Author Topic: TeeSpring Zarada  (Read 5150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
TeeSpring Zarada
« on: 31/August/2013 »
Kako sam zaradio novac s TeeSpring-om

Autor: vebbed

Disclaimer: ne plaća me TeeSpring, samo sam veliki obožavatelj.

Negdje ranije ove godine, sjedio sam za mojim radnim stolom gledajući svoju Facebook stranicu (ModernSherlock) i razmišljao o pitanju: "Kako to mogu unovčiti? " .

Isprva sam započeo mali blog - stranice na koje sam objavljivao sve što ima ikakve veze s " modernom " adaptacijom Sherlock Holmes-a (Sherlock), ošamario sam neke reklame na njega i linkao određeni broj ljudi na njega.

Zaradio sam oko $4 sa Google oglasima i oko 200 dolara iz programa Amazon affiliate-a u cijela četiri pokusna tjedna.

Odlučno sam htio zadržati smjer - ali konstantne objave na vanjske web stranice je bilo prilično bezveze, i te objave nisu u stvarnosti " davale " neku vrijednost fan-ovima / publici. Ne mogu to reći na imalo ljepši način , nego da je to bilo najblaže rečeno spamanje. Bljak.

S tom realizacijom , shvatio sam da je potrebno zapravo dati tim ljudima nešto. Što bi oni željeli? Naravno, pomislio sam na majice. Isprva sam odaslao email-e hrpi različitih online trgovina, koje ispisuju majice. Nitko mi nije odgovorio na e-mailove.

Nakon nekoliko dana, netko iz IRC-a me povezao s nekom vrstom društvene zajednice čiji članovi mogu dizajnirati majice, a kada naskupe dovoljno bodova, onda se majice tiskaju, a drugi mogu kupiti.
Poslao sam tim momcima email , i pitao za podjelu profita u zamjenu za postavljanje poveznice na svoju FB stranicu na neke od Sherlocku Tees. Odgovor je bio brzo " ne" , ali da bi mi dali nekoliko besplatnih majica ako bih reklamirao njihove majice na Facebooku.

Učinio sam to nekoliko puta ( gomila Sherlock majica na internetu ) , i to je radilo prilično dobro, nažalost, nešto je još uvijek nedostajalo. To se sve još uvijek osjećalo prilično neutemeljeno za dobar posao, ali bio sam na pravom putu - ljudi su bili sretni s linkovima na produkt.

Na kraju, nakon bezbroj sati prenemaganja u # startups na Freenode, netko me je povezao sa start-up-om koji se zove TeeSpring , što se pokazalo točno servisom za kojim sam bio u potrazi sve ovo vrijeme.

TeeSpring vam omogućuje da napravite majicu ( i hoodies, posljednje vrijeme ) i stavite cijenu koju god želite , ali tu je i zaplet: to je kao Kickstarter.

Ako dovoljan broj ljudi kupi majicu, onda se naplaćuju, a pošiljke se promptno dostavljaju. To je sve ograničeno na vrijeme, što je izvrsno za mene , a i publiku moje Facebook stranice. Svaka majica će koštati nešto poput $ 9 dolara i na meni je plaćenje maržu, što sam rado učinio.

Moja prva TeeSpring kampanja donijela mi je $ 462,12 USD . Možete pogledati košulju ovdje: http://teespring.com/SherlockBored

Od tada sam napravio još četiri kampanje , a sve su se isplatile više od te prve. Puno više.

Prema momcima sa TeesSpring , moja prva kampanja je imala najgoru konverziju u kupce koji su vidjeli do tada, i od tada je svaka kampanja progresivno bivala bolja. Pripisujem to činjenici da sam svakom novom kampanjom, znao sam što publika želi, i da TeeSpring kupcima to više nije nešto "novo " u čemu treba " biti oprezan ", jer su prethodne kupovine prošle bez problema.

Možete pogledati moju najuspješniju kampanju dosad ovdje http://teespring.com/IAmSherlocked3

Na cijelo ovo iskustvo s TeeSpring ,glazura je svakako nakon što sam započelo svoju prvu kampanju, kada je suosnivač nekako došao u kontakt sa mnom, i osigurao mi najbolju uslugu koju sam imao do tada. Ne samo da je on osobno išao okolo nazivati DHL kurirske tvrtke, kako bi ljudi saznali gdje se majice su i zašto kasne - on je išao izvan svog puta kako bi bio siguran da sam sretan i da su ljudi na mojoj Facebook stranici zadovoljni - čak do te mjere da je davao podršku kupcima na mojoj stranici. To je nevjerojatno!

Najzgodnija stvar je da ja ne moram baš ništa napraviti. Mogu kreirati, dijeliti i prodavati bez ikakvih komplikacija koje u logistici postoje.

Ne, to nije najzgodnija stvar. Lagao sam. Najzgodnija stvar je sve što sam dobio dodatni novac za malo ili gotovo ništa posla. Svatko od vas sa popularnom Facebook stranicom , Twitter računom ili forumom može učiniti isto, pod uvjetom da znate što vaš ciljna publika želi. Ako napravite dobro , dobivate novac i zadovoljne ljude što je vjerojatno najbolja stvar ikad.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline flafisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: TeeSpring Zarada
« Reply #1 on: 01/September/2013 »
Jel to neki naš lik ili?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: TeeSpring Zarada
« Reply #2 on: 01/September/2013 »
Nope. Tudji lik.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)