveski ili tako nesto (meni za P&O traze norveski pomorski lekarski koji je oko 250EUR u Beogradu)
U Budimpesti se radi BASIC SAFETY TRAINING iliti D2.
Pomorska knjizica je oko 30 EUR ukupno ...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced