Author Topic: Jel zna neko nesto ovoj agenciji? - GLOBAL SHIPPING & SERVICES DOO  (Read 86583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Znanje engleskog jezika na viskom nivou ti je svakako prednost,u svakom smislu..A sto se tice IT-a,ako nemas u cv-ju da si radio u toj oblasti-mrka kapa.....

Imas bolje agencije,koje saradjuju sa boljim kompanijama....ZAsto da prvi ugovor)koji se dabome,mora negde odraditi)odradis na losoj kompaniji,ili losijoj od drugih.....

Offline banndzy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Stoji sve to u CV-ju kao i ime kompanija za IT. Do ov Dragane ocigledno necu doci nikad, jedno sto imam je mejl na kojii uopste odgovora, poslo na jos par, ne odgovoraju, valjda oni tako sporo funkcionisu. HVala ti u svakom slucaju.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Super,ako imas u cv-ju i poslove vezane za IT..Mozda mozes da upadnes u taj sektor,ali da ne pricam sad o tome,nije to moj fah,tako da.....

Ali,zdravorazumski gledano,imas sanse,po meni,ali to ces videti u prvom kontaktu sa agencijama,sta i kako.......JAvi se svima,svima posalji mejl,cv,pozovi ih i telefonom,Feron,Kouzon,Sea,Employment Power,Safe cruise,pa ces imati vise opcija.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Do ov Dragane ocigledno necu doci nikad, jedno sto imam je mejl na kojii uopste odgovora, poslo na jos par, ne odgovoraju, valjda oni tako
Skokni do Novog Sada, Dragana je stalno u kancelariji...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline StraEngineer

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Ljudi, potreban mi je savet. Naime, danas sam bio kod Dragane i malo smo porazgovarali, ona je zadovoljna i rekla je da ce pokušati da me ubaci kao Buffet attendant, plata nije nesto 600€,ali sta da se radi. E sad, sledeci korak je da idem u Budimpeštu i polažem STCW, a to ce koštati bar 500€, sve to moram da bih dobio Seaman's book u BGu. Drugar koji je išao preko Kouzona kaze da nije ni cuo za taj STCW i kad dodam na to da svi na forumu kazu da u BGu ne priznaju te sertifikate, s**e mi se. Sta kazu iskusniji, s obzirom na to da cekam termin za preliminarni preko Kouzona, rizikovati ili ne?

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Moj lični savet ti je da ne gubiš vreme. STCW za buffet attendanta? Ko ti je to tražio? Ti bi bio jedini konobar iz Srbije koji to ima :D
Šala na stranu, znam da u Beogradu imaš barem dva mesta gde možeš da odradiš STCW. STCW je internacionalni pomorski sertifikat i ne postoji neki lokalnog karaktera. Na Vojno medicinskoj akademiji znam sigurno, i to je ozbiljna ustanova sertifikovana od strane Lojdovog registra.

http://www.va.mod.gov.rs/cms/view.php?id=2238

Ako se na kraju ispostavi da ti baš treba STCW onda vidi koji modul ti treba. Ide od osnovne prve pomoći, protivpožarnog, bezbednosti do yachtmastera. Koliko znam VMA ti je možda najjeftinija na Balkanu. Za ostala mesta gde možeš obaviti izguglaj. Ima ih više pa ako nemaš termin kod jedne ustanove imaćeš kod druge ako zatreba.

edit: po zakonu Srbije nisi u obavezi da imaš pomorsku. Pomorska je zgodna ako planiraš da radiš dugi niz godina pa da plaćaš porez za PIO fond. Je l stvarno hoćeš da od 600 eura platiš porez? Druga stvar koliko znam STCW je za usko specijalizirane poslove ili za viši menadžment na brodu. Ko još traži STCW za pomoćnike konobara? "ona će pokušati da te ubaci kao buffet attendanta"? rećiću ti nešto što sigurno znam to je jedna od pozicija koja se najlakše dobija zato što je tu fluktuacija radne snage ogromna. Restoran je najveći department na brodu a potom housekeeping. Drugi odeljci poput I.T, photo, guest services, youth staff, entertainment, engine, bridge zajedno nemaju ljudi kao restoran. To bi trebalo da ti govori da se do manjih departmenta i ređih pozicija čeka duže. Na jednom brodu (Carnival Spirit) I.T department činila su 2 čoveka! I oni ne planiraju tako lako da se odreknu dobre plate i prilično lepih uslova rada, dok je konobarski posao pored utilitya zasigurno među najtežim poslovima.   

Offline StraEngineer

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala ti na odgovoru...  :D Znas kako otkad sam dosao kuci razmisljam sta mi je raditi i onda citam forum i za 600e mi se bas i ne ide, jeste da mi je prvi ugovor, ali sam ja za samo 15 radnih dana u Srbiji mogao da natucem 400e kao konobar, a pre svega toga da ulozim 500e, pa cujem da ne priznaju i samo da se obesim oT , pa i jos se cujem sa drugarom koji je vec 2 godine na brodu koji prvi put cuje za STCW  i nema pomorsku, preko Kouzona je otisao. Bolje da sacekam da vidim sta ce biti sa Kouzonom, mozda dam jos koji ispit u medjuvremenu. :D

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Hvala ti na odgovoru...  :D Znas kako otkad sam dosao kuci razmisljam sta mi je raditi i onda citam forum i za 600e mi se bas i ne ide, jeste da mi je prvi ugovor, ali sam ja za samo 15 radnih dana u Srbiji mogao da natucem 400e kao konobar, a pre svega toga da ulozim 500e, pa cujem da ne priznaju i samo da se obesim oT , pa i jos se cujem sa drugarom koji je vec 2 godine na brodu koji prvi put cuje za STCW  i nema pomorsku, preko Kouzona je otisao. Bolje da sacekam da vidim sta ce biti sa Kouzonom, mozda dam jos koji ispit u medjuvremenu. :D

2 godine radi na brodu i nikad cuo za STCW? wow
Sto se tice pomorske za Global Shipping oni je traze i to cini mi se da je Bahamska i dobijes je na brodu,treba da je platis 100e.
Mozda im je sada drugi sistem,pa traze da bude od iste drzave kao i pasos.
Btw agencija je stvana,a i uzasni uslovi za zivot i rad su takodjer stvarni.

Offline Barb

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Shop seller
Cao ljudi  :wave:
Uskoro se ukrcavam na Marco Polo,spa department
Je l' moze neko da mi kaze o uslovima za zivot staff pozicija?
Hvala unapred