Author Topic: Prica jednog Bartendera... Poglavlje VIII Svaki trud se isplati, a rad se cijeni  (Read 6164 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Poglavlje VIII Svaki trud se isplati, a rad se cijeni... ili ne?

Bilo je oko 04:00h ujutro kad sam zaspao, osjecao sam se euforicno jer sam napokon izasao iz one je*ene rupe na Tween Deck-u, cak ni k****n od cimera koji se opet probudio i jadikovao kako ne moze da spava mi nije pokvario raspolozenje! Jedva sam cekao sutra, prvi put cu biti na Beverage Package Table-u, a tamo su šefovi stavljali samo ljude koji odlicno pricaju engleski, koji znaju jako puno o picima, cijenama pica, sta je ukljuceno u koji paket i morali su imati iznimnu sposobnost komunikacije s gostima, te biti prilicno ubjedljivi kako bi (sami sebi skocili u stomak) i prodali paket. Naime kod nas ste mogli kupiti te All inclusive pakete prema kojima bi za 54,00$ dnevno mogli da pijete koliko hocete i sta hocete u neogranicenim kolicinama dok pice nije skuplje od 12,00$ po komadu. A samo nekoliko pica je bilo skuplje od 12,00$. A mi bismo bili placeni na nacin da se gratuity od paketa dijeli na broj svajpova, ili izdatih pica, i onda bismo dobijali po 0,20, 0,50, pa cak i do 0,90$ po provlacenju, ali u svakom slucaju to nam je otezavalo posao, jer je stoka koja kupi taj paket htjela da ga iskoristi po svaku cijenu, i lokala maksimalno, a uz to nisu morali potpisivati nikakve racune, tako da vam je sansa da dobijete tip svedena na minimun, da bi vam dali tip, morali bi posebno traziti da im se isprinta racun, ili dati vam keš!

Oko 06:00h ujutro me je probudila neka muka u stomaku, jedva sam otrcao u wc i povratio, odmah nakon toga sam dobio strasan proljev, kako bi rekao moj buduci cimer Tomo - pišao sam na d***! Osjecao sam se uzasno, legao, pokusao ponovo odspavati, ali nije bilo moguce. Oko 08:00h ujutro sam nazvao Nikolaya da mu kazem, da vidim da li cu ici na posao, na sta je on rekao: "Nema sanse, to je G.I. nisi ti jedini, trci u medical nek ti daju tablete i nazad u sobu, ne smijes izlaziti" Pomislih kakav sam ja peh, taman kad su mi promjenili schedule, ja dobijem G.I. Tad sam vec znao o tome sranju iz prica, ali ono sto nisam znao je bilo da je od sinoc 20tak Crewmembera dobilo G.I. i da se brod cisti na mrtvo ime pred embarkation novih gostiju. Ajde ako nista spasilo me je toga, a izlezavanje u kabini ce mi dobro doci! Iz medicala su mi rekli da ne smijem napustati sobu, te ako to slucajno uradim da mi slijedi Warning ili cak Dismissal! Nakon sto sam popio tablete koje su mi dali, osjecao sam se kao da mi je organizam zabetoniran, nije mi padalo na pamet da odem u WC. Hranu su mi donosili u sobu. Mislim hrana je bila nikakva, neka solo riža, komad piletine i voće koje bih jedino pojeo. Taj prvi dan sam iskoristio da se lijepo izlezavam do maksimuma, jer sam mislio da vec sutra radim, ali k*** sestra iz medicala mi je rekla da cu jos najmanje 48h ostati u izolaciji jer je to O.P.P (Outbreak Prevention Plan) prema kojem svako iz F&B departmenta mora ostati u izolaciji toliko. Eh tad kad sam vec shvatio da cu ostati jos 2 dana u kabini, pomislih kako je vrijeme da iskoristim svoje mafia konekcije, i da napokon "naplatim" neke od usluga koje su mi dugovali mnogi, od kuhara, bar boyeva, ostalih barmena, pa do shoppia i ostalih. Drugi dan G.I. sam se osjecao odlicno, potpuno zdrav, nekoliko puta dnevno su me posjecivali razni ljudi, donosili mi sendvice, kafu iz Al Bacia, cipseve itd. Nisu se smjeli zadrzavati, jer u principu ni posjete ne bih smio primati, pa i nisam imao bas uvid u stanje na brodu. Tu vecer mi je kolega donio cijeli paket Corone. Naredna 24h sam se nekoliko puta napio i otrijeznio u kabini, gledao tv, izlezavao se do granice da su me ledja zabolila.

Tek sutradan sam mogao izaci iz kabine, a buduci da je bio moj day off, otisao sam u Staff Bar na kafu, da vidim hocu li nafatati nekoga da idemo vani. Bili smo u Bordou - Francuskoj, mislim portu koji je 100KM daleko od Bordoa, i tu smo imali overnight, ali je u blizini bilo jedno malo seoce Su Mar Su Lec, nekih 15tak minuta voznje, imali su iznenadjujuce odlican wi-fi i dobru klopu. I dok sam tako sjedio u Staff Bar-u dosao je Floyd. Izraz lica mu vise nije bio onaj neki ljuti, mrzovoljni, iako je i dalje prirogno namrgodjen i opasan, nekako sam se vec navikao na to i onako bolio me k*** jer sam znao da 99% stvari obavljam kako treba. Zamislite covjek mi je rekao da mu je drago sto me vidi i sto sam ozdravio, ja sam ga onako cudno pogledao, na sta mi je on odgovorio: "Don't think I love you that much boy! 3 other Bartenders are sick, so I'm verry happy one of you is back" i odvalio se smijati! I meni je to bilo smijesno, jer vjerovali ili ne, to je bio njegov smisao za humor, i lik se ustvari strasno volio zezati, ali je na pocetku bio grub prema svima, i pokazivao taj autoritet da bi ga postovali. Mnogo puta kasnije sam se uvjerio da je istina bila sto mi je Bar Manager rekao da ce mi Floyd za par mjeseci biti najdrazi lik na brodu. U nastavku price s njim mi je cak rekao da sam ga jedino ja od nas 5-6 new hire bartendera stvarno pozitivno iznenadio, da je vidio koliko sam se trudio, i da cu od sad dobijati najbolje barove da radim u njima, i da cu vrlo brzo napredovati ako nastavim tako, te da mi je ovaj RendezVous Pantry svojevrstan odmor, jer je to stvarno bio "Easy Life Schedule" sa 4 slobodna dana a ostale dane samo 8-9h rada. Kad sam izasao vani sa nekoliko kolega, na kafi je pocela prica.

"Zar nisi znao, u RED CODE-u smo" rekao je jedan makedonac. "Ma nemam pojma covjece, bio sam 3 dana bolestan, tek sam izasao iz kabine, i koji je qrac red code uopste" Objasnio mi je da je to stanje uzbune zbog sirenja zaraze (vecinom G.I.) i da imaju 2 levela O.P.P i onda treci level Outbreak. Mi smo trenutno bili u level-u 1 sto je znacilo da se sve povrsine koje dolaze u dodir sa gostima i sl. od sanka, stolova itd. moraju konstantno sanitizirati sa sredstvom koje se zove OxiVir - nesto poput Bleacha, samo dosta slabije, te da je svaku noc ciscenje do jaja, skoro kao special cleaning. Pomislih kako je to super  oT Kad sam se vratio na brod cuo sam razne price, broj oboljelih gostiju je varirao od 20 - 200 a isto tako i za osoblje. Zanimljivo je bilo da je svima nekako mrsko bilo uzeti taj Oxi, naprskati i prebrisati povrsine, a najvece guzonje sa najvise strajpova su pritiskale i Bar Managera i sve ostale da se to stalno radi kako ne bi otisli u level 2 O.P.P-a. Meni to nije bilo mrsko, te sam stalno kad god nemam sta raditi uzimao Oxi i brisao sank i okolinu, sto mi je kupilo dosta pluseva kod Bar Managera i supervizora. Ali nije pomoglo, do kraja kruza je brod bio u level-u 2. A to je znacilo da u Crew Mess-u vise ne mozete sami uzimati hranu sa linije, nego jadni mess i snack attendanti stoje za linijom i vade vam hranu, redovi su bili ko u ratu za Humanitarnu pomoc, mile mi majke! Nisi smio ni pomisliti da mafijas, pa da odes gore na lido, na grill stanicu ili negdje pa da pokusas prosvercovati klopu, vjerovatno bi automatski dobio otkaz. Tako je prolazio kruz, radio sam u pantry-u, ma da bi kad god sam mogao koristio priliku da izadjem u front bar i radim s gostima sto bartenderu - nadrkanom jamajkancu Tysonu i nije bilo pretjerano drago. Uvijek bi mi govorio da ne smijem raditi free pouring jer jos nisam prosao test, i nalazio milion mana bilo cemu sto uradim. Koliko god me to nerviralo, pamtio sam sve primjedbe koje sam dobio i automatski ih ispravljao. Na kraju tog kruza sam pogledao schedule, bio je isti. To je bio zadnji kruz prije crossinga, takodjer zadnji kruz tom Tysonu koji je zatvarao Randevu, Vimalu - HBT-u kao i Robertu Bar Manageru.

U pocetku kruza mi je dosao Vimal, koji mi je isto na pocetku bio mrzak, ali sad je vec nakon nekoliko anegdota i za*****ancija postao jako drag i rekao kako sljedeci kruz buduci da Tyson ide, ja preuzimam Randevu! Bilo mi je jako drago i palo mi je na pamet kad sam tek dosao kad sam jednom igrom slucajeva morao zatvarati taj bar sta su ostali rekli. Skonto sam da mi se trud isplatio, da sam sad ipak postao neki qrac u departmentu! :D

Jedna od anegdota za doticnog gospodina je bila: Buduci da su tad u Randevu radili vecinom jamajkanci, a oni imaju taj neki svoj slang, neki svoj nacin pricanja engleskog poput: "Bomboclat" "Rasclat" "PussyHole" i slicne psovke, dosao je Vimal i kroz za*****anciju mene ubjedio da je "Punanee" tropsko voce koje raste na Jamajci i da slobodno pitam bilo koga od kolega tu. Buduci da se pravio jako ozbiljan i cak se i cudio kako ne znam za to voce povjerovao sam mu. Kad sam Kevina - Jamajkanca koji je inace legenda prava, i koji zna psovati na nasem jeziku, i to jako smijesno :D pitao za to, on mi je umro od smijeha, tako i ostali, naravno shvatio sam da voce nije, ali nisam znao sta je. Na kraju mi je Sasha, Bar Serverka s Jamajke rekla doslovno ovim rijecima: "You really don't know what's punanee? I'll tell you, punanee is p****"  Hahahha, ako mozete zamisliti kako izgleda jamajcanka koja govori "p****" onda vjerovatno umirete od smijeha, i dan danas kad se sjetim toga valjam se  :rofl:

Vec prvi kruz sam promjenio cimera, jer doticni gospodin nije mogao podnijeti muziku iz Crew Bar-a itd. Kod mene je dosao Tomo - somellier, i definitivno najbolji i najludji lik kojeg sam upoznao na brodu. Lik je bio inventar Crew Bar-a, i tako smo redovno, propisno svaku noc kad zatvorim pantry, a on Cellar Masters bar gdje je radio oko 11 sati isli na tusiranje i ravno u Crew Bar, nijednom nisam otisao od tamo prije zatvaranja. Vec prvih dana su se nasle Bogami i neke Ukrajinke, Rumunke, neke iz Spa, neke iz Entertainmenta, bilo je cabin party-a. Ma znate kako to vec ide kad Bosnju pustite s lanca nakon 2 mjeseca apstinencije xD Tad nekad sam upoznao i moju buducu djevojku - cura je tek dosla na brod, bila je iz South Africe, i vazila je trenutno za jednu od najboljih p***i na brodu koju su svakodnevno salijetali svi moguci oficiri... Igrom slucajeva cimer mi se muvao sa njenom cimerkom i kolegicom. Tako smo jednu noc poslije Crew Bar-a otisli na cabin party kod nas, smuvali se svi kolektivno, i tako smo ja i moj cimer hodali sa dvije cimerke! Mogu vam reci nakon toga da su me mnogi na brodu onako malo porpijeko gledali, posebno par cigana sa strajpovima s kojima ona svakako ne bi bila sve da ja i ne postojim, al eto... Za 99% ljudi je to bila situacija san snova, nas dvojica cimeri, njih dvije cimerke, vecinu vremena bi Tomo spavao kod nje, a ova kod mene, vecina ljudi bi se "smirilia" ali mi smo i dalje svaku noc bili inventar Crew Bara. Imao sam strasan izgovor: "Jarane, ionako ne mogu spavati od muzike, soba mi je odmah iznad, krevet mi se trese, pa kad vec ne mogu spavati, bar mogu biti dole i cugati" :uzdravlje: Ja i cimer smo u svojim budalastinama sezali jako daleko, cesto bi on donio bocu nekog ekstremno skupog vina, nekog sira iz Ocean Liners-a, pa bi u kabini pravili Wine & Cheese Night, a otisli smo toliko daleko da smo jednu noc napravili i Mojito night, negdje na fejsu imam slike. Ja sam donio sve iz bara sto nam je potrebno, svjezu mentu, limetu smo uvijek imali u kabini jer smo pili Corone, secer, mudler, case sa Pool Bara, kupili bocu Bacardi-a i ožeži! Ovaj Cellar Master rumun, s kojim smo bili pravo dobri nam je rekao: "You crazy Bosnians! I'm 11 years onboard ships and I've never heard that anyone made Mojitos in their cabin!" Lik je inace bio legenda, jedan od onih bezobraznih sefova koji su poceli kao BarBoy-i prije 11-12 godina i sad su dosli na dobru poziciju, pa znate kako se ponasaju, ali u slobodno vrijeme je bio raja, cugao s nama svakih nekoliko dana. Imao je jednu specificnu uzrecicu koju ga je moj cimer naucio, i uvijek bi to prosipali kad neki novi balkanac dodje. Znate svi da je na brodu popularno pitanje "How you say on your language?" eh tako bi on rekao nekom balkancu "How you say on your language - je*em te u usta" xD Na sta bi se naravno svi odvalili smijati jer vecina kontaju da ce pitati nesto ozbiljno ili nesto sto ne zna.

