Author Topic: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?  (Read 10292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobo26

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Slobodan Jankovi?
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #15 on: 30/August/2013 »
E da, da odgovorim i na drugi deo tvog posta...


Trening sam imao u BGu, i to priprema za intervju - informacije o kompaniji, onda konretno za razgovor, ma fenomenalno je bilo, i to iskustvo i znanje koje stekneš na toj obuci - važiće ti ne samo za brod već za bilo koju stranu kompaniju - u kojoj se radi (za razliku od naših zemalja)...

U vezi fotografije, treninga nije bilo - ali nije ti ni potreban, jer kao što sam ti rekao, pripremi sve ono gore navedeno i to je to...

Agencija Kouzon je veoma profesionalna, kontaktiraj ih i vidi gde sve dolaze, mislim da od skoro dolaze i u Bosnu - moraš proveriti... Veruj mi nećeš pogrešiti i garantovano ćeš otići na brod...


Kad sam stigao na brod, dobio sam opremu, potpisao , poneo u sobu da malo proverim gde šta stoji, kako se menja shuter speed, aperture i ISO... kako se formatira kartica, menja baterija, kako se menja objektiv  i to je to...  Pre svakog slikanja, kolege će ti reći podešavanja kamere tako da ne brineš, sve što ne znaš pitaj najslobodnije... jer svima je u interesu da se što bolje i što pre uklopiš, da praviš kvalitetne slike..
 
U Princess kompaniji se radi sa Nikonom D300S, objektivi koje ćeš koristiti 24mm, 35mm, 50mm i 18-105mm...

Sada trenutno sam profesionalni fotograf, level 3 i obavljam poziciju lab managera - još me testiraju za ovu poziciju (i početkom godine idem na specijalnu obuku za technical department) - pa ako sve bude ok, preskačem level 4 i 5 i idem na menadžersku poziciju... jer sam se na prvom ugovoru jako dobro pokazao u radu sa mašinama (o kojima kad sam došao nisam imao pojma - ali sam se potrudio i brzo učim) i računarima (ja sam inače inženjer informatike) .... i istakao sam se u video - odeljenju, jer sam često pomagao videografima kad su imali probleme sa opremom i u montaži kad nisu imali vremena....


Za sva ostala pitanja - tu sam ....

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #16 on: 30/August/2013 »
Imas pivo kad se sretnemo negdje na moru!  :uzdravlje: :uzdravlje:
Uveliko si mi sve pojasnio i objasnio, bas ono sto mi je bilo potrebno.  :run:
Sve sto si mi rekao moze se uraditi, i naci profi fotograf  i uvjerenje o poslu...
Knjige su fenomenalne! ;) I onako sam uskoro mislio kupovati svoj aparat (Nikon D3100 ili 3200) pa taman da se ispraksam, posto imam cekati jos godinu da napunim 21. Do tad na faksu poloziti sta se moze pa nastaviti kad se vratim  :rasta:
Kouzon ima sjediste u BL, tamo sam stalno zbog faksa tako da to nece biti problem, navratiti i raspitati se.
I jos nesto, ako imas svoju opremu da li je onda mozes ponjeti ili moras ipak kod njih iznajmiti?
I ako se iznajmi njihov ako nemam svoj da li se moze koristiti u privatne svrhe? (tipa kad se izadje na kopno pa za vlastite slike i sl)
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline slobo26

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Slobodan Jankovi?
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #17 on: 30/August/2013 »
Nema na čemu, volim pomoći jer meni nije niko pomogao oko odlaska, ali su mi ljudi na brodu pomogli po prilično....


Hvala - ali pivo ne pijem :) ...


Ne bih ti savetovao da sada kupuješ fotoaparat - pogotovo ne 3100 ili 3200 nikon... Kupićeš ga kad budeš završio ugovor, kad budeš imao novca i kupićeš ga preko gde je sve mnogo jeftinije... Npr. najbolja kupovina tehnike i opreme je na ostrvima St. Thomas i St. Marteen (ako te tamo put nanese)... u ostalom videćeš .... Ja sam uzeo laptop u Majamiju u BestBuy-u za 1300$ a kod nas je takav model 2100 eura!!! I još taj model kod nas mora da se naruči i čeka... konkretno sam uzeo Toshibu G75 sa 32Gb RAM-a ... pa ti vidi... A sad planiram da uzmem Canon 6D ... A na brodu sam uzeo GoPro i sve moguće dodatke jer na brodu imaš popust jer si zaposlen u kompaniji .... Fotoaparate ne savetujem da kupuješ na brodu, jer im je cena naduvana... ja sam uzeo GoPro jer smo zaista dobili extra dil ... na kopnu je bila 300$ i više, a ja sam je platio 260...

