Author Topic: Brodarska knjizica za rije?ne kruzere /Beograd  (Read 15756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Dragi forumasi vrlo vazno obavestenje iz prve ruke!
Brodarska knjizica je obavezna za recne brodove.
Elem, postoji problem vezano za istu.
U ponedeljak je stupio novi zakon za brodarsku knjizicu (Srbija).
Od dokumenata vam je potrebno
2 slike za pasos
Drzavljanstvo
Izvod
Kopija l.k. ili pasosa
Brodarska knjizica (1000 din)
Taksa (2350 din)
Zatim potvrda da znate da plivate (350 din)
Potvrda prve pomoci, protiv pozarne zastite i rad na brodu (7000 din)
Elem, gde je problem..  :nono: Lucke kapetanije u narednih mesec dana nece izdavati brodarsku knjizicu, razlog jer nemaju instruktore za polaganje prve pomoci, zatim nemaju sklopljen ugovor sa bazenima. Zakon je stupio na snagu, a nemaju nikakv plan.
Nemaju knjige za polaganje, ne znaju ni kada ce se odrzavati sva ta polaganja i ko ce predavati na istim. Dakle, nema odakle da se uci.
Eto, cisto da znate.


GCCL
Uniworld

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #1 on: 30/August/2013 »
Pitaj poslodavca, možda može proći brodarska knjižica druge države?
To je međunarodno priznati dokument, i možda ga možeš dobiti u Hr, Hu, CG ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #2 on: 30/August/2013 »
Ceo, za to ne znam (za tu medjunarodnu).
Ja sam sebi zavrsila brodarsku na vreme, kazem da drugi znaju jer sam bila juce u luckoj kapetaniji.
Cak i oni sami kazu da je to ziva glupost i izivljavanje, oduzimanje novca narodu. Ni jedna kompanija ne trazi te sertifikate (mislim samo za recne), a oni su nasli nacin kako da otmu od nas okruglo 100e. I nasli su nacin, a nisu nista sproveli u delo. I sada ce biti na cekanju gomila ljudi koji zele da vade brodarsku.
GCCL
Uniworld

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #3 on: 30/August/2013 »
Jonana :
 Da li u tvojoj knjizici za boju ociju ti pise na srpskom ili engleskom?
 Da li u tvojoj knjizici pise do kada ti vazi ?
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Niki1989

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #4 on: 30/August/2013 »
I sta sada,ko nije uradio jednostavno ceka...dok se oni ne organizuju,da li si pitala mozda sta da se radi sada sem da se ceka,ne mogu da verujem da mi se ovo desava.Strasno!

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #5 on: 30/August/2013 »
Da Niki, cekas! Kazem, ovo vazi samo za brodarske knjizice (recne).
Nazovi Lucku kapetaniju u Beogradu, Novom Sadu, ma gde hoces i proveri. I pitaj slobodno kada ce se odrzavati trening za obuku plivanja, prve pomoci, itd. Dobices odgovor "Mi jos uvek nista ne znamo, mozda krajem septembra". Nazalost tako je.
GCCL
Uniworld

Offline Niki1989

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #6 on: 30/August/2013 »
Uh sta reci sem da nam je drzava haos :D prosto covek moze samo da se slatko nasmeje od muke jer plakati nema vise smisla,nego sada ja imam nekoliko pitanja koja ce mozda biti glupa ali jbg :D
Da li je pametno i dali uopste moze i da li se tako i radi inace;odes na intervju prodjes ga i onda juris papire jer tako,sto fakticki znaci da ako dobijem posao ja cu se kockati sa time da li ce se ludaci u kapetaniji organizovati u medjuvremenu to jest do pocetka sezone koja pocinje u martu iz ovoga sto sam ovde sve procitao do sada.
Znaci postoji teoretska sansa da ja dobijem posao i isto tako da ga izgubim ako se ne pojavim u dogovoreno vreme zbog glupe brodarske?I da li trebam bez obzira na poziciju za koju apliciram da vadim brodarsku u Regenzburgu?
Hvala unapred udavih :(

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #7 on: 31/August/2013 »
Je li ovo vazi i za Bosnu ?

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #8 on: 01/September/2013 »
Jonana :
 Da li u tvojoj knjizici za boju ociju ti pise na srpskom ili engleskom?
 Da li u tvojoj knjizici pise do kada ti vazi ?

Nema rok vazenja knjizica. Istice samo lekarski koji je upisan u nju i to moras obnavljati...Kad uradis novi lekarski, odneses u kapetaniju da ti overe u knjizicu datum. Zavisno od kompanije, njima ne mora biti bitno da je lekarski upisan u knjizicu i onda kad napravis knjizicu ne moras ni da prodjes vise pored kapetanije u zivotu (osim kad ides na pivo u Dvoristance ili onu kafanu ispod mosta).

Potvrda da znam da plivam?? Po kom su to zakonu stavili, samo da mi je znati...
Ja ne znam da plivam, pa sta sad? Kao nasi genijalci ce da me sprece da radim na vodi? Ajd da vidim i to cudo... Moj drugar radi krecenje zgrada sa konopcem, hoce li njemu biti uskoro potrebna potvrda da zna da leti??
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #9 on: 01/September/2013 »
Potvrda da znam da plivam?? Po kom su to zakonu stavili, samo da mi je znati...
Ja ne znam da plivam, pa sta sad? Kao nasi genijalci ce da me sprece da radim na vodi? Ajd da vidim i to cudo...

Neće nitko da te spreči, ali možda bi trebao, jer ...
Not training a seafarer how to swim is unacceptable, and though Holland America may now offer swimming lessons to its seamen, it doesn’t make up for the fact that an accident of this nature occurred to begin with.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #10 on: 01/September/2013 »
A moze li mi neko reci ima li ova brodska knjizica u BiH?
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #11 on: 01/September/2013 »
Neće nitko da te spreči, ali možda bi trebao, jer ...
Veliko MOZDA.. izvinjavam se za off topic

ja sam naucio dovoljno da se ne bih udavio tako lako,ali daleko od toga da kazem da znam da plivam.

Taj clanak pokazuje zasto je on zavrsio kako je zavraio, samo sto nije akcenat na tome vec na plivanju....

Da je postovao procedure, ne bi nikada ni dospeo u vodu a i da je dospeo,ne bi se udavio. Nije se vezao propisno koristeci dva odvojena cvrsta mesta na brodu a ne na camcu i nije imao radni lifejacket.

U SOLASU se ne zahteva da znas da plivas zato sto ne treba da se dovedes u situaciju da ti to treba. Iskreno, ja imam manje sanse da se udavim nego bilo koji plivac zato sto ja ne pravim kompromise kada je u pitanju nosenje lifejacket-a, dok se neki bas ne pridrzavaju pravila tako verno...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #12 on: 01/September/2013 »
forumasi, nije problem plivanje, nije problem ni prva pomoc, itd.. problem je sto su oni zbog toga zaustavili davanje brodarske..
Niti znaju kada ce poceti sa pripremom, niti imaju instruktore, ni knjige, nista.
Problem je sto je obustavljeno, a kompaniju ne zanima zasto vi ne dostavljate dokumenta koja vam oni traze.
GCCL
Uniworld

Offline nikolica984

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
  • lpg tanker
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #13 on: 11/September/2013 »
https://www.facebook.com/groups/KAPETANI/
stranica kapetana srbije tu ce biti sva obavestenja vezana za brodarske knjizice,cene i ko ce biti zaduzen za njih i A1
za sada koliko se zna bice zaduzen kap.Jovica Golubovic inspektor plovidbe lucke kapetanije Beograd
kad budem dobio vise informacija javicu Vam,posto je sad sa ovim zamenama i vadjenje novih knjizica uvedena takva konfuzija da je to neverovatno

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: *VAZNO* Brodarska knjizica
« Reply #14 on: 13/September/2013 »
Pa kada nisu normalni, to je ocigledno. A sto se tice ekipe u luckoj kapetaniji u Beogradu, e tu su posebni ljudi i sve pohvale za njih.
GCCL
Uniworld