Author Topic: CMV-Cruise Maritime Voyages  (Read 13797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
CMV-Cruise Maritime Voyages
« on: 20/August/2013 »
Eh ljudi,braco,prijatelji,SEFE,doslo je vrijeme da se i ja javim..

Proslo je dosta vremena od mog zadnjeg posta,ali koliko sam vidio,ljudi se i ne interesuju bas puno,tako da i nije bilo puno razloga da se oglasavam,iako sam tu,pratim,pogotovo SEFA,ubija kao da sam spuzva Bob.  :pop1: Sta da kazem..
Trenutno se nalazim na brodu "Marco Polo" gdje je dosta ljudi iz Srbije, ali samo iz Srbije, nema ljudi iz Hrvatske i iz Bosne.  -()-
Kako god, vidio sam da se ova kompanija CMV spominjala iako ja nisam pripadnik iste, ali evo par utisaka.
Prosle godine sam bio na njihovom bivsem brodu, i zaista je bilo super, sto mozete i da pronadjete u moji postovima prije.
Sada na ovom brodu, situacija je takodjer ok.
Npr.ako uzmem u obzir da sto sam procitao ovde da bartender na Royalu ili Celebrity-u ima platu oko 1800$ ako se ne varam a gine, ovde je hladovina, ljudi nemaju bas puno posla a plata je ok..
Ja kao menadzer sam prvi put zadovoljan i sa kabinom i sa hranom a i sa ostalim menadzmentom, zaista brod za pohvalu..
Isto tako, ova kompanija ima jos 2 broda, Astor i Discovery, i takodjer sam cuo sve dobro. Discovery staje u 11 mjesecu, Astor ide za Australiju i Aziju a mi idemo za Karibe-Evropa-Amazon..
Jedva cekam :pop1:
Mislim da je za ljude kojima je pun k.. svega a i dalje zele da rade na brodu ovo ideala.
Ja iako sam koncesionar mogu da primjetim da su svi zadovoljni, u suprotnom niko se ne bi vracao, a vidim dosta istih ljudi !  :uzdravlje:

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #1 on: 20/August/2013 »
Napisi nesto o kabinama i uslovima za restoran department ako imas info.

Pozdrav

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #2 on: 20/August/2013 »
Sto se tice kabina za crew, postoje 4-sobne, 3-sobne, 2-sobne, ali svaka ima svoj toalet.
Koliko sam primjetio vodi se dosta racuna da je sve uredno. Restoran cine ljudi iz Srbije, Indije, Ukrajine i Myanmara, i po koji rumun.
Za plate nisam siguran, ali opet ponavljam, vidim ljude koji se vracaju, a niko se nece vratiti ukoliko je lose,zar ne ? :clapping:
Putnici su samo englezi, jesu stari, izmedju 70 i smrti, nadje se i koja mlada osoba od oko 50 ali opet ponavljam ok su, mnogo bolji od nenormalnih juznoamerikanaca i spanaca, gdje sam uhvatio dosta iskustva. Samo pisite ukoliko ima pitanja, sada sam tu 24h  :pop1:,dobro ima i da se radi  :uzdravlje:

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #3 on: 20/August/2013 »
Hvala na korisnim informacijama.

Ako mozes napisi nesto malo i crew baru,kako je opremljen,da li su cene povoljne kao i na drugim brodovima i ko cini menadzment na CMV?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #4 on: 17/October/2013 »
Dragi Rogere, napokon da ti odgovorim, i usmeno i pismeno  :D Evo, nemoj da me tjeras vise na alkoholisanje, bad influance :) Evo prijatelji sa foruma, da se javimo, zahvaljujuci forumu, Roger i ja smo se skontali na Marco polu, sta reci,veliko je zadovoljstvo naci se sa clanovima, pogotoo kada smo komunicirali i prije ovoga, a sada pdrzavamo forum ovdje na brodu :uzdravlje:  Sefe, stanje je redovno ko u vojsci.
Jedna informacija je da dolazim sledeci kruz " Discovery chanel" ovdje, ajmo reci da cemo ih oduseviti nasim sarmom (ne misli na hranu ) a valjalo bi :)

aj zivli, i pisite ukoliko treba informacija za ovu komapanijuu.. Veliki pozdrav Sefu  :uzdravlje: :

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #5 on: 04/January/2014 »
Mene bi zanimalo u kakvim je kabinama staff, konkretno recepcija. Pretpostavljam da je riječ o kabinama za dvoje ili?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #6 on: 04/January/2014 »
Da, po kabinama su 2. Kabine su ok, mislim po meni, a sad sta drugi ocekuju -()-

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #7 on: 04/January/2014 »
Pitam jer malo stariji brodovi znaju biti malo problematični po pitanju kabina. Ako kabine imaju tuš i WC onda je to dovoljno dobro. A je li ti možda poznato kako se zarađuje na crew i staff pozicijama, čisto usporedbe radi?

Btw, kako si uopće aplicirao za tu slabije poznatu kompaniju?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #8 on: 04/January/2014 »
Ako malo obratis paznju primjetices da ja nisam zaposlenik ove kompanije, vec sam samo igrom slucaja ovde, kao koncesionar. A sto se tice zarade, ne znam sta te konkretno zanima. Npr. recepcija mislim da ima oko 1200e. Bar waiter isto tako, cistaci imaju 550e.. Brod je ok, svaka kabina ima svoj toalet.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #9 on: 08/January/2014 »
Ako je malo opuštenije kao što kažeš, onda mislim da je lova sasvim OK.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #10 on: 22/May/2014 »
Evo i ja da se javim kao zaposlenik ove kompanije ali sa Astora. Da je ladovina jeste,nema previse cimanja,ali ima i losih strana...jako losih. Plate na Astoru su jace nego na Marku ali verujem da ce i na Marku da uvedu isti sistem,posto znam da se masa ljudi ukracala na Discovery sa istim fisknim platama kao na Astoru,dok je na Marku prepaid tips fazon.
Skoro sam stigao sa broda,imao nesrecu da me opljackaju na aerodromu,plus sve ovo sa ovim poplavama pa i nisam imao vremena da pisem,ali sam obecao sefu da otvorimo nesto o ovoj kompaniji,jer iako na Marku Polu nema,na Astoru nas je bilo iz Srbije,Bosne,Hravtske,Crne Gore i Makedonije. I naravno ko god hoce da se prijavi ima agenciju o kojoj ima tema malo nize,ne bitno je odakle je. Moja preporuka u svakom slucaju,jer nema intervjua nema lomatanja i pripremanja,za jacu poziciju samim tim i bolju platu jedino vam treba predhodno brodsko iskustvo,a ako ga nemate ne brinit idalje mozete da dobijete posao ali za plate u rasponu od 550 do 750 evra. Imao bih jos masu stvari da napisem ali ne mogu se niceg odredjenog setiti pa ako imate neko pitanje-tu sam.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #11 on: 22/May/2014 »
Pozdrav Indimenti. Ovo sto kazes da na Marco Polo nema nasih ljudi, mislim da si pogresno cuo, jer ima jako puno nasih.

E sada, ja bih te zamolio da napises ukoliko znas, ko sada cini posadu na Astoru sa obzirom da je preko ljeta "Transocean" a ne "CMV", da li su ostali nasi ljudi, i da li znas da li Astor prije polaska za Australiju ide na Dry Dock ?

Pitam te sve ovo jer se ukrcavam 03.08 na Astor :)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #12 on: 22/May/2014 »
Pozdrav Indimenti. Ovo sto kazes da na Marco Polo nema nasih ljudi, mislim da si pogresno cuo, jer ima jako puno nasih.

E sada, ja bih te zamolio da napises ukoliko znas, ko sada cini posadu na Astoru sa obzirom da je preko ljeta "Transocean" a ne "CMV", da li su ostali nasi ljudi, i da li znas da li Astor prije polaska za Australiju ide na Dry Dock ?

Pitam te sve ovo jer se ukrcavam 03.08 na Astor :)
Malo si ti to prevideo,ja sam napisao da na Astoru ima ljudi iz zemalja u regionu ne samo iz Srbije.Imao sam na Astoru njij 7,8 sa Marka Pola a i ako mi odobre prelazak u bar to ce biti i moj novi brod.
U sustini cela kompanija je malo zamrsena,jer mi nismo ni Transocean (global ih kupio) ni CMV (isto global vlasnik) vec Global shipping ltd.Ali to je malo zamrsena prica,koju ces ti da saznas tamo.Ides da menjas Juzno Afrikanca i njegov prelepu Svabicu  :rofl:
Posada:npr ceo entertejmnet se zamenio,otisli englezi dosle svabe a ovo ostalo sve isto.Masa starih radnika Astora koje je Global primio,dosta nasih,uglavnom klinci,ali neki od njih ce kuci sad 27 juna.Iprosek godine krua je priblizan godinama putnika.Dosadan brod,jos ako je dosao "rambo" za staf-a jos vam je gore,posto mu je tu kolega kapetan Psarakis psihopata. E da 3 pica u kru baru i ajmo ca! Naravno zgotivis se sa Stasom kru bartenderom i dati ispod ruke pa ti kuca sutra...
Ne znam da li ide na dry dock,verovatno da.Ali ti ne bih savetovao da ostanes za Australiju....

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #13 on: 22/May/2014 »
Ma znam ja cijelu kicmu "CMV-a" I Globala.. Pa bio sam na Marco Polo 7 mjeseci.

Bas tako, ja idem da mjenjam Charla a zena mjenja Sabine :) A cekaj, ja koliko znam, Rambo je kapetan na Fti Berlin, gdje sam ja radio sa njim vec (ne bas najbolji odnosi).. Kako god,znaci nasi ostaju cak i sada preko ljeta. A ovo za Crew Bar, Boze sacuvaj.. Al dobro, vrijeme je da se uozbiljimo :run: Za mene je dosta bilo jangijanja. A ovo za savjet, hvala, ali brate ti znas kako je fotografima na vodi :D
 :pop:

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« Reply #14 on: 22/May/2014 »
Ma znam ja cijelu kicmu "CMV-a" I Globala.. Pa bio sam na Marco Polo 7 mjeseci.

Bas tako, ja idem da mjenjam Charla a zena mjenja Sabine A cekaj, ja koliko znam, Rambo je kapetan na Fti Berlin, gdje sam ja radio sa njim vec (ne bas najbolji odnosi).. Kako god,znaci nasi ostaju cak i sada preko ljeta. A ovo za Crew Bar, Boze sacuvaj.. Al dobro, vrijeme je da se uozbiljimo :run: Za mene je dosta bilo jangijanja. A ovo za savjet, hvala, ali brate ti znas kako je fotografima na vodi

Ne znam,pricalo se da ce da dodje umesto Kondodiosa,a sad da li je dosao ili ne  -()-
Evo hocu ja da menjam Charla,verujem da bi se Sabina slozila :D
Pa da je dobro i nije,ali videces vec tamo sve...mnogo tebra nepravde. Mada sad kad enhlezi nisu tu mislim da se to toliko ne primecuje,a i do skora je drmala brodom Bugarska i Indijska mafija,sad se i to primirilo valjda.
Ma znam,ali tebra i ti ces da se ljuljas isto kao i svi mi,a i sve i da smo kapetani mislim da bi nam u toku mesec dana smetalo 24 dana na moru ;)