Author Topic: Ne postoji opcija C1/D  (Read 2325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Ne postoji opcija C1/D
« on: 23/August/2013 »
Zamolio bih za malu pomoć.
Prilikom popunjavanja DS-160 odabrao sam opciju "visa class"- D (crew member), pošto ne postoji opcija C1/D. Na odštampanom confirmation page piše da sam aplicirao za vizu D (crew member). Da li to znači da moram da popunim još jedan DS-160 i da odaberem opciju "visa class"-C (alien in transit)?

Prethodni put sam popunjavao DS-160 pre tri godine i mislim da je tada bilo mnogo jednostavnije, sećam se bila je opcija "crew member in transit to join the vesel", na to klikneš i sve je bez greške; Iskreno, mislim da su ovim novim načinom popunjavanja DS-160 dosta zakomlikovali stvari...

Unapred hvala na pomoći... :uzdravlje:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ne postoji opcija C1/D
« Reply #1 on: 23/August/2013 »
 Morao si da izaberes ''alien in transit'', pa kada to izaberes otvorice ti se dodatno polje i u njemu izaberes ''crew member  in transit''(ili nesto slicno pise, uglavnom skontaces kada vidis ponudjeno) i tako ces aplicirati za C1/D vizu.
Moj ti je savjet da popunis ponovo drugi obrazac, i ja sam pogresio nesto pa sam popunio novi.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Ne postoji opcija C1/D
« Reply #2 on: 24/August/2013 »

Hvala puno,

Upravo sam popunio nov DS-160, nadam se da neće praviti problem oko ovoga... :hmm:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ne postoji opcija C1/D
« Reply #3 on: 24/August/2013 »
Nece, samo ponesi Confirmation sa bar kodom od novog obrasca i to je to.

I ja sam morao da popunim drugi, ne moras da brines. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!