Author Topic: Provizija agencija Employment Power  (Read 71951 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Provizija agencije EP
« Reply #60 on: 04/April/2011 »
It is the way of the world.  :waiting:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #61 on: 04/April/2011 »
Ja bih prije rekao da je to karakteristično za brdoviti nam Balkan a ne normalan svijet. Nisam sasvim siguran, ali nekako sumnjam da ona agencija iz Kopra izvodi takve gluposti.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #62 on: 04/April/2011 »
Ja bih prije rekao da je to karakteristično za brdoviti nam Balkan a ne normalan svijet. Nisam sasvim siguran, ali nekako sumnjam da ona agencija iz Kopra izvodi takve gluposti.

Sto bi reka šef PayPerView :D šala...
A stari nemoj ni trazit racun neces dobiti  no;;; ako ides preko a-priori i EP-a(govorim za HR) sigurno ces otici na brod tako da nebrini za tih 300E.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #63 on: 04/April/2011 »
Ma ne brinem se ja da će me zaj**** i da ću ostat doma, ali očito me namjeravaju oderat kao i veliku većinu drugih. Ako netko zdravo za gotovo uzima da ću mu ja samo tako dati nekoliko stotina eura na ruke bez ikakvog računa kao da je to najnormalnija stvar, onda me taj netko radi budalom ili misle da bih ja trebao prešutno odobravati njihov lov u mutnom. Znam ja da su oni do sad ugalvnom ispunjavali svoje, ali tko kome danas vjeruje na riječ? Ništa ne ide bez papira. Oni su valjda nešto extra.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #64 on: 04/April/2011 »
Ak te shta tjesi ja sam dao A priori 200 evra "agenciji" plus zavaljala me za kartu, platio 500 eura a karta je oko 350 eura.

Znaci ja sam dao 350 shto znaci da si ti proso jeftino. Znaju i oni da je recesija. :D Nema se ko prije.


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provizija agencije EP
« Reply #65 on: 05/April/2011 »
kada se vac govori o troskovima odlaska kod raznih agencija, evo detalja za SAFE CRUISE - toplo preporucujem!

Trening, pravne usluge: 350 € - plaća se samo ako dobijete posao-ugovor od kompanij, NE pre toga.
Medicinski pregled za brod: 85€ - plaća se samo ako dobijete posao-ugovor od kompanije, NE pre toga, direktno ovlascenom lekaru
Viza US: 131$ ili oko100€ - plaća se samo ako dobijete ugovor od kompanije, NE pre toga, direktno na račun američke ambasade.
____________________________________________________________________
Pored toga, pre definitivnog dobijanja posla imate samo jos tokom treninga trošak
od zajedno 36 € za preliminarne testove engleskog jezika i psiho-profila (to plaćate direktno “Berlitz” školi engleskog jezika-21€ i ovlašćenom psihologu-15€).

Sve što Vam je potrebno unapred je svega 50€ pri predaji dokumenata za prevode dokumenata kod tumaca, slanje materijala za pripremu za intervju i eventualno
sredjivanje dokumentacije.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #66 on: 05/April/2011 »
wolf, a kartu sam kupuješ ili?
naime, vidiš kod nas vole i da "oderu" i na karti :embarrased:
iako sa svima s kojima sam razgovarao su mi preporučili A priori prije EP  ""]]
pih...

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #67 on: 05/April/2011 »
ako trazite nekakvu priznanicu ili dokaz o placanju troskova agencije,od ep ce te dobiti simbolican papir na kojem pise,kandidat taj i taj je platio toliko i toliko na ime troskova kompanije.i to je to.nema pecata,nema potpisa!
od kouzona cete dobiti priznanicu ali makedonsku,pa ako te i izrade,idi pa ganjaj ih po makedoniji,po skopju.,
u principu,svi oni hoce lovu,neki kao sto vidite i unaprijed,sto je nelegalno u normalnom svijetu,ali i na kraju urade to sto su rekli,tj,posalju vas na brod.sad,sta ce te docekati na brodu,hoce li biti onako kako su vam obecali,njih vise nije briga!
u sustini,agencije nebi smjeli da uzimaju nista prije nego dobijete letter of employment..tek tada imaju pravo da traze proviziju,a moje misljenje je da je ta provizija u svakom slucaju,preko bilo koje agencije idete,previsoka.za nase uslove pre previsoka.
napomenuo bih isto tako da svaka od agencija dobija od kompanije kod koje vas je zaposlila,odredjenu proviziju od svake vase mjesecne plate,tako da...po meni,iskoristavanje i izrabljivanje ljudi koji zele da rade i na posten nacin naprave nesto u zivotu..
jednom prilikom sam isao preko jedne agencije,dobio posao,i kad sam spomenuo da trenutno nemam pare da platim troskove,da bih mogao da nadjem pola para sad a pola bih im poslao od prvih para koje zaradim na brodu,nevjerovatno je koliko nisu htjeli ni da cuju za takvu varijantu.a licno sam im ja doveo jos dvoje ljudi,koji su isto tako dobili posao,i agencija im je uzela pare,i opet nisu htjeli da izadju u susret.a radilo se mozda o 250 evra.
sramota
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #68 on: 05/April/2011 »
ako trazite nekakvu priznanicu ili dokaz o placanju troskova agencije,od ep ce te dobiti simbolican papir na kojem pise,kandidat taj i taj je platio toliko i toliko na ime troskova kompanije.i to je to.nema pecata,nema potpisa!
od kouzona cete dobiti priznanicu ali makedonsku,pa ako te i izrade,idi pa ganjaj ih po makedoniji,po skopju.,
u principu,svi oni hoce lovu,neki kao sto vidite i unaprijed,sto je nelegalno u normalnom svijetu,ali i na kraju urade to sto su rekli,tj,posalju vas na brod.sad,sta ce te docekati na brodu,hoce li biti onako kako su vam obecali,njih vise nije briga!
u sustini,agencije nebi smjeli da uzimaju nista prije nego dobijete letter of employment..tek tada imaju pravo da traze proviziju,a moje misljenje je da je ta provizija u svakom slucaju,preko bilo koje agencije idete,previsoka.za nase uslove pre previsoka.
napomenuo bih isto tako da svaka od agencija dobija od kompanije kod koje vas je zaposlila,odredjenu proviziju od svake vase mjesecne plate,tako da...po meni,iskoristavanje i izrabljivanje ljudi koji zele da rade i na posten nacin naprave nesto u zivotu..
jednom prilikom sam isao preko jedne agencije,dobio posao,i kad sam spomenuo da trenutno nemam pare da platim troskove,da bih mogao da nadjem pola para sad a pola bih im poslao od prvih para koje zaradim na brodu,nevjerovatno je koliko nisu htjeli ni da cuju za takvu varijantu.a licno sam im ja doveo jos dvoje ljudi,koji su isto tako dobili posao,i agencija im je uzela pare,i opet nisu htjeli da izadju u susret.a radilo se mozda o 250 evra.
sramota