Na brod možeš poneti svoj fotoaparat, ali nema potrebe, jer bićeš fotograf i dobićeš profi opremu.... Nikon D300S i 2 objektiva, jedan fixni 50mm i zoom 18-105mm... kad potpišeš da si opremu preuzeo, ona je tvoja odgovornost, možeš je nositi i slikati gde hoćeš i šta god hoćeš - ako nešto razbiješ ili izgubiš, ne daj Bože neko ti ukrade - onda plaćaš štetu jer ti si sam kriv... Inače opremu čuvaš u laboratoriji u svom ormariću pod ključem, ali možeš da je nosiš napolje bez problema...

Možeš u laboratoriji i štampati slike za sebe - samo nemoj baš odmah čim dođeš i nemoj preterivati, jer papir je težak, a o težini prtljaga moraš razmišljati na vreme... Jedna ukrajinka, naštampala Boga i oca, jedva je kofere mogla da digne, jer je imala gazilion stvari i plus 3 tone slika....

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #18 on: 30/August/2013 »
Moze onda sto god hoces, ne pijem ni ja ali uvijek se kaze imas pivo  :uzdravlje:

Wow to je prejeftino za g75 seriju, pravi gejmerski laptop!  :neee:
Go Pro je ekstra stvar. Pogotovo ako bi neko htio da okaci na YT neke snimke ili ako se nalazi u nezgodnim situacijama za snimanje, pod vodom ili ako jednostavno ako si avanturista, sve mozes da zabiljezis. Pogotovo nova Hero 3 serija, nevjerovatno!

A da li je slike moguce prebaciti na svoj laptop? Pretpostavljam da jeste ali sta znam :D
Mislim lakse je to prebaciti pa onda ko covijek izraditi koju fotku, ipak ces poslije imati od cega placati stampanje koliko te volja :D

"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline slobo26

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Slobodan Jankovi?
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #19 on: 30/August/2013 »
Naravno da je moguće :) ... Svaki fotograf ima svoj folder na mreži u laboratoriji, sa dozvoljenih 1Gb prostora...

Uzeo sam externi HDD WD od 2TB za 140$ ... to ti je oko 100e....

Igre ne igram, ali se bavim 3D modeliranjem, animacijom, arhitekturom, specijalnim efektima, tako da je zmaj.... prezadovoljan sam....


Umesto piva - može Nutella :)  - rešen problem ....


Bilo šta da te zanima, tebe i sve ostale - u vezi prijavljivanja, rada i života na brodu - budući fotografi i videografi - tu sam.....

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #20 on: 30/August/2013 »
Hahaha, dogovoreno.
Puno si mi pomogao, sad sam u sve upucen. Ti si kao  :google!:
Hvala druze!  
Vidim da ti je brod sad na turi oko NYa. Moram da ti kazem da sam PRELJUBOMORAN jer najveca zelja mi je da odem tamo! Imam cak i svoj blog o NYu ali dobro, to je neka druga tema :D
Prije 10ak dana sam napunio 20 godina, tako da moram cekati jos dvije ako se ne varam, toliko je potrebno za forografa.
Probati do tada zavrsiti bachelor studije makar, a poslije cemo lagano...
I bilo bi lijepo kad bi stavio slike makar sa putovanja da vidimo javno na fb profilu  :yeah: ali to je tvoja stvar ipak.
Malo sam otisao offtopic tako da za sada to je to, pocecu lagano sa nekim pripremama, za dvije godinu cu znati napraviti fotic :D
Hvala!  :run:
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline slobo26

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Slobodan Jankovi?
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #21 on: 31/August/2013 »
Ne znam za godine.... to pitaj u Kouzonu - jer stvarno ne znam koliki je starosni minimum....

A slike sa mojih putovanja možeš videti na mom FB profilu....

Ja trenutno nisam na brodu - sad je pauza :) ... malo odmor....

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #22 on: 31/August/2013 »
Slobo, koje se masine koriste za printanje na Princessu ?

Offline slobo26

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Slobodan Jankovi?
    • View Profile
Re: Najbolja kompanija/agencija za posao fotografa?
« Reply #23 on: 31/August/2013 »
Konica R1 i R2 ...

A software na PC mašinama - Darkroom...  http://www.darkroomsoftware.com/