Author Topic: Svakako se necu vracati kao fotograf  (Read 17170 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #15 on: 04/September/2013 »
Ne pisem cesto ali citam svaki dan sta se desava, ali zadnjih nekoliko dana kad god udjem da citam nove postove, samo vidim kako se fotografi nesto zale i kukaju o zaradi   -()- 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #16 on: 04/September/2013 »
Ne pisem cesto ali citam svaki dan sta se desava, ali zadnjih nekoliko dana kad god udjem da citam nove postove, samo vidim kako se fotografi nesto zale i kukaju o zaradi   -()- 

It is what it is. Ne žale se svi fotografi, nego samo Image-ovci.
Da Image obrati pažnju na zadovoljstvo svojih radnika, ne bi se žalili.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Swoopo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #17 on: 04/September/2013 »
Da pokusam da objasnim deo problematike sa Image-om.

Image je koncesija.I po ugovoru o iznajmljivanju prostora od kompanije oni su duzni da daju 70% zarade kompaniji.Ovo je sigurno za slucaj Royal-a.Tako da dolazi do pojave paralelnih targeta.Evo i primera, zimski mediteranski kruz od prethodne godine na Serenade of the Seas.Royal-ov target je 46.000usd, Image-ov target je 76.000usd.Na Royal-u smo uvek dostizali njihove targete ili bili jako blizu zato sto su nas ubijali elit memberi sa kuponima.Ali Image-ov target nam nikad nije bio ni blizu.Tako da nas je MMR na brodu koji zaduzen za sve koncesionare, shopo-ve, fotografe, spa.Uvek branila i govorila kako smo mi jedini koji dostizu redovno targete i primer dobrog poslovanja.A nasa maticna kompanija nam je davala info da smo najgori brod u floti.Tu sam skontao da Image daje lazne rejtinge zato sto sam smatrao da sam dosao sa najgoreg broda(Eclipse).Gde je moj BM bio ocajan zato sto smo najgori.Na Serenade je dosao decko iz Ukrajne sa Queen Mary 2 koji me je sa cudjenjem pitao kako smo opet najgori?Sa objasnjenjem da su oni na QM2 dobijali info od Image-a da smo mi najgori u floti.Na kraju sam skapirao da oni tako kreiraju pritisak na menadzere koji pritiskaju photoge i dolazi do nezadovoljstva.

Celebrity je posebna prica, ako hoces da blejis, ne radis nista onda trazi da radis tamo.Gosti koji idu na njihove kruzeve su jako matori i cak sam kontao da oni dodju kao kaznena ekspedicija za menadzere i iskusne fotografe koji zabrljaju na mestim gde su bolje pare.I naravno dosta novih fotografa ide na Celebrty da bi lakse skontali kako se radi.Tamo smo imali stvarno jadnih gangway-a i bilo je svega.Tamo je bilo pravilo da nemas pravo da dodirnes gosta dok smo ih na Royal-u bukvalno grabili i postizali targete bez nekih vecih problema.Tamo sam tokom trans-Atlantika bio jedina osoba koja je dostigla target na gangway-u(bilo je 3 porta).To je bilo u Cherbour-u, a target je bio 125, gosti uzas.I onda sam cekao da mi se BM skloni sa grbace i na misice navukao 127 posto sam hvatao goste na prepad na izlazu sa terminala pri temperaturi od minus 4 stepena.Da je moj BM video sta sam radio sigurno bi snosio neke sankcije.Ali u svakom slucaju ja sam jedan od retkih kojem je receno da bude manje ubedljiv zato sto su smatrali da preterujem.Poredjenja radi, poslednji port na Mediteranu, kasno leto je bili smo u Palma de Majorci, kruz je bio dobar i bilo je puno Latino-Amerikanaca.Nama je falilo dosta fotki za target u broju fotografija.Sef mi govori da mi ne pada na pamet da udjem na brod bez 400 slika sa gangway-a.Ja sam se prepao obzirom na iskustvo sa Eclipsa.Imao sam na 4 sata na gangway-u od 7h do 11h i mislio sam da ce mi trebati ceo dan, presao sam target u 9h.To vam je Royal, mnogo je lakse biti dobar tamo nego na Celebrity-ju.Mnogo je opustenije, gosti su vedriji ljudi sa lezernijim stilom zivota.

Sto se tice kaznajvanja.Jednom su pokusali sefovi da proture pricu da ce onaj ko bude najgori u restoranu da ide da fotka crew mess.Obzirom da sam bio najduze na brodu u toj ekipi fotografa i da nisam zeleo da mi ponizavaju zemljake koji se nisu jos snasli.Ja sam se prvi javio da to odradim dobrovoljno ili da idem sa kolegom i da mu to olaksam praveci od kazne za*****anciju.Rekli su da ne moze da se volontira.Onda sam rekao da nije problem biti najgori u dining room-u.To su odustali od plana i naravno niko vise nije to spomenuo.

Sto se tice samog fotkanja restoran mi je bio najbolji, mrzelo me je bre da stojim kao budala na portretima, maltim rukama kao k****n da bi objasnio gluvoj babi i slepom dedi kako da se nameste ili da stojim satima zato sto niko nece da se slika.Gangway moze biti jako dobra za*****ancija ako je ekipa prava, ovo ostalo je sve da se samo popuni broj fotki na kruzu...

Pozdrav!


Offline Falcon

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #18 on: 04/September/2013 »
Ko nije radio kao foto na Solstice klasi nema pojma sta je muka. Sve ovo sto sam procitao u postu iznad je tacno znaci kao da citam u vezi Equinoxa, samo sto je i nama Monika rekla da je Eqlipse najgori sto se tice zarade, ali to je i logicno jer je tad imao 14 dana kruz. Kod foto je pravilo da sto je kraci kruz to je novac bolji jer ako je neko planirao da kupi paket slika od 300$ kupice ga bio kruz 3 ili 14 dana.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #19 on: 04/September/2013 »
Ja bi jako voleo da odem raditi na RC brod cisto da mogu iz prve ruke uporediti, a ne ovako iz iskustava drugih kolega koje prvi put dolaze na Celebrity.

Znam sve to jer sam i ja radio na Celebrity-ju (Eclipse) zato kazem da mi sve to cudno, jer mi nismo imali nikad gangway 3 sata.
Ovo ostalo su nam ista iskustva.
A sto se zarade tice, imas u temi "Zarada fotografa" sam opisao kako Image ustvari prozivoljno odredjuje komisije na prodaju, a sve se svede na isto, mozda max 100$ razlike.
Prema tome, Celebrity je spor, nema para ali nema ni na drugim brodovima veruj mi.
Ja bi radije ostao tamo da me nisu transferovali sa Eclipsa na Enchantment Of The Seas (RCL).
Nekako iz ovo ugla sada vidim da bi mi tamo bilo bolje jer bi me bolelo uvo da se trudim jer fotki svakako nema koliko bi zeleli.
Cak i kada smo imali kruz od 7 dana kada smo dostigli target ako se dobro secam, i dalje je radna atmosfera bila opustenija i posao laksi nego na RCL-u jer target na Eclipsu nije bio astronomski kao na ostalim brodovima.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #20 on: 10/September/2013 »
mene BM gura za AMPa... a ja lupam kontru, neću ni za Foto2 da završim... posle 3 meseca sam seo jednu noć i odradio sve te gluposti... Ne znam, oni misle da svi mi želimo da ostanemo sa imidžom do kraja sveta?! neka hvala.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #21 on: 22/September/2013 »
mene BM gura za AMPa... a ja lupam kontru, neću ni za Foto2 da završim... posle 3 meseca sam seo jednu noć i odradio sve te gluposti... Ne znam, oni misle da svi mi želimo da ostanemo sa imidžom do kraja sveta?! neka hvala.
AMP u prvom ugovoru ?!?!?!  :D
Pa dobro ko ovde koga laze ?!?! :D
Ni posle 2 ugovora ne postoji sansa za AMP jer se prvo mora jedan ceo ugovor proci kao lab.assistant.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #22 on: 22/September/2013 »
ne znam ja da li je to u prvom. Stalno mi govori "do that shit, work on them competencies, I want you to be an AMP"... samo što ja to neću. Inače nije ništa čudno da neko postane AMP za prvi ugovor... Ako im treba - a zadovoljavaš i obučen si za dobar deo posla, eto ti AMP. Čuo sam raznih priča. Devojka koja je sada došla je DBS, a pre toga je bila foto2. Ništa foto 3 i tako to... A teoretski bi trebalo da bude prvo foto3. Sa Imidžom je svašta moguće.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #23 on: 22/September/2013 »
Stalno mi govori "do that shit, work on them competencies, ...

Jamaikanac?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #24 on: 23/September/2013 »
Indijac, ali voli da priča s raznim naglascima. :D

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #25 on: 25/September/2013 »
ne znam ja da li je to u prvom. Stalno mi govori "do that shit, work on them competencies, I want you to be an AMP"... samo što ja to neću. Inače nije ništa čudno da neko postane AMP za prvi ugovor... Ako im treba - a zadovoljavaš i obučen si za dobar deo posla, eto ti AMP. Čuo sam raznih priča. Devojka koja je sada došla je DBS, a pre toga je bila foto2. Ništa foto 3 i tako to... A teoretski bi trebalo da bude prvo foto3. Sa Imidžom je svašta moguće.
Batali te price, lazu te...
Niko nece biti AMP prvi ugovor, apsolutno nemoguce...a za DBSisto tako -  moras biti prvo foto 3....sta god ti rekli.


Offline Falcon

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #26 on: 21/October/2013 »
Ne morate biti P3 za DBS ili lab ass poziciju, sve zavisi od ponude i traznje, ako je firmi dogorelo do nokata bice unapredjenja, ako nije nece nikoga promovisati u P3. Meni je menadzerka rekla lepo ne treba nam trenutno P3 pozicija i ne mogu te unaprediti, mozda na sledecem ugovoru. Pre 2 nedelje dobio sam mail iz Office da je P3 odobren ako se vratim na Equinox jer je tim sad gomila p1-p2 koji nisu bili na Karibima, pa mora neko iskusniji da bude tamo. Malo je glupo sto cu opet sibati isti kruz ali kako nista za vreme odmora nisam nasao pametnije moram se vratiti jer zivot i racuni nece stati ovde u Srbiji zato sto mene Image malo placa.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #27 on: 27/October/2013 »
evo ja se vratio sa prvog ugovora za image.. a sigurno i zadnjeg...
sad pauziram par mjeseci dok ne dobijem release letter form (do 6 mjeseci) i onda idem na jednu drugu poziciju..
poanta svega... ako ti je do putovanja i slobodnog vremena javi se za image i zatrazi celebrity.. a ako ti je do novaca.. nemoj ni razmisljat o imageu... naravno moze se zaradit u imagu ali tek nakon sto odradis dva-tri ugovora  oT
nabijem te...

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #28 on: 05/December/2013 »
Batali te price, lazu te...
Niko nece biti AMP prvi ugovor, apsolutno nemoguce...a za DBSisto tako -  moras biti prvo foto 3....sta god ti rekli.

Apsolutno moguce meni su nudili DBS ali nisam prihvatio iako jos nisam bio ni photog2. Ako ima fali covek naci ce ga. Image je kompanija koja sama najvise krsi sva pravila koja je postavila a poziva se na njih kada su radnici u pitanju.

Dakle sanse su skoro nikakve ali ih ima ukoliko njima treba.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Svakako se ne?u vra?ati kao fotograf
« Reply #29 on: 22/December/2013 »
Ma sta vam je, ljudi se danas unapredjuju u Imageu samo tako, bez ikakvog znanja koje je brate neophodno,p2-p3 prelaz je izgubio svaki smisao i znacaj, osim love,
photog3 je nekada bio photog senior i znalo se sta je photog senior a sta junior.
Danas dolazim u situaciju da svakog drugog kvazi photog3 ucim pameti kako se postavlja svetlo, slika i jos neke tehnicke gluposti koje da sam ja menadzer
MORAJU u pola noci da se znaju...ok ne moras toliko da se zamaras oko hemikalija ako te lab ne interesuje ali brate neke osnove moraju da se znaju,
neznalci polako unistavaju kompaniju, a za sve su krivi menadzeri koji ih olako promovisu  oT
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))