Author Topic: Snack Attendant na Celebrity?  (Read 18823 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Ja trebam da idem na Celebrity Reflection sa poziciom Snack Attendant Casual.

Iz agencije su mi rekli da je plata cca 1000$ (jeste malo ali i nije u poredjenju sa trenutnom situacijom ovdje u BiH), sve super jer mi se svakako na kruzer ide koliko zbog novca toliko ako ne i vise zbog raznih lokacija, okoline, promjene svega te novog iskustva, sve taman ali sada sam naletio na ovaj post i zabrinili su me ovi sto pisu da je toliko teska pozicija i toliko losa za kicmu :O

Imam minimalnih problema sa ledjima, davno jos su mi iskocila 2-3 prsljenja u donjem dijelu kicme, i nemam problema inace nikako, malo me ukoci i zaboli samo ukoliko radim nesto u sagetom/savijenom polozaju, kada moram nesto podizati s poda nonstop... ali i to nije problem jer pravilnim saginjanjem i to mogu izbjeci (spustanje u koljenima a ne u ledjima)...

Nego sada me interesuje, ja sam imao interview za assistant waiter-a (znam i njemacki jezik odlicno pored engeskog), malo sam zapeo na par pitanja tako da sam dobio poziciju snack attendant-a, u pocetku mi je bilo krivo ali poslije sam se veselio, jer kako sam mogao shvatiti da naravno manje se zaradi, ali da je zato i manje stressa i radnih sati, a to mi odgovara za pocetak dok se uhodam na taj tempo jer me najvise brinilo da li cu moci izdrzati taj tempo rada i toliki (kako sam cuo) pritisak....

Hoce li mi neko reci isplati li mi se ici na ovu poziciju ili da odustanem?

Ja bih isao, nista me ne koci, nego kao sto sam naveo najvise me brine to sto ste pisali u ovoj temi i sto navodite da je toliko "teska" i "strasna" pozicija te da vecina unisti kicmu :S (ne bih ponovo ganjao interview-e i ostalo da bih se prijavio za vecu poziciju, npr ass. waiter posto kako sam citao i shvatio radi se puno vise i puno je vise stressa, a volio bih za pocetak nesto laganije da ne rizikujem hoce li mi biti previse, a ne zelim niposto da se vratim do kraja ugovora, o tome ne zelim ni da razmisljam)

Je li velika razlika na istim pozicijama a na razlicitim brodovima, da li neko ima iskustva sa Celebrity Reflection?


EDIT: Upravo sam procitao na jednom postu nepotvrdjenu informaciju, da je plata na Celebritiju za ovu poziciju 620$, moze li mi neko reci molim vas da li je ovo tacno ili ne, i ukoliko znate kolika je zapravo?

Bio sam motivisan 100%, sada svaki dan sve sto vise istrazujem sve vise motivisanost pada ...

Offline Darus

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #16 on: 13/May/2014 »
Arnes ,vidjeh nedje da ideš na Reflection ,pouzdano ti kažem da nećeš ići ispod 1000 dolara ni jedan mjesec... A o poslu si se vjerovatno već raspitao.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #17 on: 13/May/2014 »
Arnes ,vidjeh nedje da ideš na Reflection ,pouzdano ti kažem da nećeš ići ispod 1000 dolara ni jedan mjesec... A o poslu si se vjerovatno već raspitao.

Jesam, raspitao sam se, ici cu svakako, i najbolje je iz prvog lica da vidim i sta je i kako je :) A tebi puno puno hvala za tu informaciju jer me vec bilo mnogo demotivisalo kada sam procitao 620$ :S Ako je tako onda ce biti sve OK, hvala ti jos jednom i nadam se da cemo se sresti nekada  :uzdravlje:

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #18 on: 14/May/2014 »
Kao sto rece moj prijatelj Darus, plata nije ispod 1000$, ne brini.
A sto se tice posla vidim da su uglavnom sve vec napisali.
Ja bih dodala jos jednu stvar.... Gde god te stave, radi najbolje sto mozes, i grebi kako znas i umes da te posle nekog vremena prebace u Bistro.
Tu imas direktan kontakt sa gostima samim tim imas priliku da usavrsis jezik. A to ti je i najbolje mesto ako zelis promociju.
Imas dovoljno vremena, nadam se da te je neko obavestio da ti je ugovor 8 meseci.....  oT...
Jeste malo teze u pocetku, ali nije nista strasno....ima dosta nasih ljudi tamo i videces, bice sve ok.....
Eto,toliko za sada....
Ako imas neko pitanje,ja sam tu....pozzzz :hekla:

Offline stobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #19 on: 14/May/2014 »
Tvoja pozicija na Reflection-u dobije 1200$ mesecno. Ova informacija je stara 20 dana.
 :uzdravlje:
You are the creator of Your own destiny. It's You vs. You.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #20 on: 15/May/2014 »
Kao sto rece moj prijatelj Darus, plata nije ispod 1000$, ne brini.
A sto se tice posla vidim da su uglavnom sve vec napisali.
Ja bih dodala jos jednu stvar.... Gde god te stave, radi najbolje sto mozes, i grebi kako znas i umes da te posle nekog vremena prebace u Bistro.
Tu imas direktan kontakt sa gostima samim tim imas priliku da usavrsis jezik. A to ti je i najbolje mesto ako zelis promociju.
Imas dovoljno vremena, nadam se da te je neko obavestio da ti je ugovor 8 meseci.....  oT...
Jeste malo teze u pocetku, ali nije nista strasno....ima dosta nasih ljudi tamo i videces, bice sve ok.....
Eto,toliko za sada....
Ako imas neko pitanje,ja sam tu....pozzzz :hekla:

Joj hvala vam puno na informacijama, sada mi je puno lakse i motivacija je opet na 100% :D Naravno da cu se truditi, ako nista dobar sam u tome uvjek bio da znam slusat naredbe i nadredjene i raditi ono i onako kako mi se kaze, pa se nadam da ni na brodu nece biti drugacije :) Nisam znao da je 8 mjeseci, vidim na LOE po estimated sign-offu da je 8 mjeseci ali nisam znao da ce i biti tako, iako nema veze, jos bolje, vise novca hehe A ja Engleski znam poprilicno dobro (iznad prosjeka) takodje znam i Njemacki skoro pa perfekt, nadam se da ce i to imati uticaja na unaprijedjenje..

Uglavnom jos jednom puno hvala VAMA a i svima na ovome forumu jer je stvarno od strasno velike koristi, imam opet i srece (bar kako ja mislim da je to sreca) sto sam na novijem brodu, a kako vidim kruzevi su mi do polovine oktobra sve po Evropi, pa tek poslije Karibi.

@stobi ja bih bio zadovoljan sa 1000$ vec, a ako je tako kako ti kazes, onda cu biti i vise nego zadovoljan  :uzdravlje:

Hvala raja i nadam se da ce sve biti dobro i da sretnem nekoga od vas mozda i na brodu.

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #21 on: 30/May/2014 »
Dobio istu poziciju danas posle intervjua u skoplju ;)   

arnes jesi saznao kakvih novih detalja?

Je li to sto posto da je 8 meseci ugovor?

Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #22 on: 02/June/2014 »
Dobio sam istu poziciju 20. Januara i nikako da mi stigne LOE.
Strpljiv sam zato sto je Celebrity u pitanju i nije mi problem raditi preko 12 sati, navikao sam ovdje :)))
Da li je tesko raditi taj posao za nekog ko je veoma malo radio u kaficu ali nije mi prooblem nositi tacnu?
Da li je obavezna leva ruka i moze li se jos nesto raditi da bi se dodatno zaradilo u pauzama????
Pozdrav i daj Boze da sretnem nekog od vas tamo :)))))  :hekla:
Ask me :))

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #23 on: 02/June/2014 »
Dobio sam istu poziciju 20. Januara i nikako da mi stigne LOE.
Strpljiv sam zato sto je Celebrity u pitanju i nije mi problem raditi preko 12 sati, navikao sam ovdje :)))
Da li je tesko raditi taj posao za nekog ko je veoma malo radio u kaficu ali nije mi prooblem nositi tacnu?
Da li je obavezna leva ruka i moze li se jos nesto raditi da bi se dodatno zaradilo u pauzama????
Pozdrav i daj Boze da sretnem nekog od vas tamo :)))))  :hekla:
ima nas koji cekamo od decembra.....

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #24 on: 02/June/2014 »
Dobio sam istu poziciju 20. Januara i nikako da mi stigne LOE.
Strpljiv sam zato sto je Celebrity u pitanju i nije mi problem raditi preko 12 sati, navikao sam ovdje :)))
Da li je tesko raditi taj posao za nekog ko je veoma malo radio u kaficu ali nije mi prooblem nositi tacnu?
Da li je obavezna leva ruka i moze li se jos nesto raditi da bi se dodatno zaradilo u pauzama????
Pozdrav i daj Boze da sretnem nekog od vas tamo :)))))  :hekla:
izvinjavam se za skretanje sa teme al je dobro pitanje dal mi sa nizim platama imamo sta radit za dodatnu kintu a da to nije ribanje klozeta? b00/

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #25 on: 02/June/2014 »
izvinjavam se za skretanje sa teme al je dobro pitanje dal mi sa nizim platama imamo sta radit za dodatnu kintu a da to nije ribanje klozeta? b00/

šta fali ribanju klozeta? ja ću ih ribati 24h/7  :rofl:

Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #26 on: 02/June/2014 »
I ribati i djecu cuvati :D
Ask me :))

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re:
« Reply #27 on: 03/June/2014 »
Sa eclipsa, ako radis u crew menzi,  radis od 5:45 do 9, pa od 10:15 do 2, pa od 4 do 9,10, vremena nemas za drugi posao, ako radis na lidu,  ujutru jedna smena od 2,5 h, pa onda od 3 do 10, ako si u bistrou onda 1h ujutru negde, a onda od 3,4 do 1 ujutru,  je*en rezim, ali može da se izdrži :-D samo hrabro :-D

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6030X уз помоћ Тапатока

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #28 on: 03/June/2014 »
šta fali ribanju klozeta? ja ću ih ribati 24h/7  :rofl:
Nista, imamo isto zanimanje al nebi i dodatni posao to da mi bude  oT

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Snack Attendant na Celebrity?
« Reply #29 on: 03/June/2014 »
Nista, imamo isto zanimanje al nebi i dodatni posao to da mi bude  oT

ma kakav crni dodatni posao posle 12h jel si lud  oT 

jedino neku gudru da završavamo  :yahoo: