Author Topic: Jel zna neko nesto ovoj agenciji? - GLOBAL SHIPPING & SERVICES DOO  (Read 85150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline skalar1

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re:
« Reply #45 on: 11/January/2015 »
Jel moze neko da mi kaze da li a internet i teretana na ovim brodovima :)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Brodsko iskustvo je "must have" ? ili je neko otisao na prvi ugovor preko njih bez toga? Hvala unaprijed  -()-

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ne treba ti prijasnje iskustvo da bi radio na ovoj
kompaniji.. ali isto tako imaj na umu da je tesko dobiti neku bolju poziciju odma na pocetku.. :uzdravlje:

Offline photoI

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ne treba prethodno iskustvo,agencija je proverena,2 moja drugara su otisla,jedan je na nizoj poziciji i tesko mu je,a drugi je otisao kao medicinski brat,i super mu je,ja sam isla na razgovor kod Dragane,koja je super, i rekla mi je da imam posao kod nje,ali da ona ima mogucnost za samo odredjene pozicije, i da mene moze samo u kuhinju ili sl,i ako ne nadjem bolju opciju,sto bi joj bilo zao,da dodjem kod nje,pa ce mi naci nesto

Offline Nixonki

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ja sam isao na Ocean Countess kao waiter a pre toga sam radio za Royal. Dragana je super i trebalo bi da radi za ozbiljniju kompaniju.Prenecu vam sve sto sam doziveo i cuo od ljudi koji su radili sa mnom.
O.Countess nije vise u floti-srecom. Brod je katastrofa. Od sanitarnog cvora,kabina do rasporeda restorana gde WAY IN ujedno i WAY OUT. Pri kraju ugovora gosti su donosili svoje soljice za kafu...Plata je bila obecana jedna ali smo dobijali manje. Kada smo se pobunili Hotel Director je rekao da mozemo ici kuci ako nam se ne svidja ima nezaposlenih koji bi bili zahvalni da rade ovde. Crew bar uzas,skupo...Povrede ledja i odlasci u bolnicu redovni. Staff je imao ok uslove. Young Outlaw je bio sa nama on je fotograf i njemu je bilo ok. Mada i on je car  :banana:
Toliko sam se pokajao sto sam isao na taj ugovor ali sam obisao Zapadnu Evropu u fulu.
Sta su mi procali o drugim brodovima.
Sto se ti ce svega idemo redom:

1. Marco Polo-cimer mi je bio waiter na tom brodu kaze da je tamo ok. Plata mu je bila preko 2000 yura,ekipa je bila super,raspored na brodu i u restoranu je bio dobar. Losije je kada idu za Amazoniju pa crkne brod i onda 3 dana bez struje. Matori,nema ventilacije,vode...
2. Discovery kaze da je los bas. Oko 16 sati radi rmba ubija se nije uopste zadovoljan ali ima dete pa mora.

bar department je ok. Nemaju previse love,svadjaju se vise nego u restoranu ali manje i rade-mislim lakse im je malo. Svi su baru smrsali na smrt e sad ja sam im nosio hranu kad god sam mogao. Ostali nisu hteli jer ostavis im hranu a oni zaborave da je pokupe. Jednom su nasli i ono sto sam ja ostavio i nisu pokupili i nasao je neki sef pacer i dobio sam ziske i zorta ali sam i dalje nosio klopu jer me brige bolele.
Ljudi samo da razumete da se na svim kruzerima gine ali negde imate prava i niste obicna stoka. Ako izbegnete restoran i one nize duznosti moze vam biti ok.
Ako mozete da cekate intervju za drugi brod bolje sacekajte a ako na brzaka da zapalite onda vam je ovo to. Ali cena je prevelika,previse fizikalije a mali kesh.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Treba prethodno iskustvo na brodovima za technical/engine departmen...  :waiting:
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline rosenn22

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
koliko ima ass. waiter otprilike?  :uzdravlje:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Treba prethodno iskustvo na brodovima za technical/engine departmen...  :waiting:

