Author Topic: Snack Attendant na Celebrity?  (Read 18784 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boki27

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Snack Attendant na Celebrity?
« on: 16/August/2013 »
Ako moze neko da mi kaze nesto vi se o snack attendant poziciji na celebrity.
Kakav je posao, sta se radi, kakva je plata... Bilo sta :D
Da li vrijedi prihvatiti tu poziciju za prvi ugovor?

Zahvaljujem unaprijed :D

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Snack Attendant Celebrity
« Reply #1 on: 16/August/2013 »
Snack na Celebrity brodovima radi iskljucivo na Lidu tj. buffet restoranu gde se gosti sami sluze.

Radi manje nego assistant waiter,ali je i manje placen.

Plata je 1000$.Nema tipsa,jer ne sluzi goste.

Ako se dobro pokaze promocija posle prvog ugovora.

Offline Boki27

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #2 on: 17/August/2013 »
Hvala na pomoci Roger.
Ako moze malo vise detalja bio bih zahvalan.

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #3 on: 17/August/2013 »
Prema onome sto sam video i prema prici drugih koji su radili na toj poziciji dan ti izgleda otprilike ovako:

Pocinjes sa doruckom oko 07 sati i radis do 09:30.
Pauza do rucka.
Rucak pocinje u 11:00 i radis do 14:00
Pauza do Vecere.
Vecera pocinje  oko 18h i traje do 22h.
Sledeci dan radis samo dorucak i veceru.

Nekada ces raditi i do ponoci,ali ces dan nakon toga dobiti slobodno za dorucak i rucak.

Opis posla snacka:

Rad u buffet restoranu gde dopunjujes jela,salate,soseve sa linija gde se gosti sami sluze.Odnosis prljave tanjire sa stolova i odrzavas iste cistim i urednim.
Nakon zatvaranja linija peres iste i pripremas za sledeci obrok.

Ukratko sve to je slicno kao rad u menzi sa pet zvezdica.
Ako je dobar menadzment bice ti ok kao i svuda a ako nije onda ce biti malo teze.
Moj predlog,budi nasmejan,radi sta ti se kaze,NEMOJ DA KASNIS i nemoj da bezis sa linije i dobices promociju.
Nadam se da sam pomogao.

Offline Boki27

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #4 on: 17/August/2013 »
Zahvaljujem jos jednom, mnogo :D
Kad mi je ponudjeno da apliciram za tu poziciju nisam znao o cemu se radi.
Vidim da nije strasno, tako da cu prihvatiti pa sta bude. :D

Offline MilanLO

  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #5 on: 19/December/2013 »
Na preliminarnom su mi predlozili poziciju Snack Attendant na Celelbrity-u. Glavni interview je u februaru u Skoplju. Ima li nas jos koji idemo ?

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #6 on: 05/January/2014 »
Po meni je zalosno da ljudi sa naših prostora idu na te pozicije...
Bolje se spremiti i ako se nema iskustva,engleski uvezbati,nauciti menije i basic prepation food,malo o vinima,naoruzati se osmehom i aplicirati za ass waiter-a.
Na brodu na kome sam ja bila uglavnom su radili azijati.
Realno da bi dobio poziciju moze da prodje i tri ugovora a kičma da ti se iskrivi jer ti ipak nosis dosta teško.
Plata je koliko sam ja upucena oko 800 dolara.
Bolje insistiraju na ass waiter poziciji.
Mislim agenciji je u interesu da vas sto vise posalje a to sto ces ti tamo da crncis njih to ne interesuje.
Znaci ako ti je bas loš engleski i sumnjas u sebe da mozes da naučiš osnovno o hrani i vinu onda kreni od te pozicije ali ako mozes da se spremis onda menjaj sto pre...



Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #7 on: 05/January/2014 »
Ja se slazem. Ljudi niste svesni koliko je zahtevna ta pozicija.
Dok sam zbog prehlade bio na medicalu upoznao sam troje koji su isli kuci jer su sj*bali kicmu,
Aencije vas guraju na tu poziciju jer najvise ljudi odustaje i uvek ima mesta tako da agencije brze dolaze do svoje provizije.
Nosite jako tezak teret u nepravilnom polozaju, na nogama ceo dan jer je nekome u celeb. palo na pamet da je guranje kolica neprakticno.
Takodje kada vam fotogtrafi ulete na formal najt j*ali ste cvorka jer stojite kao sova sa svim tim na ramenu dok fotografe za*****avaju dosadni ameri i trose i vase vreme.

Offline stz

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #8 on: 06/January/2014 »
Po meni je zalosno da ljudi sa naših prostora idu na te pozicije...

Aj majke ti sta smo mi bolji od zutih crnih,meni je zalosno sto ljudi ovde ostaju da "usavrsavaju engleski" vec godinama i to uz espreso ili sl,za mnoge nase ljude je ponizavajuce radit neke poslove,zasto to samo njihove glave znaju jer tamo utility ima vecu platu od doktora u srbiji,ja  se ni jednog trenutka nisam sramotio sto cistim,jer znam da radim nesto sto ce mi zauvek ostati kao lekcija i veliko zivotno iskustvo,i da sam prosao ajd nazovimo najgore na brodu,I idem ponovo,jer ovo ovde je pakao a ne tamo...

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #9 on: 06/January/2014 »
Ovde niko nije pomenuo da li se neko stidi ili ne i svi smo daleko od toga sta smo sve radili...ovde je rec o nekome ko trazi savet na koju poziciju da aplicira i ja bi mu uvek preporucila da aplicira pre na boljoj poziciji  gde bi i vise zaradio i mozda manje kicme slomio i to je ljudski nekog posavetovati ako se vec ima iskustva...Do sutra možemo da pričamo da je zarada bolja na brodu nego kod kuce i niko tamo nije otisao zato sto voli da nosi hamburgere amerima vec da zaradi neku lovu a isto tako znam ljude koji su fizicki bili slabiji pa zavrsili na lecenju kicme,zglobova,proširenih vena i izgubili i zdravlje i posao...to je sve ok reci nekome a ne da li treba da se stidi ili ne...to nije bila tema..

Offline zvonimirpapp

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #10 on: 27/January/2014 »
meni su nudili isto tu poziciju, al probaj ju preskocit i ic direkt za asst waitera (ak imas neko iskustvo vec) , ja sam obavio bio prek skypa interviju s njima i nakon 20 dana dobio brod i kartu...i na kraju nisam isao :)

Offline fico86ster

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #11 on: 27/January/2014 »
meni su nudili isto tu poziciju, al probaj ju preskocit i ic direkt za asst waitera (ak imas neko iskustvo vec) , ja sam obavio bio prek skypa interviju s njima i nakon 20 dana dobio brod i kartu...i na kraju nisam isao :)
A kad si radio skype intervju? Ja cekam datum pa me zanima, a i ja sam aplicirao za ass waiter-a ali su mi rekli da treba 5 god iskustva, koje ja nisam naveo u CV-u, tak oda sam zavrsio kao snack attendant pa cemo vidjeti kako ce sve da ispadne...

Offline zvonimirpapp

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #12 on: 27/January/2014 »
A kad si radio skype intervju? Ja cekam datum pa me zanima, a i ja sam aplicirao za ass waiter-a ali su mi rekli da treba 5 god iskustva, koje ja nisam naveo u CV-u, tak oda sam zavrsio kao snack attendant pa cemo vidjeti kako ce sve da ispadne...
4.11 sam imao interviju i 27.11 trebao letit za miami...ma kakvih 5god iskustva...ugovor-dva da imas odradjeno vec to ti je dovoljno

Offline fico86ster

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #13 on: 27/January/2014 »
4.11 sam imao interviju i 27.11 trebao letit za miami...ma kakvih 5god iskustva...ugovor-dva da imas odradjeno vec to ti je dovoljno
Ne 5 god rada na brodu, nego predjasnjeg iskustva...

Offline zvonimirpapp

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #14 on: 27/January/2014 »
Ne 5 god rada na brodu, nego predjasnjeg iskustva...
sve se da u cv sastavit  ;)