Author Topic: kako izgleda preliminarni za fotografa za Princess, preko Safe Cruise?  (Read 2284 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Pozdrav.. zanima me ako neko moze da mi kaze, kako izgleda preliminarni za fotografa za Princess, preko Safe Cruise?

Skype ili uci u oci , sta pitaju,sta traze,itd..

Hvala

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Ja imam isto pitanje :D
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ne sećam se pre dve godine tačno kako je sve to tačno izgledalo ali imaš 1 ili 2 intervjua sa ljudima iz safecruise-a pa onda jedan sa nekim italijanom i na kraju jedan sa nekim zaduženim za photo dept. nekoliko nedelja nakon intervjua sa prvim italijanom. Kao i za sve na zapadu: budi samouveren, nasmejan i pozitivan, onako kako predstavljaš sebe pred njima ćeš predstavljati kompaniju pred putnicima.
Inače, iz priče sa kolegama sa našeg podneblja sam skontao da su iskustva sa onom drugom agencijom iz Niš mnogo pozitivnija, SC je baš napravio par propusta kad sam ja išao na brod pre dve godine, što u vezi mene što u vezi moje devojke, propusti uglavnom vezani za nedostatak informacija i neorganizovanosti sa njihove strane.

Offline dejanmcse

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
 Bio sam prosle godine, i otprilike ovako : Posle Cv te zovu telefon i tu malo pricate na engleskom, onda ti kazu da dodjes do agencije sa CV-jem da jos malo provere engleski i standardno ko si sta si sta si radio i sa cim. Meni su oni na pola sata busem tako da ne znam kako je za nekog ko nije iz Bgd-a da li skype ili nesto drugo. Posle toga, ako prolazis kriterijume, kazu ti da napravis portolio- posto sam radio puno svadbi imao sam to sve na diskovima, pa sam nakupio nekih 30ak, sve to lepo odprintao i spakovao u portfolio, mislim da nije bitno da radis na foto papiru moze i na boljem laseru. Rekli su mi jos da te iste fotke stavim negde na web tipa Flickr ili Photobucket i da link ka tome stavim u Cv, e da, da ih poneses sa sobom na usb-u ili kartici, jer ce ti traziti kad budes dosao na preliminarni kod one madjarice ( zaboravih kako se zove- plava zena svojih 45-50 godina, mozda neko zna).
 Sa njom sam pricao nekih 10-15 minuta u agenciji, tu su svi bili, ko sam sta sam sta sam radio, zasto hocu da idem na brod ( ista ta pitanja me je pitao i gosn afroamerikanac u ambasadi ).
 Onda je bilo u hotelu na bezaniji nekih 5-6 dana, i finalni posle par dana pauze kada su dosli Italijani. Finalni, jeste da je bilo samo nas par za foto, al smo cekali poprlicno, jeste da je napolju bilo hladno meni je bilo vruce, s obzirom da odelo nisam nosio jos od drugarove svadbe- bio sam primoran da nosim " Kume izgore ti kesa ". Da ne skrecem sa teme, kad sam i ja konacno dosao na red, prvo upoznavanje, predstavi se, sta radis, da li trenutno radis i gde, da li na poslu imas i prodaju ramova i kartica i foto aprata, da li si radio na svadbama sto fotografisao sto prodavao iste i slicno, da li si radio u studiu i sa kojim apratima ( naravno sve na engleskom ) sve je to trajalo nekih pola sata. Sto se tice tehnickih detalja me nije nesto preterano pitao vise je bilo na preliminarnom tipa- sta je dubinska ostrina i kako je podesavas, kako ces razbiti senke na licu, koje si wireless trigger-e koristio do sada, objektive, da li si radio u PS, Lightroom-u ili u cemu si radio, sta je ISO i mozda se i setim sta jos. Elem, sva ta pitanja se rade u pisanoj formi pre finalnog intervjua.
  Kada se sve to zavrsi, e onda ide  :waiting: