Author Topic: Jel mogu bartenderi nosit bijele tenisice bez logo-a?  (Read 3097 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Da se i ja nadovezem, kakva je situacija s bartenderima ?
Je moguce nosit bijele tenisice bez loga kako sam citao ili je neophodno.nosit ove s metalnom kapicom iz viktor lenca ? :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pipničaru, ja sam od kompanije dobio knjižicu na temu šta smijem a šta ne smijem nositi na brodu.
I ti bi to morao moći dobiti od onoga što te šalje u tuđinu. Teško da će ti netko odgovoriti ovdje jer većina su sitna riba, kao utility, bar steward-i, bar waiter-i, a oni opet imaju drugačija pravila obuvanja/oblačenja.
Ti si skoro pa menadžer.  +U+
Contact your local agent for details. Operators are standing by.  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Pipnicar je dobio u word formatu neke fotografije drugih pipnicara, tako da otprilike zna, medjutim uzet cemo mi i jedne bijele tenisice, u najgoru ruku ce posluzit za teretanu ! :)
And this time next year, we will be head pipnicari kako bi rekli Delboy & co :D
Operatori ce jos malo dobit moj poziv u vezi vize i ostalih stvarcica.
Hvala jos jednom Chief Executive Officer  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline paokara

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Možda zvuči smiješno pitanje, ali me zanima da li mogu nositi bijele čarape na uniformu ili moraju biti crne?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Safety shoes je obavezan kada mora,kada se prenose tereti ili je pod klizav, ...
Ponovljeno je milion puta ako se desi neka nezgoda a ti ne nosiš firmine cipele,kompanija neće biti odgovorna.
Tako je na papiru,ali u stvarnost je potpuno drugačije.Bartenderi ako su u šorcu imaju pravo nositi bele patike bilo koje
marke ali bez logoa,mada ni to niko više ne poštuje jer nose Adidas ili Air Max uglavnom svi,99% njih.Kada nisi u šorcu tj.kada
nisi na open decku,onda nosiš crne pantalone nebitno koje marke,a mogu biti i od kompanije koje koštaju 8 i 12 $,na te crne
pantalone možeš nositi crne cipele koje god želiš,ja sam npr. nosio `Ck` i supervizor me je pohvalio na dobrom ukusu.
Safety shoes sa metalnom kapom ne nose Bartenderi, te sa metalom kompanija daje za dzabe,a imaju i crne konobarske cipele
isto idu pod safety ali nemaju metal i koštaju 25$,dosta ljudi iz restorana ih nosi i kaže da su udobne i izdržljive.
Prvi ugovor sam nosio safety shoes koji sam dobio za dz,drugi ugovor sam kupio neke `Panda` Italijanske cipele koje sam nosio
3il4 meseca,dok se nisam dokopao čuvenog `Ross`a i tamo kupio 3 para patika,2 para cipela elegantnih itd. za smešnu cifru.
U globalu,pričam za Princess možeš nositi šta god želiš,jedan moj kolega bartender je nosio Martinke koje je kupio na Havajima za 50$
i niko mu nije ni reč rekao.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Upravo kao sto Rumljanin veli.

Inace, na Celebrity EQ konobar u Martini baru je nosio umesto crnih cipela neke patike za basket, samo sto je crnim markerom obojio sve svetle delove. I koliko ja znam, ako su patike bele onda bele carape, crne cipele - crne carape.
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline paokara

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
E hvala na odgovorima, ineče pročitao sam cijeli forum, tako da sam našao odgovore na sva pitanja koja sam imao sem ovoga  ;D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Možda zvuči smiješno pitanje, ali me zanima da li mogu nositi bijele čarape na uniformu ili moraju biti crne?

Bele carape ne mozes nositi uz crne pantalone i cipele, nadam se da ti je toliko jasno... Ako nosis bele patike i nekakav svetao sorc, onda naravno neces nositi crne carape.
Mislim da se menadzeru nece svideti ako ovako dodjes na posao:




http://uk.askmen.com/fashion/fashiontip_300/345_fashion_advice.html
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced