Author Topic: Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke  (Read 5025 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke
« on: 31/August/2013 »
"Došao sam u Kanadu, točnije Toronto, prije malo više od godinu dana i otada sam prešao doslovce pola Kanade automobilom u potrazi za boljim poslom. Želim s vama podijeliti svoje iskustvo i demistificirati taj idealan život u Kanadi. Krenimo redom...

http://danas.net.hr/hrvatska/potpuno-drugacija-prica-o-odlasku-u-kanadu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke
« Reply #1 on: 01/September/2013 »
Lik koji je ovo pisao je veoma naivan, a sudeći po nekim potezima koje je povukao, čini se i da je veoma nesnalažljiv. Pa čekaj j***te, on razmatra problem kupovine jakni od $250 i čizama od $100 ?? WTF  ""]]
Taj tip robe se može naći preko interneta po višestruko nižoj ceni, za bagatelne pare. Ako ništa drugo, makar tamo u tim razvijenim zemljama elektronska trgvina i poručivanje funkcionišu besprekorno, a izbor robe je ogroman.

Druga stvar, on kaže da ćete se gadno provesti ako nemate dodatnih 1000 EU u džepu nakon dolaska u Toronto. Pa jedan od osnovnih preduslova za emigraciju bilo gde jeste posedvanje nekakve finansijske zalihe da bi se čovek snašao u početku, i taj uslov je kod nekih tipova imigracijskih viza čak i obavezan, jer se Vlada dotične zemlje želi osigurati da imigrant neće automatski postati socijalni slučaj nakon dolaska u zemlju. Ne znam baš konkretne podatke za najpopularnije zemlje (to zavisi od toga da li idete sami ili za sobom vučete i porodicu), ali barata se ciframa od $10.000, $15.000 do čak $30.000. Sve u svemu, ja ne verujem ni u kakve bajkovite priče o emigraciji, svakako da ima problema u tim zemljama, ali ovaj članak je vrlo labav i neuverljiv.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke
« Reply #2 on: 01/September/2013 »
taj tip je otišao u kanadu da zaradi a da ne radi apsolutno ništa, dakle da mu kanađani trpaju dolare u džep a on da se češka...iza uha :D
odlazak u kanadu ili bilo gdje od kuće je velik potez i nije za svakoga, treba opako zažuljati i raditi i raditi da bi išta stvorio...neznam dali ste čitali komentare ispod članka *facepalm*

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke
« Reply #3 on: 01/September/2013 »
al ga i ovi pretjeruju. naravno da je svaki početak težak. ako nije bio spreman na žrtvu, nema smisla uopće otići van radit. kolko čujem od drugih koji imaju tamo rodbinu, u kanadi ima posla, ali su se vremena jako promijenila. nije ni tamo kao što je nekad bilo
scared man cant win !

Offline goran

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pri?e o dobroj zaradi u Kanadi su bajke
« Reply #4 on: 05/February/2014 »
Iz iskustva,gdje god da se ode ako nemate nekog svoga nije lako,plate su svuda manje vise iste i jedva su dovoljne za zivot....normalno ako ne zelite da oskudjevate u nicemu da ce vam i manjkati para...jedno je sigurno ako idete negdje to je radi posla i para...a da ce biti lako nece..da ce vas maziti ni to nece,ili ce biti bolje ili gore!
Ako nevalja, uvjek se imamo gdje vratiti a ako valja  :uzdravlje: