Author Topic: Problem sa tovarnim brojem  (Read 4238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Problem sa tovarnim brojem
« on: 16/August/2013 »
Dobri ljudi treba mi pomoc. Bio sam na razgovoru za vizu u utorak i receno mi je da mi je odobrena viza i da pasos mogu da podignem za 2-3 dana na DHL lokaciji. Trebao sam prvo da primim obavjestenje o tovarnom broju na e-mail, pa da tek onda odem na DHL lokaciju da podignem pasos. Medjutim ja jos uvijek nisam primio obavjestenje o tovarnom broju, a kandidati koji su bili sa mnom na razgovoru i koji su bili dan kasnije u ambasadi su primili to obavjestenje na mail. Zanima me samo sta sada da radim, da li da odem na DHL lokaciju bez obavjestenja ili mi predlazete nesto drugo? Svakakvi scenariji mi trenutno prolaze kroz glavu. :hehe:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #1 on: 16/August/2013 »
Mozda si dok si popunjavao obrazac za vizu pogresio mail ali nema veze nece ti traziti taj broj kod preuzimanja pasosa samo traze licnu kartu.Ja sam radio 06.08. (utorak) vizu u Sarajevu i otisao u subotu ujutru u 9 sati u DHL i podigao bez problema sa licnom kartom.Pogledaj na njihovom sajtu da li rade subotom ali ako je u pitanju Banja Luka rade od 9 do 13.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #2 on: 16/August/2013 »
Mozda si dok si popunjavao obrazac za vizu pogresio mail ali nema veze nece ti traziti taj broj kod preuzimanja pasosa samo traze licnu kartu.Ja sam radio 06.08. (utorak) vizu u Sarajevu i otisao u subotu ujutru u 9 sati u DHL i podigao bez problema sa licnom kartom.Pogledaj na njihovom sajtu da li rade subotom ali ako je u pitanju Banja Luka rade od 9 do 13.
Nisam pogresio mail, jer sam kasnije dobio confirmation i potvrdu o zakazanom terminu na mail nakon popunjavanja. Malo sam se zabrinuo da slucajno ne vrse neke dodatne provjere, ali opet mislim da nije to u pitanju jer mi ne bi onda odobrili vizu, a i ciste sam proslosti. Ne bih bas da idem na slijepo u Sarajevo, s obzirom da ne zivim bas blizu, ali ako ne budem dobio danas mail idem u ponedeljak na slijepo u Sarajevo pa sta bude.
Hvala Brane na pomoci. :uzdravlje:
Ako jos neko ima neki predlog neka kaze, meni nikada dovoljno scenarija u glavi. :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #3 on: 16/August/2013 »
Moze li jos neko da mi pomogne, bilo ko? Da li da se nadam da cu preuzeti pasos sledece sedmice.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Dzordana

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #4 on: 16/August/2013 »
Znam kako ti je,i ja sam imala slican problem,samo sto je kod mene mail izazvao pometnju.Umesto i inbox poruka se uvukla u junk folder,a ja histerisala bzvz...Ne znam kako da te savetujem,znam da je u Bg obavezan taj tovarni broj,list.. :/
"Za dvadeset godina, bićete više razočarani stvarima koje niste učinili nego onima koje jeste. Zato isplovite iz sigurne luke. Istražujte. Sanjajte. Otkrijte. "

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #5 on: 16/August/2013 »
Znam kako ti je,i ja sam imala slican problem,samo sto je kod mene mail izazvao pometnju.Umesto i inbox poruka se uvukla u junk folder,a ja histerisala bzvz...Ne znam kako da te savetujem,znam da je u Bg obavezan taj tovarni broj,list.. :/
Izgleda da jos nisu ni izvrsili obradu vize, jer kada udjem na svoj nalog na sajtu ambasade pise:''Trenutno nema informacija o broju za praćenje kurirske pošiljke'', sve mi je to cudno, jer mi je gospodja na salteru rekla da mi je odobrena viza i da cu moci da podignem pasos za 2-3 dana, a nekoliko njih sto ih poznajem sto su bili u ambasadi isti dan kad i ja su danas podigli svoje vize. Brinem se da ne vrse dodatne provjere pa da se ne nacekam nekoliko mjeseci, a valjda bi mi to odmah rekli na salteru da je to problem.
U Bosni se moze podici viza bez tovarnog broja, ali opet ne bih da idem na slijepo, ali ako mi u ponedeljak, kada ih opet nazovem, pocnu davati nejasne odgovore i prebacivati odgovornost na druge, oticicu u utorak na slijepo na DHL lokaciju.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #6 on: 17/August/2013 »
Znaci te na "salteru" price okaci macku na rep.. Znaci ja kada sam trebao da dobijem vizu za uk, cekajuci da se ukrcam, 2 dana prije me zovu iz Sa, sa informacijom da je viza spremna i da mogu da dodjem da ju podignem,kao i pasos i sve ostalo. Nakon sto sam preuzeo vizu, stigao kuci, nadjem da sam odbijen zbog tkz.nedovoljnog broja dokumentacija, kao npr.ugovor je nedostajao ??? :rofl: Tako da sam siguran da neko sa "saltera" nije poslao svu dokumentaciju.. Moja sreca sto su me prihvatili da se ukrcam u tom momentu direkt u Norvesku. Eto,to ti je samo moje iskustvo.. Cisto da znas da nisi jedini  :uzdravlje:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #7 on: 17/August/2013 »
Znaci te na "salteru" price okaci macku na rep.. Znaci ja kada sam trebao da dobijem vizu za uk, cekajuci da se ukrcam, 2 dana prije me zovu iz Sa, sa informacijom da je viza spremna i da mogu da dodjem da ju podignem,kao i pasos i sve ostalo. Nakon sto sam preuzeo vizu, stigao kuci, nadjem da sam odbijen zbog tkz.nedovoljnog broja dokumentacija, kao npr.ugovor je nedostajao ??? :rofl: Tako da sam siguran da neko sa "saltera" nije poslao svu dokumentaciju.. Moja sreca sto su me prihvatili da se ukrcam u tom momentu direkt u Norvesku. Eto,to ti je samo moje iskustvo.. Cisto da znas da nisi jedini  :uzdravlje:
Auu, hvala ti, bas si me utjesio. :)
Sto je najgore ne znam sta da radim, moracu ih nazvati u ambasadu u ponedeljak, da vidim na cemu sam, ovako me ubija ovo cekanje i crne misli.
Opet se nadam da cu dobiti vizu i da je sve u redu. :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #8 on: 17/August/2013 »
Ovo sa "šalterima" sigurno nije slučaj, jer cela procedura za US vizu se obavlja u američkoj ambasadi, dok za UK spoljna kompanija/agencija, šta li su već, na lokaciji van ambasade prikuplja i obrađuje dokumentaciju, fotografiše, uzima otiske prstiju... i pripremljena dokumenta predaje UK ambasadi.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #9 on: 17/August/2013 »
Ovo sa "šalterima" sigurno nije slučaj, jer cela procedura za US vizu se obavlja u američkoj ambasadi, dok za UK spoljna kompanija/agencija, šta li su već, na lokaciji van ambasade prikuplja i obrađuje dokumentaciju, fotografiše, uzima otiske prstiju... i pripremljena dokumenta predaje UK ambasadi.
Znaci ima nade za mene? :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #10 on: 18/August/2013 »
I ja polako ali sigurno ludim. :neee:
Nadam se da cu sutra dobiti pozitivnu vijest. :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #11 on: 19/August/2013 »
Prince, da, moguce je da je u Srbiji takva procedura, ali za ljude koji imaju pasos Bosne, sva se dokumentacija predaje u Srajevu i iz Sarajeva sve to ide za Beograd.. Kazem ovo je slucaj za UK vizu, sto se meni i desilo.  :uzdravlje:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #12 on: 19/August/2013 »
I visednevni horor je konacno okoncan. Ispostavilo se da je viza poslato DHL-om jos u srijedu i da sam ja mogao podici vec u cetvrtak, ali su iz DHL-a zaboravili da mi posalju tovarni broj, nema sta bas su profesionalni. Tako da znate da se i ovo moze desiti, mislim da sam jedinstven slucaj na forumu.
Ali sam srecan sto se sve dobro zavrsilo, sutra idem po moju vizu. :run:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #13 on: 19/August/2013 »
 :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problem sa tovarnim brojem
« Reply #14 on: 19/August/2013 »
I ja imam ovih dana posla sa jednom takvom dostavnom službom - CityEX.
Dva puta su mi došli do kuće, ostavili "obavijest o prispijeću pošiljke" i odvezli se nazad nekih 30km.
Pitanje je da li je lik i za bravu uhvatio.
Nazovem im centralu, ženska kaže poslaćemo ga treći put.  -()-
Džaba bilo što sam im ostavio i broj mobitela i što sam stalno kod kuće. Nema poziva, nema kucanja na vrata. Samo mi "obavijesti" o svojim propalim posjetima ostavlja u sandučiću.
A ova firma što šalje paket, kada sam im se požalio i objasnio im sa kime su sklopili ugovor o dostavi, kaže biće "treća sreća"  :facepalm:
... i onda mi još bez pardona pokuša uvalit još neki od svojih proizvoda koji me ne zanimaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)