Prosao je i taj kruz, red code je prosao, a mi smo se spremali za crossing. Kako mi je receno, dobio sam closing Randevu-a, i dao sam sve od sebe da taj posao odradim vrhunski, svaku noc u toku crossinga smo imali special cleaning, ja i ekipa smo se potrudili da bar blista od poda do plafona, od coska do coska da doslovno mozete jesti s njega. U toku kruza sam upoznao i "sprijateljio" se sa nekoliko Elite Membera, vecinom matori bracni parovi sa 500 kruzeva koje kompanija gleda kao Bogove. Njih nekoliko su stvarno bili super ljudi, svaku noc su sjedili samnom, saznali sve o meni, i ja o njima, da bi mi na kraju ostavili kovertu sa 50$ keš tipa i zahvalili se na usluzi. Taj kruz sam imao 4 pozitivna komentara, sto je rijetkost da ijedan bartender koji ne radi u Martini bar-u dobije.

U toku crossinga je dosao i novi Manager - Indijac... Vec je u toku crossinga postalo znatno toplije, cak smo se na Kanarskim Ostrvima uspjeli i okupati kad smo izasli van, to je bilo potrebno opustanje prije 7 sea day-eva. Kako smo prilazili onoj strani Atlantika, postajalo je sve toplije i to je bilo jedino sto mi je odvracalo misli od te odurne praznine i svakodnevnog plavetnila. Najdepresivniji momenat je bio sredina Atlantika sto mozete vidjeti na slici..

Pozitivna stvar je bila sto nas je vrijeme stvarno posluzilo, pa more nije bilo burno kao u pricama nekih iskusnijih gdje bi vam nakon odradjene smjene kad dodjete u kabinu sve bilo po podu. Svi smo se spremali za neku spicu, ma da mi novajlije nismo imali ni pribliznu predstavu sta nas ceka, koliko god se iskusniji trudili da nam to docaraju. Dolazili smo na Karibe i radit cemo kruzeve od 4 i 5 dana!

Sljedece poglavlje - Karibi

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
koji smor kad stignem do kraja texta  :rofl:

ovo je vrhunski tebra  :clapping:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Nisam ni oci otvorila, odma trcala trazit nastavak   :clapping:
audaces fortuna iuvat

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Druze meni je ovo toliko zanimljivo da sam sad nosio laptop sa sobom na wc.... toliko. :D
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Druze meni je ovo toliko zanimljivo da sam sad nosio laptop sa sobom na wc.... toliko. :D

Hahaha xD nosio laptop na wc  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Evo jedan video koji sam nasao na YT, to je ovaj crossing koji sam ja radio, video je snimao neki gost, i mozete da vidite od nastupa Flava Banda, oprostajne veceri popularnog Perry Grant-a koji je velika zvijezda Celebrity-a, a to je bilo u RendezVous Lounge-u, gdje sam ja tad radio, kao i neke Galley Tour-ove, takodjer mozete vidjeti ocima gostiju kako izgledaju akcenti ljudi na brodu :D

Video traje 40 minuta, pa ko ima vremena, i ko voli nek izvoli!

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=X0d-uzovXG4[/yt]

Offline Zeljko90

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
"How you say on your language - j. te u usta" ahahahahhahahahahahahahaha  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Bitku dobija onaj, koji je cvrsto odlucio da je dobije..

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Druze meni je ovo toliko zanimljivo da sam sad nosio laptop sa sobom na wc.... toliko. :D

haha placem  :rofl: :rofl: