Author Topic: Princess Cruise - intervju - DILEMA !  (Read 2744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« on: 22/August/2013 »
Evo ovako ljudi, aplicirao sam za Princess, preko Safe Cruise agencije, kad eto nakon manje od 24 sata kako su iz Princessa videli appraisal od mog bivseg menadzera, zvali su momentalno Image da provere i eto zele razgovor samnom sto pre.
Za par dana imam intervju ali iskreno da kazem malo sam sumnjicav. Radeci 8 meseci za Image (Celebrity & RCL brodovi), gde sam dobio 2 promocije i gde mi kicma pucala da se dokazem, malo mi pozlilo od fotkanja.
E sada, interesuju me kolege koji su bili na Princessu da mi kazu koliko se tamo radi, koliko rade za embark, koliko traje gangway (ovde je trajao 4 sata bez obzira da li si dostignete target) a koliko za formal...i naravno koliko fotki su pucali u tim prilikama.
Takodje interesuju me detalji tipa, koliko studija rade za casual night odma posle formala i koliko se tu napravi (jer ovaj nas ludak je znao da nekad otvori i po 4 studija a ostatak radi u galeriji 10.5 sati. A kada je dobre volje, onda samo 3)
Ovo sve pitam jer mi vec psihicki muka da rokam po 600-700 fotki za svaki formal + 400 iz restorana isto vece.
Dajte mi sto vise informacija kako bih doneo realan sud i da li se isplati lomiti jos jedan ugovor kao foto, s obzirom da mi zaradjujemo najmanje od svih na brodovima. (ne racunajuci Filipince koji rade za 300$)

Hvala vam unapred na svim odgovorima...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #1 on: 22/August/2013 »
Kad bi mi svi bili iz istog grada, istog obrazovanja, istih pogleda na svijet, onda bi bilo lakše odgovoriti na tvoje pitanje: da li se isplati lomiti jos jedan ugovor kao foto?
Ovako, nekome se isplati, nekome ne.
Nekome je $100 kao $300, a nekome kao $20.

Ovaj dio foruma, o fotografima, je najdetaljnije razrađena materija na forumu.
Ako tražiš odgovore na svoja pitanja, naći ćeš ih u onome što su ljudi već napisali.
Ako tražiš uvjeravanja o isplativosti, biće i ovakvih i onakvih odgovora, ovisno o tome kako je tko prošao, a svi su prošli malo drugačije, jer svatko se sa poslom i životom na brodu nosi drugačije.

Ako mene pitaš, nemoj ići, jer ton tvojega posta (pucanje kičme, ludak, lomiti ugovor, psihički muka, rokam, pozlilo od fotkanja) sugerira zasićenje. A svi znamo da poslije zasićenja dolazi do pucanja/raspada/eksplozije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #2 on: 22/August/2013 »
Ovaj dio foruma, o fotografima, je najdetaljnije razrađena materija na forumu.
Ako tražiš odgovore na svoja pitanja, naći ćeš ih u onome što su ljudi već napisali.
Ako tražiš uvjeravanja o isplativosti, biće i ovakvih i onakvih odgovora, ovisno o tome kako je tko prošao, a svi su prošli malo drugačije, jer svatko se sa poslom i životom na brodu nosi drugačije.

Ako mene pitaš, nemoj ići, jer ton tvojega posta (pucanje kičme, ludak, lomiti ugovor, psihički muka, rokam, pozlilo od fotkanja) sugerira zasićenje. A svi znamo da poslije zasićenja dolazi do pucanja/raspada/eksplozije.

Veruj mi druze ne bi pitao da sam nasao ono sto me interesuje a to sam gore postavio pitanje. Sve sam procitao ali konkretnih informacija nema.
Znam ja da je na Princesu BOLJE......ali hocu da dodjem do informacija da li je zaista BOLJE....ili je najmanje ZLO u poredjenju sa drugima, ako me shvatas sta zelim reci.
Rad od 14-16 sati za formale smatram savijanjem kicme....narocito kada se to radi za 1100$ mesecno ali jbg....svi smo zasiceni neceg, ali moramo raditi nesto, zato sabiram ZA i PROTIV pa da vidim vredi li raditi posao koji je iskreno receno medju najslabije placenim na brodovima.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #3 on: 22/August/2013 »
ISPRAVKA!
Prosecna plata u tih 8 meseci mi bila 960$ -malocas dobih pismo potvrde o zaradi od bivse kompanije!
$960 za platu fotografa 3.  :pp: :smack:
Nadam se da je jasno zasto sam toliki skeptik.

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #4 on: 28/August/2013 »
Evo posle prvog ugovora na Princess-u u koji je uspelo da stanu 2 broda, 4 menadžera, 2 kontinenta itd. mogu da ti kažem jedno:
Ko ne proba će se kajati što nije probao, tako da nemaš ništa da izgubiš.

Cimer mi je neko vreme bio Level5, Goran iz CG, pre toga je bio menadžer za Image, on je više nego zadovoljan.

Sigurno da na ovom svetu ima poslova gde manje radiš a više zarađuješ.

Sve zavisi od toga kakav si tip, kako gledaš na stvari itd. itb.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #5 on: 10/December/2013 »
Evo posle prvog ugovora na Princess-u u koji je uspelo da stanu 2 broda, 4 menadžera, 2 kontinenta itd. mogu da ti kažem jedno:
Ko ne proba će se kajati što nije probao, tako da nemaš ništa da izgubiš.

Cimer mi je neko vreme bio Level5, Goran iz CG, pre toga je bio menadžer za Image, on je više nego zadovoljan.

Sigurno da na ovom svetu ima poslova gde manje radiš a više zarađuješ.

Sve zavisi od toga kakav si tip, kako gledaš na stvari itd. itb.

Hvala na ovom postu....a kako je vreme proslo mislim da ce biti princess. U medjuvremenu sam radio u grckoj.....gde je posao odlican a zarada jos bolja..al to je bilo kratkog daha jer je dosao kraj sezone.
Zato treba prezimiti zimu negde na brodu. ;)
Za apliciranje se ne brinem jer sam ubedjen 90% da prolazim, tako da cemo videti kada odlazim ;)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Princess Cruise - intervju - DILEMA !
« Reply #6 on: 11/December/2013 »
Ako mene pitaš, nemoj ići, jer ton tvojega posta (pucanje kičme, ludak, lomiti ugovor, psihički muka, rokam, pozlilo od fotkanja) sugerira zasićenje. A svi znamo da poslije zasićenja dolazi do pucanja/raspada/eksplozije.

Legendarno.

Mislim da coveku treba reci idi sine, sta ces ovde, a on to vec zna i spreman je da ide. Daj da ga podrzimo!