Author Topic: okibgd, Princess, 2nd pizza cook  (Read 4067 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
okibgd, Princess, 2nd pizza cook
« on: 10/June/2009 »
Korisničko ime: okibgd
Država: Srbija
Pol : M
Kompanija: Princess
Pozicija:  2nd pizza cook

Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od zeta koji radi vec 20 godina na brodu .

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Mene su privukle pare jer kuci bi morao da radim 4 meseca za jednu platu na brodu .

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Pokusao sam preko saske  (Joy Agency, Sombor), jer dosta ljudi je pisalo da je dobra agencija I da selje na recne brodove , a na kraju me je saska za*****ala za pare kao I dosta ljudi .
A na kraju sam  otisao preko Ivana iz SafeCruise

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Konkurisao sam  za princess , zato sto oni najbolje placaju kuvare .
Prijavo sam se kao kuvar jer moj engleski je bio slab , a planiram jos jedan ugovor da odradim kao kuvar a posle da pokusam kao konobar (kuvari na pocetku imaju vece plate od konobara a posle 2 ili 3 ugovora konobari uzimaju mnogo vise para od kuvara ) .

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
U mom slucaju in.. je trajao malo jer Ivan iz SafeCruise  se dogovori sa sorbijem da ga odvedem u restoran de radim I da mu objasnim licno sta sve znam da radim ,
A kada sam dosao na int. samo su me pitali kada mogu krenem .

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 750 eura

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam mogao da docekam da odem , a od stvari sam poneo samo osnovne stvari ( donji ves , pribor za higijenu , nesto malo gardarobe I oko 200 dolara .

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Osecao sam se kao da sam pao sa marsa I mnogo izgubljeno trebalo mi je 5 ili 6 dana da dodjem sebi I da se naviknem na brod , posle je islo lagano .

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Nusu se bas mnogo potrudili .

Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Prvih par dan uvek je bio neko tu da me uputi sta je moj posao I kako treba dag a radim .

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
U pocetku malo lose ali posle mesec dana sam se navikao I posle mi nije bio neki veliki problem .

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Da bio sam zadovaljan .

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da ali je mogo slaba u mojoj struci mogu da maksimalno  napredujem do sefa picerije a plata je samo 2200 dolara a ja sada imam 1822 .

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
U principu je dobar a I los .

Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
Ima svakakvih ali po meni svi gledaju kako da za*****u u nekog . Moj savet svim buducim ljudima koji idu na  brod NEVERUJTE NIKOM OSIM SEBI (cak ni ljudima iz vase zemlje )

Kako biste opisali putnike?
Mnogo ljubazni I previse glupi , koji su dosli samo da jedu , 50 posto ljudi ne izlaze sa broda da ne bi trosli pare (gledaju svaki dolar) .
 
Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da izlazio sam skoro u svakoj luci .

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Naravno sent martin po meni najbolje ostrvo na karibskom moru .

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Zarada je mnogo veca nego kuci , videcete mesta o kojima mozete da samo sanjata .

Opišite loše strane posla na kruzerima.
Velika je mana sto niste kuci , radi se mngo vise nego kuci (13 sati je radon vreme kuvra)  ali se ipak zaradi .

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da jer po meni je brod jedino legalno mesto de mozete da zaradite pare a da ne ostanete ceo zivot
np . koliko ljudi ode u nemacku , austriju …… kao na par godina I vise se nikada nevrate kuci , a na brodu za 5 godina mozete da zaradite mnogo vece pare nego u nemackoj ili nekoj drugoj jacoj zemlji  .

Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo napred I NEVERUJTE NIKOME .
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)