Author Topic: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)  (Read 6281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mirjana_A

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Pozdrav svima :)
Posle tri mjeseca cekanja na datum mog prvog ukrcaja, smaranja Golca pitanjima i njegovih ''ne znam'' odgovora odlucila sam pisati kompaniji (Carnival) tacnije carnival crew assistance-u.
Predstavila se , pitala ih da li mi oni mogu dati informaciju o ukrcaju, cekala na odgovor par dana i dobila mail sa datumom ukrcaja. 24.10 Carnival Paradise (college, floorsupervisor)

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #1 on: 28/August/2013 »
bravo

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #2 on: 28/August/2013 »
Prvi put čujem za takav slučaj. Znači, isplati se pisati ..  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #3 on: 28/August/2013 »
Bravo  :clapping: :yahoo:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Mirjana_A

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #4 on: 28/August/2013 »
Odlucila pokusati nisam imala sta izgubiti :) Jako su ljubazni i meni su odgovorili na sve sto me interesovalo :) malo sam ih smorila,ali kad vec od agencije ne mogu izvuci nista.... ;)

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #5 on: 28/August/2013 »
Ovo cu i ja uraditi. Od agencije nemam nikakve koristi. Ali, nikakve.
Nisam zadovoljna dosadasnjom saradnjom, a moracu na kraju da im platim proviziju, evo, unapred mi je muka od te ideje.

Offline Mirjana_A

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #6 on: 28/August/2013 »
Pisi nemas sta da izgubis.
850 evra za kartu i proviziju, malo li je :S

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #7 on: 28/August/2013 »
Nije ista agencija ni kompanija kao tvoja, ali svejedno. Nisam dobila ni "ne znam" odgovor. Bar da imam neki okvirni datum, ovako cekam kao i***t..

Offline lupu5

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #8 on: 28/August/2013 »
Ja mislim da agencija zna kad su svima ukrcaji. ja sam ih smarao pitanjima i rekli su mi ukrcaj 5 mjeseci ranije. a kolegama koji su iz moje grupe javili su tek nekad 2-3.mj poslije.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #9 on: 19/September/2013 »
Pozdrav svima :)
Posle tri mjeseca cekanja na datum mog prvog ukrcaja, smaranja Golca pitanjima i njegovih ''ne znam'' odgovora odlucila sam pisati kompaniji (Carnival) tacnije carnival crew assistance-u.
Predstavila se , pitala ih da li mi oni mogu dati informaciju o ukrcaju, cekala na odgovor par dana i dobila mail sa datumom ukrcaja. 24.10 Carnival Paradise (college, floorsupervisor)


Evo prije par minuta sam i ja napisao mail kompaniji,pa cemo vidjeti kako i sta dalje...  ;)

Offline Mirjana_A

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #10 on: 19/September/2013 »
Nadam se da ces dobiti.odgovor , meni su.odgovorili ali ljudima koji su im pisali kasnije nisu...

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #11 on: 11/February/2014 »
Nama su recimo u Kouzonu rekli da ni u kojem slučaju ne šaljemo nikakve mejlove kompanijama. Dao nam je Atanas primjer jednog dečka koji je nakon nekoliko pokušaja napokon dobio posao na Princessu čini mi se, nije mogao dočekati datum ukrcaja i nakon par mjeseci poslao mejl direktno kompaniji. Nakon čega je kompanija pisala agenciji da šta si ovaj misli i otkantali ga.
E sad, koliko je to istina, kakve su to točno okolnosti bile, je li on poslao neki mutavi mejl, jel ovi lažu-ne znam.
U svakom slučaju treba biti strpljiv i čekat. Ja se ne bi usudila kompaniji pisat. Možda da čekam skoro godinu dana, pa da više nemam šta izgubit...

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #12 on: 11/February/2014 »
Nama su recimo u Kouzonu rekli da ni u kojem slučaju ne šaljemo nikakve mejlove kompanijama. Dao nam je Atanas primjer jednog dečka koji je nakon nekoliko pokušaja napokon dobio posao na Princessu čini mi se, nije mogao dočekati datum ukrcaja i nakon par mjeseci poslao mejl direktno kompaniji. Nakon čega je kompanija pisala agenciji da šta si ovaj misli i otkantali ga.
E sad, koliko je to istina, kakve su to točno okolnosti bile, je li on poslao neki mutavi mejl, jel ovi lažu-ne znam.
U svakom slučaju treba biti strpljiv i čekat. Ja se ne bi usudila kompaniji pisat. Možda da čekam skoro godinu dana, pa da više nemam šta izgubit...

Pa ako neznas sastaviti dve recenice na engleskom jeziku normalno da ne treba ni da pises kompaniji. U svakom drugom slucaju samo zbog pitanja preko mejla kompanija te nece sigurno izbrisati sa spiska ako si vec prosao glavni intervju.  no;;;
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #13 on: 11/February/2014 »
Pa ako neznas sastaviti dve recenice na engleskom jeziku normalno da ne treba ni da pises kompaniji.
U svakom drugom slucaju samo zbog pitanja preko mejla kompanija te nece sigurno izbrisati sa spiska ako si vec prosao glavni intervju.  no;;;

Ja sam pisao "kompaniji" ,a i razgovarao sa "kompanijom" pa sam bolje govorio/pisao engleski od nje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Braca_BN

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pisala kompaniji i saznala datum ukrcaja :)
« Reply #14 on: 14/February/2014 »
Savjet, prijedlog, informacija?

Zavrsio sam:
-seamen's discharge book u 9. mjesecu 2013.
-medical u 10. mjesecu 2013. (sa sitnim komplikacijama u administraciji, hvala CEO i Blaugrane na savjetu)
-USA C1/D vizu (na godinu dana) u 11. mesecu 2013.
-australijsku MCV (na tri godine) u 12. mjesecu 2013.

U agenciji su mi rekli preliminarno da bih se mogao ukrcati krajem 2013. odnosno pocetkom 2014.
Ipak i dalje nisam dobio datum za ukrcaj.
Pisao sam prije neki dan, u Cunard HRsrvices sa upitom za datum ukrcaja.

Dobio sam ovakav odgovor:
I have checked in the system and you do not have a provisional joining date as yet but I am sure your rotations planner will be in contact with you shortly.

Polako ali sigurno gubim strpljenje i nervoza me cijepa. Pogotovo sto ulazim u 4. mjesec USA vize, a da nisam nigdje mrdnuo.