Author Topic: Provizija agencija Employment Power  (Read 71737 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #90 on: 08/April/2011 »
Slažem se da se ne treba držati samo jedne agencije, mene je to skupo koštalo. Igrom slučaja bila sam u kontaktu sa 3 agencije, i imam samo riječi hvale za SafeCruise iz Beograda, koji se ponio najprofesionalnije. Brz dogovor oko svega, znaš šta plaćaš i što dobijaš od prvog dana, znači nema "pa dogovorit ćemo se" poslovanja. Intervjui su česti, ukrcaj je dosta brz.
 
Većina kojih je otišla preko Ep-a koštalo ih je oko 1200 eura. Kod SafeCruisa je upola novca! E sada na Vama je da vidite da li će prevladati ksenofobija, lijenost ili razum. Opšte nije pitanje da li je legalno ili ilegalno uzimati novac, jasno je kao dan da je ilegalno. Ali ako je već neizbježno dati, zar ne želite dat manje i da to bude efektivno?

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #91 on: 08/April/2011 »
Ma naravno,svuda se plaća sve,od dva zla probajte izabrat uvjek ono manje

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #92 on: 08/April/2011 »
ok krkiga kompa, a koliko si ti ukupno caltao/platio? ;)
Jaco malo reklamiraš? koji su bili tvoji troškovi?
ok po svemu pročitanom i ja sam dobio sliku da je "Safe Cruise" najjeftiniji dok se ne uvjerim u suprotno  :waiting:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #93 on: 08/April/2011 »
Imas li kartu u rukama?

Dobro rece Muchko.

Karta će me čekati na šalteru aerodroma a agent nema ništa protiv da mu uplatim na žiro račun umjesto na ruke. Kako ti to zvuči Šefe? Meni dosta dobro.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Provizija agencije EP
« Reply #94 on: 08/April/2011 »
Zvuči da bi bilo dobro odgađati, pa "zakasniti" sa plaćanjem provizije, pa onda poslije uopće ne platiti.
Ili to proviziju i kartu zajedno plaćaš na žiro račun?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #95 on: 09/April/2011 »
sve skupa  sa mojim hodanjem i trkanjem,provizijom,lječničkim itd. 1000 eura

računajući i odlazak na razgovor koji je bio u Sloveniji,a ja sam iz slavonije

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #96 on: 09/April/2011 »
Zvuči da bi bilo dobro odgađati, pa "zakasniti" sa plaćanjem provizije, pa onda poslije uopće ne platiti.
Ili to proviziju i kartu zajedno plaćaš na žiro račun?

Već sam prije spomenuo da meni kompanija plaća avionsku kartu. Zato im je i malo teže ugrabiti proviziju jer mi to ne mogu elegantno zapakirati s avionskom kartom i nabiti cijenu, kao što vjerojatno rade u većini slučajeva. 

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #97 on: 09/April/2011 »
e to je njima problem s provizijom kad im kompanija plaća kartu...šo se mene tiče ja im ne bi ni platio....

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #98 on: 09/April/2011 »
e to je njima problem s provizijom kad im kompanija plaća kartu...šo se mene tiče ja im ne bi ni platio....

Pa jesi li ti platio svojoj agenciji?

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #99 on: 10/April/2011 »
ja sam provjerio i stvarno koliko mi je rekla Suzi da karta košta toliko i stvarno košta bez dodatnih kuna na cjenu,čak je zbog Carnivala i 150 kn jeftinija,kao imaju avio kompanije nekakav dogovor pa radnici dobiju neki popust,oko 3500 kn,a mogu i sam kupit kartu ako inzistiram,najpovoljnija je iz Beograda 585 dolara bez taksi tko kad sve ostalo sračunam isto je to svuda,ošlo gorivo,pa su i karte  ošle gore,1300 kuna skuplja nego lane u isto doba,pa ti vidi

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #100 on: 10/April/2011 »
LJudi posaljite mail na recimo www.sunacana.org i pitajte kolko doje karta.

Ako vam se ucine skupi uvijek imate drugih agencija koje rade isto.

Nema razloga da naklapate kako i shta.

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #101 on: 10/April/2011 »
najpoštenije

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #102 on: 11/April/2011 »
Ovo već postaje komično. Kaže meni dotični gospodin da uplatnica ne ide na "Uspinjača posao d.o.o." već da jednostavno upišem njegovo ime i da je totalno svejedno što ću upisati kao svrhu uplate.

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #103 on: 11/April/2011 »
Pa nemožes drukčije ni uplatit nelegalnu proviziju,toliko glupi nisu,jbg. frende tako funkcioniraju,take it or leave it

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #104 on: 14/April/2011 »
Nakon što sam dobio mail direktno od kompanije s hrpom dokumentacija u kojoj su između ostalog bili sadržani i podaci o letu uključujući ime zrakoplovne kompanije, termin leta i ticket lokator (koliko sam shvatio, taj kod je vrlo bitan), zaključio msa da je agenciaj digla ruke od mene i samim tim odustala od provizije. Međutim, sutradan zove mene moj agent i kaže on meni da mi još mnogo toga imamo za obaviti. Spomenuo je mirovinsko osiguranje koje bi kao trebalo ići preko njih i da trebam prije odlaska doći kod njih u agenciju potpisati nešto u vezi toga. Nekako mi to baš i neam smisla, rekao bih da je to zadnja slamka za koju se agent lovi da mi izbije lovu iz ruke, pa sam se malo otišao informirati do porezne uprave. Tao su mi rekli da će uplatnice stizati svaki mjesec na moju adresu i da to jednostavno platim kad se vratim i da agencija nema nikakve veze s tim. Dakle, njihov zadnji as u rukavu koji to zapravo i nije. Htio sam nekome spomenuti i proviziju kad sam već bio tamo, ali sam došao malo prekasno, pa bih mogao probati sutra.