To je tačno. Ja sam pričao sa Draganom, traže sa iskustvom ljude, ali nude jako malo para. Ja sam slučajno bio na razgovoru kod nje, ponudila mi je 1200 eur za asistenta ili maks 2500eur za 2nd Electro. To je nenormalno niska plata za tu poziciju... Chief Electro kod njih ima 4500eur (toliko kod nas zarađuje iskusniji 3rd) Ugovori su im pritom 6 meseci pa na vise.
Iskreno, ako neko ganja tech departman i ima iskustva, pucaj na neke malo jače firme.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #53 on: 16/May/2015 »
Ja bih pristao za assistant i za te pare, ali mi je Dragana rekla da ne zaposljavaju segrte za moju struku...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Pristali bi mnogi za te pare, al koji nemaju iskustva na brodovima. Oni koji imaju odrađene ugovore uglavnom mogu da ulove bolje plate. Oni traže iskustvo, a nude male pare. Brodovi im i dalje plove, tako da ima uvek ko će da radi...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #55 on: 17/May/2015 »
E pa bas tako, meni su rekli samo sa prethodnim iskustvom, a na kom brodu da ga steknem kada je svima to uslov...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline skomi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
ja u ponedeljak idem kod teta Dragane bluzu mi je a i zelim sto pre otici pa makar i na neki skrnavi brod samo da se stekne neko iskustvo  :embarrased:

Offline banndzy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile


Pozdrav dobri judi, nov sam na forumu i nikad nisam bio na brodu, a narano zelim.

Kako najbrze stici do Dragane, poslao sam email, ne odgovara. Neki drugi nacin kontakta, brojfona u Novom Sadu ili slicno?

 I jos, sta misite ako iko zna, kompanija Sea Travel u Balkanskoj u Beogradu, neka iskustva?

Hvala unapred.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Za Draganu treba da znas da ona salje samo ljude sa bar jednim odradjenim ugovorom na kruzeru,dakle sa prethodnim iskustvom,osim ukoliko ne ides za cleaner-a ili utility....Tu moze i bez iskustva,ali je plata oko 600 usd....

Ja sam je lako dobio,sibnuo joj mejl i ostvaio sam kontakt na skajpu,i posto sam tada bio u Dubaiu,bilo je malo cimanja oko dogovora kada cemo da se cujemo,medjutim bila je strpljiva.......

Na kraju,kad smo se culi,posle 10sec sam odustao od svega toga.....

Plata izuzetno niska,,u poredjenju sa Princess-om,Carnival-om i Celebrity-jem,i njihovim sobarima,a s obziorm da mi je prioritet bio recni brod,ovo mi je bilo samo onako usput,da vidim o cemu se radi....
U stvari,kontaktirao sam je,pre svega da vidim o cemu se radi,je li prevara ili ne,s obzirom da je moj prijatelj bio zainteresovan,pa sam mu ja bio ,ajde da kazem,prethodnica,izvidnica....I sama mi je napomenula da su njima plate nize nego drugim kompanijama,a ugovori malo duzi,plus mi je sama rekla da su brodovi malo stariji ,da sam verovatn naviknut na neke bolje uslove......

Moj prijatelj je otisao preko nje za cistaca,bez iskustva,plata je oko 600 usd......Nista se ne placa njoj,nema provizije,ali radis pomorsku knizicu i ides u Budimpestu za neke sertifikate,radis lekarski vizu i sve je to o tvom trosku naravno.....

ZA Sea agency ces naci na forumu utiske,ima ih...

Offline banndzy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala za informacije, probacu da dodjem do nje, na sve nacine, msm i prvi ugovor se mora negde odraditi. Za Sea cu brze i lakse odraditi.

Jos jedno pitanje, posto sam profesor engleskog jezika i fino znam IT.

Moze li mi to pomoci za bolju poiciju i kruzer?