Author Topic: Provizija agencija Employment Power  (Read 71728 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #75 on: 06/April/2011 »
Nije upotrije*io riječ provizija već je samo rekao "za agenciju". Otkad se cijela priča malo konkretizirala, većinom komuniciramo telefonski, ali mogu pokušati to s mailom, iako sumnjam da bi se tako lako dali navući jer vrlo vjerojatno s velikim intereom prate ovaj topic, pa je upitno koliko to ima smisla.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #76 on: 06/April/2011 »
a ne znam vise sta da mislim i kazem, ocito ne mozemo protiv njih i to je to! eto... ako citate, pobijedili ste! ne znam..muka mi je od svega toga! i dosta mi je vise i njih i broda i odlaska i svega! povlacim se iz ove teme, odoh za tjedan dana na brod i bas me boli uvo za sve...ja imam svoje sne.. hihihihi sretno svima i mirno more!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #77 on: 06/April/2011 »
Ako se i ne može izbjeći to plaćanje provizije, onda barem kasnije možeš potražiti neke znatiželjne uši koje bi rado čule kako agencija lovi u mutnom i naplaćuje na dvije strane. Ako ne na brodu, onda bi se vjeroajtno u samoj kompaniji mogao naći netko koga bi to zanimalo. S obzirom da će meni Southampton biti home port, možda ne bi bila loša ideja posjetiti Carnival House, Carnival UK headquarters.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #78 on: 06/April/2011 »
ma sta ti i to vrijedi? vec si tamo, nece ti se vjerojatno dati to sve raditi...tako da..i ja sam odustala, a zarko sam htjela to izbjeci, no...visa sila..(oni) me prisilila! :D pozz

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Provizija agencije EP
« Reply #79 on: 07/April/2011 »
I ja sam razmisljao kao ne platiti 300Eura  kod mene nije spominja   takoder rijec  naknada  provizija  nego je samo nabrojao    punu cijenu  to ti je za IMAGE to je CCL
u onom  svom kaubojskom stilu ostavi  ili uzmi . Nitko se nije bunijo samo tko mu nije isao tomi uz dlaku  mentalno ga je   usutkao samo ne previse  pitanja .
Tvoje je da platis a mi cemo te poslati na brod . oT  hej da se bar moze  direktno preko online  aplikacije  dobiti posao  svi bih oni ostali bez posla .

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #80 on: 07/April/2011 »
Mentalno ga je ušutkao? Što želiš reći s tim?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Provizija agencije EP
« Reply #81 on: 07/April/2011 »
vidjelo se da dodatna pitanja nisu dobro dosla oko placanja ,  a mentalno zasutkivanje je poznat trik dobrog manegera  tipa  drsko odgovoreni odgovori   :tuctuc: kao ti sve znas  mene zapravo i ne trebas , bar se meni tako ucinilo .

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #82 on: 07/April/2011 »
Naravno da nisu s obzirom da radi o ilegalnoj radnji, odnosno loše zakamufliranoj krađi. Navodno je napad najbolja obrana, zar ne? Palo mi na na pamet da probam kontaktirati kompaniju u vezi ovog prije nego se ukrcam. Je netko pokušavao nešto slično do sad?

Inače, koja bi državna služba bila nadležna za ovakve stvari? Možda inspekcija rada ili nešto drugo?

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #83 on: 07/April/2011 »
Smiješna mi je malo ova tema jer mislim da je bilo tko od nas u ovoj situaciji uzeo bi i više od 300€... 

Platite ljudima i sve u redu... A ako netko može zaobići agenciju nek slobodno to i napravi...  +U+

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Provizija agencije EP
« Reply #84 on: 07/April/2011 »
Ilegalno prema HR zakonima ali tko gleda na zakone i na svoja prava kad ti ekzistencija mozda ovisi o ovom pooslu  -()-

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #85 on: 07/April/2011 »
Što oni uopće mogu napraviti ako sam već prošao interview, dobio letter of employment u ruke i ukrcaj je za recimo tjedan dana? Nije li im veći gubitak ako me odluče sj**** nego ako ako odustanu od te svoje provizije? Mislim da oni ipak imaju neke obveze prema kompaniji za koju regrutiraju i da im nikakve komplikacije u toj fazi nisu potrebne. Ne znam koliko im kompanija plaća za mene, ali sam uvjeren da je sigurno više od onog koliko meni namjeravaju ukrasti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Provizija agencije EP
« Reply #86 on: 07/April/2011 »
Što oni uopće mogu napraviti ako sam već prošao interview, dobio letter of employment u ruke i ukrcaj je za recimo tjedan dana?

Imas li kartu u rukama?

Dobro rece Muchko.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #87 on: 07/April/2011 »
Čini se da je za mene prekasno (eventalno mogu nešto pokušat naknadno ako budem imao volje, čisto da se osjećam bolje), ali onima koji se ubuduće budu išli preko njih bih predložio da se probaju malo organizirati (ovaj forum je sjajna stvar za to). Jedan izolirani pojedinac sam po sebi nije mnogo, ali  grupica koordiniranih pojedinaca bi mogla natjerati te šibicare na uzmak. Vjerujem da bi se u takvom situaciji ta njihova psihološka prednost na koju se oslanjaju brzo istopila.

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #88 on: 08/April/2011 »
Ljudi ja zbilja ne kužim vas.Evo ja upao preko A priori.Čitajte pažljivo;Provizija 200 eura,nema nikakvog plačanja dok ne stigne ugovor,sve si plačaš sam,kad ti Suzi kaže da je vrijeme.Proviziju plačas tek kad s lječničkim jave da je sve u redu i da se nemora ponavljat.Kad ides po vizu javis Suzy i nađete se u Zg,ona ti preda orginal ugovora,ti joj daš pare za proviziju i za avionsku kartu koju ti ona rezervira(vjerujte mi tako je najlakše),žena sve obavi i šta ti god treba na raspolaganju je,legalno 100%,eto

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #89 on: 08/April/2011 »
Ma tko će vam danas išta napraviti đaba,nema toga,dobro možda EP uzima previše,ali nisu vam oni bogom dani.Ovaj vam forum sve nacrtao,pregledajte prvo sve pa onda radite,a ne kukat kad je skupo(sve su agencije navedene i svi troškovi kod svake)birate sami