Author Topic: koji je prvi korak?  (Read 2142 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miska

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
koji je prvi korak?
« on: 13/August/2013 »
zdravo svima....danimaaa citam forum, oci mi ispadose :) da li iko moze da mi kaze tacno koji su moji koraci, od prvog do zadnjeg, sta treba da radim da podjem na brod? agencija, sta i kako, kada, koja? nov sam clan, pa ako neko ima vremena da se malo raspise...dok ja sve povatam ovde... :( ja imam zelju da podjem na taj brod....kome prvo da se obratim, kako, sta da kazem, pisem??? nista ne znam :((((

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: koji je prvi korak?
« Reply #1 on: 13/August/2013 »
Odaberi poziciju koju hoces, prijavi se u jednu od nekoliko agencija koje rade na Balkanu na preliminarni interview, a mozes i direktno da se javis kompaniji za koju hoces da radis...u principu ako prodjes taj preliminarni, ides na glavni interview i ako to prodjes dobijas posao ... ostalo je relativno lako :)

Offline miska

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: koji je prvi korak?
« Reply #2 on: 13/August/2013 »
da, odabrala sam sta bi otprilike htela, tj za sta da apliciram. Nego da li je ok da posaljem mail, kao tipa skockam fino recenice, trazeci posao  na brodu, jel to tako ide ili sta :) ispadam mentol ovde, al pitam, posto ne znam zaista.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: koji je prvi korak?
« Reply #3 on: 13/August/2013 »
Kad si vec odabrala posao koji zelis da radis onda CV skockaj tako da bude podoban za poziciju koju zelis. Naravno, videces ovde na forumu a i cuti od agencije da CV moze da se "nasminka". Tako da ne brini nista. Najbitnije je da ubedis samu sebe da si zaista radila taj posao za koji apliciras i da ga izuzetno dobro znas! Prodaj sebe za najvecu mogucu cifru koju mozes!

I da, ako nemas neku kompaniju za koju bi bas volela da radis, onda posalji CV svim agencijama u regionu i konkurisi za sto vise kompanija. Ona koja te prva zaposli i koja te prva pozove da krenes da radis je NAJBOLJA! :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.