to bi kompa tako izgledalo u idealnom društvu, ali mi smo daleko od toga...
ma da barem ne naplaćuju toliko svoju proviziju možda bi i imao :)
mene zanima da li agencije još dobiju kakvu proviziju od kompanija što su im našli radnu snagu  ???
ali prijatelji dragi kako veli šef pravila igre su zasada takva i tko želi igrati mora ih se pridržavati da bi dočekao kraj utakmice  :) (jedna sportska poredba)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provizija agencije EP
« Reply #69 on: 05/April/2011 »
wolf, a kartu sam kupuješ ili?
naime, vidiš kod nas vole i da "oderu" i na karti :embarrased:
iako sa svima s kojima sam razgovarao su mi preporučili A priori prije EP  ""]]
pih...

Povratna karta je placena od strane kompanije, uslov je da odradite naravno ugovor do kraja. Ne znam koja je procedura ako odustanete, pitajte nekog...
Ukupni troskovi preko SAFE-a su oko 650e + troskovi odlaska i eventualnog boravka u Beogradu ili gradu gde se odrzava obuka (u ovoj turi ce to ipak biti BG)

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #70 on: 05/April/2011 »
kada se vac govori o troskovima odlaska kod raznih agencija, evo detalja za SAFE CRUISE - toplo preporucujem!

Trening, pravne usluge: 350 € - plaća se samo ako dobijete posao-ugovor od kompanij, NE pre toga.

Kaki trening, kake usluge, sve je to mazanje ociju, bolje onda ko Emloyment Power, daj pare i cao. Bar znash dao si ih i cao.
A ne nesto muljat sad tu. Shta oni mogu naucit nekog na tom svom treningu od 350 eura.

Kao sto vidite 3 agencije i sve je to oko 300 eura. Dali je potrebno ista vise govorit?

Moj savjet posaljete mail u sve tri agencije i koja prva krca prek nje idete. Sat vremena nakon sto sam mail poslo nazvali me na mob. To je po meni profesionalno i ja mislim da rade dobar posao. Upoznao sam ih osobno par iz uspinjace i ljudi rade, al stvarno rade. Suncana za karte isto jako brzo odgovaraju na mail i sve se da sredit, ja nemam rijeci premda od prijatelja nekih sa Korcule sam cuo da nisu okej i zbog toga sam prek a priori isao(nije mi zao, samo komentiram). Dok recimo pro ec agencija josh nishta a poslo mail ima par dana vec. Govori mi danas blaugrane da im mail ne radi nesht. E jebg...na njihovu stetu.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #71 on: 06/April/2011 »
Znači, ako na toj potvrdi nema njihovog pečata i/ili potpisa onda taj komad papira nema nikakav značaj? Što je uopće potrebno da bi neki račun bio valjan?

Inače, dobio sam letter of employment ali tom prigodom nitko nije tražio nikakav cash, možda zato što u tom trenutku agent koji je trebao pokupiti lovu nije bio prisutan, ali je zato najavio da namjerava iskoristiti prvu slijedeću priliku.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #72 on: 06/April/2011 »
naplatit ce ti kartu 850eura. jednosmjernu! to ti je to! u to ulazi i provizija i sve!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #73 on: 06/April/2011 »
naplatit ce ti kartu 850eura. jednosmjernu! to ti je to! u to ulazi i provizija i sve!

Neće, jer meni kompanja plaća kartu, pa mi to ne mogu tako elegantno zapakirati. Već sam spomenuo da mi je agent rekao da ponesem 300 eura.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Provizija agencije EP
« Reply #74 on: 06/April/2011 »
za sta ti je rekao da trebas te novce donijeti? ako je rekao bas za "agencijsku proviziju", onda je debelo u ilegali! procesljaj malo forum na tu temu...i probaj nekako da ti to u mailu napise, pa ces onda lako naci pravni lijek za to.. sretno! pozz!