Author Topic: Provizija agencija Employment Power  (Read 71902 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tornado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #15 on: 01/September/2009 »
Ja krecem veceras, bez madrikule, bez pecata i bez uplatnica :)

Javim se iz Miamija sa prvim dojmovima, poZDrav svima!

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #16 on: 01/September/2009 »


super, javi sve!   :plovim: sritno ti bilo!! mirno more!
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #17 on: 01/September/2009 »
i još si iz zadra??  ::yes::

tek san sad ubrala ovo poZDrav!!  :-))))'

sve nam javljaj!
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #18 on: 01/September/2009 »
Nije madrikula nego matrikula

Ti bi izbor? Da placas mirovinsko + zdravstveno ili ne placas? Kladim se da bi taj izbor htjeo i ostatak Hrvatskih drzavljana. Ali u tom slucaju nam ne bi trebala drzava.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cro-tiger

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #19 on: 01/September/2009 »
Kad ides preko EP moras placat mirovonsko ...
Bar su meni tako rekli !
Prvi ugovor cu placat jer nemam izbora , sve sam vec rjesio , al drugi ugovor cu se potrudit da izbjegnem to placanje  oT
Shoot for the moon.Even if you miss,you will land among the stars

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #20 on: 01/September/2009 »
Nije madrikula nego matrikula

Ti bi izbor? Da placas mirovinsko + zdravstveno ili ne placas? Kladim se da bi taj izbor htjeo i ostatak Hrvatskih drzavljana. Ali u tom slucaju nam ne bi trebala drzava.  no;;;

ovo san našla u nekon pomorskon riječniku = Matrikula, Madrikula - pomorska knjižica
znači sve isto, ja kažen madrikula, neki kažu matrikula, a ti jedva čekaš da nešto podbodeš...  :D

a što se tiče ostatka građana lijepe naše, njima mirovinsko i zdravstveno plaća poslodavac, ne plaćaju ga sami... zato i smatran da nije u redu da nas se prisiljava za plaćanje istog..
ako zdravstveno imam na brodu, što će mi kući??? a za mirovinu ću se sama pobrinut, jer jao nama ako spadnemo na njihovih 1200!
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #21 on: 01/September/2009 »
29, placa ga poslodavac, tocno, ali iz tvoje zarade, ne iz svojega dzepa.  :rolleyes:

Cini mi se da imas utisak kako porez svakom zaposleniku placa firma u kojoj radi, i da je to bogomdana cinjenica.
Ovaj novouvedeni porez/zdravstveno/mirovinsko je uveden jer se do sada pomorci nisu nalazili u socijalnom sustavu drzave.
Sada su samo stavljeni u kontekst svih ostalih zaposlenika u drzavi.
Tako se nece moci dogoditi da netko radi 20 godina na moru, a onda jednog dana shvati da nema ni dana radnoga staza, a 50 mu je godina i kasno je za novi pocetak.  :deda:  ::yes::

Cak stavise, ako provedes vise od 6 mjeseci u godini na moru, ne placas porez.  :banana:

Pa di tog ima?  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #22 on: 01/September/2009 »
 :uzdravlje:

aj neka, al ja bi i dalje izbor! jer od plaće koja more ispast 800$ u shopu, dat 900 kn njima  :sprda:, koliko mi ostaje? iman više doma, netto plaće!
al nebitno, nećemo se složit pa nećemo u ovu raspravu! pozdrav!  :uzdravlje:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

baniraniluzer

  • Guest
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #23 on: 16/September/2009 »
Pozdrav, na intervjuu sam prosao,uradio lekarski (juce)i sada covek iz kompanije dolazi u moj grad da mu dam 800e. Pitanje, nisam vadio vizu ni dobio datum ukrcaja niti ista, samo lekarski..
Dacu mu novac na ruke, kazite mi samo nije rec o prevari???
Kako da znam da mi za mesec-dva nece reci donesi novac u Zagreb?
Agent mi je stvarno delovao kao da mu treba taj novac, pa kada dolazi kod mene, inace iz BIH sam.
Sta da radim?

ne daj nikome ništa do dana kad ideš, ili nekoliko dana prije polaska kad je već sve sređeno, nije bitno

baniraniluzer

  • Guest
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #24 on: 16/September/2009 »
29, placa ga poslodavac, tocno, ali iz tvoje zarade, ne iz svojega dzepa.  :rolleyes:

Cini mi se da imas utisak kako porez svakom zaposleniku placa firma u kojoj radi, i da je to bogomdana cinjenica.
Ovaj novouvedeni porez/zdravstveno/mirovinsko je uveden jer se do sada pomorci nisu nalazili u socijalnom sustavu drzave.
Sada su samo stavljeni u kontekst svih ostalih zaposlenika u drzavi.
Tako se nece moci dogoditi da netko radi 20 godina na moru, a onda jednog dana shvati da nema ni dana radnoga staza, a 50 mu je godina i kasno je za novi pocetak.  :deda:  ::yes::

Cak stavise, ako provedes vise od 6 mjeseci u godini na moru, ne placas porez.  :banana:

Pa di tog ima?  :uzdravlje:

evo otvaran ovih dana životno, a šta se tiče mirovinskog to mi kompanija uplačuje u italiju
mada to nije bitno, za pare koje bi da njima može se čudo napravit sa životnim, a onako imaš nakon četrdesetak godina radnog staža 1200 kn penzije

Offline dalmatinka

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #25 on: 26/October/2009 »
razmatrajući malo naše zakonodavstvo, naletjela sam na pravilnik kojim je regulirano posredovanje pri zapošljavanju pomoraca (nn 120/07). htjeva bi savjetovati svima koji se krcaju na brod putem agencije, da obavezno pročitaju isti.

Offline dalmatinka

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #26 on: 26/October/2009 »
zabroavih posebno naglasit članak 15. istog pravilnika koji glasi:
"Posrednik ne smije naknadu za izvršeno posredovanje pri zapošljavanju naplatiti izravno ili neizravno od pomorca.Troškovi vezani za izdavanje putovnice, pomorske knjižice, svjedodžbi o osposobljenosti, prijava na obvezna osiguranja i svih liječničkih pregleda koji spadaju u obvezne preglede sukladno važećim zakonima i propisima u Republici Hrvatskoj, ne smatraju se naknadom za posredovanje pri zapošljavanju.
Trošak dodatnih liječničkih pregleda, kao i trošak dokumenata koji nisu zahtijevani važećim zakonima i propisima u Republici Hrvatskoj snosi Posrednik i ne smije ih izravno ili neizravno naplatiti od pomorca."
mislim da je sad jasno da je provizija agenciji potpuno protuzakonita,,,,

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Provizija agencije EP
« Reply #27 on: 26/October/2009 »

mislim da je sad jasno da je provizija agenciji potpuno protuzakonita,,,,


Jeste, i sta sada. Da se svi pobune i nitko ne ide na kruzere? Uostalom, mislim da agencije to ne nazivaju provizijom, nego to opravdavaju troskovima "interview-a  "procesuiranja" ... sta im mozes?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Neda

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Provizija
« Reply #28 on: 10/December/2009 »
Rankic, nema sumnje da ce te EP zaista poslati na brod, ali sumnjam da ce ti dati bilo kakav papiric sa priznanicom da si im dala pare. Ako daju, u cega sumnjam, zasluzit ce moje povjerenje, ali ipak bi se kladio u par stotina dolara da ce jednostavno staviti lovu u dzep istovremeno te zamarajuci pricom o necemu sasvim drugom, da ti slucajno ne bi palo na pamet da im postavis pitanje o priznanici.
Oni su jos uvijek dovoljno jaki u Hrvatskoj da se mogu ponasati kako hoce.
Posto ljudi stave puno toga na kocku (novac, nade, planove za buducnost ...), ne usudjuju se otvoriti to pitanje, a agencija to lijepo koristi. Pod takvim uvjetima mogu zaracunati kartu nekoliko stotina dolara/eura vise, i tko ce sto reci?
Zato svima savjetujem da se dobro raspitaju kod svih agencija, jer samo ce ih konkurencija dovesti u situaciju da tretiraju svakog kandidata sa postovanjem koje zasluzuje. Ne nalazi se 800E na cesti.
Ja idem sutra u Suboticu da uplatim pare i to 850 eura i bas cu da pitam za uplatnicu i isto cu da javim sta su mi rekli u EP-U......
Zivot je kratak :)

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Provizija
« Reply #29 on: 10/December/2009 »
Ja idem sutra u Suboticu da uplatim pare i to 850 eura i bas cu da pitam za uplatnicu i isto cu da javim sta su mi rekli u EP-U......

e ajde kada ih budes pitala javi sta su ti rekli !!! pls
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...