Author Topic: Danas odradio ljekarski u Medicini rada, Omladinskih brigada 104, Beograd  (Read 8039 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Poštovanje svima .
Danas sam odradio ljekarski u Medicini rada,Omladinskih brigada 104,Beograd.
Cijena ljekarskog ,kako je već rečeno 8240 dinara.
Ako slazite na glavnoj autobusnoj stanici,preko puta imate par hostela Jasmin,
http://www.hosteljasmin.com/ .Rezervišite odmah,jer je grad pun turista koji će Vam ispred nosa oteti zadnji krevet.
Cijena noćenja 10 eura.
Po meni je bolje doći dan prije,naspavati se ko čovjek pa lagano bez stresa put ljekarskog.
Nakon što se naspavate  :yeah: čekate tramvaj s brojem 9,koji ide prema Omladinskim brigadama 104.
Ulazite u tramvaj,ne plaćate kartu,slađe se švercat ,prelazite Stari Savski most,skrećete polulijevo put ulice Milentija Popovića,prolazite pokraj Sava centra...uglavnom vozite se sve dok ne ugledate "Delta City.
Prvo skretanje posle "Delta City-a" iskačite,da ne bi kao ja...gore dole...lijevo desno...  :rofl: .
Nakon što skrenete desno s lijeve strane ugledat ćete dječji park,iza koga je "Medicina rada",koja na prvi dojam daje utisak napuštenog mjesta  :hmm: .
Ulazite,nazivate "Aloha" prisutinima,predajete ličnu kartu na desni šalter,sjedate,čekate da Vas se prozove.
Nakon par pitanja,dobijate papire,na kome "slijedite" upustva,ali kako su kolege već navele,ne morate nužnu pratiti red soba kako je naznačeno,nego tražite slobodne sobe.
Čuvajte se rentgen-a,gdje se aparati često znaju habotaliti,tako da se ne isplati čekati,idite dalje.
Čekate 13:00,kupite papire,idete do sobe koju Vam kaže extra uljudna gospođa na prijemu.
Dolazite do dr. koji potvrđuje da ste OK,silazite opet do uljudne gospođe  :yeah: ,"dobijate" par štembilja.
Idete do najbližeg skenera,šaljete "Psysical examination report/certificate" u svoju agenciju,i posle toga idete do najbliže trafike po kutiju cigara,koje pivo,može i nešto za prigristi.

Toliko od mene,sretno i sve najbolje. Mujo .  :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Ulazite u tramvaj,ne plaćate kartu,slađe se švercat ,prelazite Stari Savski most,skrećete polulijevo put ulice Milentija Popovića,prolazite pokraj Sava centra...uglavnom vozite se sve dok ne ugledate "Delta City.

Nikako ne sledite njegov primer sa svercovanjem. Ulica Milentija Popovica je izuzetno prometna, prolazi pored Sava Centra i Usca i prepuna je kontrolora, koji samo hvataju i pisu kazne. Ako vec dolazite, platite tu kartu, koja kosta nemam pojma, maksimum 1 evro. Posebno ako dolazite iz drugih zemalja, i povrh svega placate plus i nocenje. Mozete imati problema sa kontrolorima, a isto tako i sa komunalnom policijom. Dobicete kaznu, propusticete lekarski pregled, napravice vam probleme i  moracete da placate jos jedno nocenje.

Tako da nemojte da se glupirate i stedite na tom 1evru, mozete izgubiti puno vise. :)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Slazem se za kartu, kosta ja mislim 72 dinara u jednom smeru plus onaj kartonski BusPlus oko 50, a procitao sam u nekoj vesti da od 1. jula ima skoro 700 kontrolora vise, i stvarno ih ima puno, barem 15 puta sam davao kartu na pregled u zadnja 2 meseca a proveo sam sve ukupno 15-ak dana u Bg-u. Tesko da ce vam ujutru komunalci napisati kaznu ali ce vas zato kontrolor terati da kupis kartu kod vozaca (par puta skuplje nego na trafici) ili ce vas ljubazno zamoliti da napustite vozilo :D.
Onda cekaj dalje, nema trafike blizu da kupis kartu a u sledec prevozu opet kontrola, i uzivancija, umesto 10 putujes 50 minuta i nerviras se.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Ne plasite ljude previse oko kupovine karte za prevoz, ko hoce neka kupi ko nece ne mora.
Mujo .: nadam se da su pomogla upustva,kakvo je tvoje iskustvo sa gospodjom kod koje se meri kapacitet pluca? :banana:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Znaci sve sto se radi, radi se tu u Medicini rada? Sta je sa hodanjem do drugih zgrada, laboratorija i slicno, sto su mnogi drugi navodili?

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Za Princess se sve zavrsava na medicina rada. Za Carnival se ide i u neku privatnu laboratoriju u blizini sto kosta valjda jos oko 20 evra.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Gospodja na @puhanju@ je definitivno hit  :rofl: ,op op op...  :rofl: .
Nemojte placat karte,bolje Vam je  :waiting: . Samo recite Mujo je nas jaran i proci cete bey problema.

Sretno svima.  :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Za Princess se sve zavrsava na medicina rada. Za Carnival se ide i u neku privatnu laboratoriju u blizini sto kosta valjda jos oko 20 evra.

E hvala, bitan info.. To onda kad sve saberes, bolje mi je u SA, jer je i blize..

A sto se tice ultra zvuka i svega oko trudnoce, da provjere to stanje. Da li se to mora prije, u svom gradu, domu zdravlja ili gdje vec? Naravno ako si upoznat sa time.. Hvala u svakom slucaju!

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Pa čuj "Spoly" kad sve sabereš isplati ti se otići u Beograd. Grad sa najviše šmeka,nevjerovatan grad.
Grad koji se mora posjetit.
Mene je povratna karta ispala : 45 KM, 23 eura .
Smještaj : 10 eura
Ljekarski : 80 eura
Saldo : Ne više od 120 eura .
U Sarajevu,kao i u Zagrebu i Banjoj Luci cijena ljekarskog je : 160 eura, ne računajući prevoz i mogući smještaj  :neceici: .

Možda te je strah,grada,izazova. Ako nisi spreman otići na ljekarski preko granice  :hmm: .

Preporučam svima Beograd . Prva liga .  :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Da li je cijena ovog ljekarskog i dalje ista? meni treba obicni za NCL... hvala unaprijed  :-*

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
isto ti je tolko para u sarajevu kod odobasica. sve odradis na jednom mjestu i za par sati pokupis papire

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
isto ti je tolko para u sarajevu kod odobasica. sve odradis na jednom mjestu i za par sati pokupis papire

Blizi mi je beograd za nekih 250 kilometara... :)

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Blizi mi je beograd za nekih 250 kilometara... :)

aha, nisam skonto. ja konto ti iz rajlovca :P