Author Topic: ima li na nekim brodovima/ u nekim kompanijama solo muzi?ara?  (Read 8680 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Pa da, meni ovako kad mi pricaju uopce ne izgleda da nesto posebno biraju muzicare kad na svakom brodu ima jedan ,,oronuli, dosadan, smotan,, muzicar...
audaces fortuna iuvat

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Tako ti je sa kompletnim entertainment staff-om... plesaci, pevaci, muzicari. Da su mogli da uspeju bilo gde dalje, ne bi radili za Carnival i ostale kompanije. Jedino se isplati doci raditi kao Pro DJ, taj ima para kao senior deck officers  :rofl: ili kao engineers xD mada i za njih kad pogledas, da su mogli da uspeju u svom poslu u svetu, ne bi morali ovde da rade.
Though she be but little, she is fierce!

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Viking River Cruises ima samo solo muzicare. Laganica, klavir u lounge baru, opusteno....

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Zar bi itko radio na moru ako moze dobro zivit na kopnu...
audaces fortuna iuvat

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Ovdje ljudi bas imaju pik na nas muzicare  :facepalm:
nisu svi preodredjeni da budu velike zvijezde ili da rade na autorskim stvarima da pokusaju nesto svoje... To je jednostavno posao, sviras i zabavljas ljude ;)
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Ja sam odlicnu lovu od tog zaradjivala. Medjutim , dosla kriza, klubovi losije rade, restorani i ne mozes zaradit ko prije... Mozes ako pjevas po svadbama- to sam radila tokom faxa i osjecala se nekad ko da sam dusu prodala vragu. Glazba je nesto sto radis iz srca i sto ti pruza divan osjecaj, nekome npr, crtanje. Meni su uvik bile najdraze svirke samo s jednim instrumentom, dva vokala i malo ljudi. Tocno se osjeti energija pozitive... Ja sam cula da su neke od danas velikih americkih zvijzda u pocetku svoje karijere nastupali na Disneyu. Ne znam je li to istina.. Ali prica se :) Mozda su pobrkali sa ondasnjim Mickey Mouse Club-om.
audaces fortuna iuvat

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ja prva ne volim te mega zvezde itd. Ali za sada na Carnivalu nisam niti jednog talentovanog solo muzicara upoznala... showband likovi su super, pevacica na ovom brodu fenomenalna, ali ovi solo muzicari su katastrofa  :facepalm: a bar pet, sest ih se promenilo na dva broda na kojima sam bila. jutros me je u 6 obradovao muzicar, videla sam ga na gangway-u sa torbama  :yeah: drzite mi fige da ovaj novi bude bolji  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Hahaha, Lily, ali mislim da je stvar u tome jer su solo. Jer ne moze ih puno instrumenata pokrit ako im je los voice day :) i jer sve moraju sami odrađivat a samim time te i štufa radit sam ko budala :)
audaces fortuna iuvat

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=QTDbr74G_hs[/yt]
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline robitron

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Musician
Pozdrav, zanimam se za odlazak na brod kao muzičar.
Da li ima netko tko je išao na brod kao muzičar i voljan je pomoći s odgovorom na neka pitanja?
Kakvo je aktualno stanje?
Da li ima potražnje za muzičarima? Koliko se kreću plaće (išao bi najvjerojatnije u solo varijanti)?
Neku agenciju za preporučiti, a koja ima dobar entertainment department?
Hvala!

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Nisam nikakav muzičar ali evo, polovično da ti odgovorim.

Što se tiče Carnivala, imaš sajt Carnival Entertainment pa možeš da provjeriš šta trenutno traže.
Sajt daje da se prijaviš kao muzičar preko njih, sad sam gledala- može se i link sa npr. YT  staviti gdje sviraš. Međutim, preko Carnivalove "televizije" sam gledala kako regrutuju i na audicijama.
Tako da sumnjam da agencije rade to zapošljavanje.


Čula sam da je plata dobra, tipa oko 3000 dolara (e sad to je rekla-kazala) i u zavisnosti od broda može biti i super tips. Pogodiš nekoga pjesmom u dušu pa ti lijepe na čelo novčanice. :D

Za ostale kompanije nemam pojma.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline robitron

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Musician
Da tako sam i ja pročitao na nekim blogovima za plaću.
Haha, da obično mi se u praksi (nažalost) tip nudi za neke pjesmu koju nikad nisam čuo, onda improviziraš kako znaš  :money:
Hvala na informacije provjerit ću stranicu!  ;D