Author Topic: Docek-Ukrcaj  (Read 2837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jaskich

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Docek-Ukrcaj
« on: 07/September/2013 »
Evo ovako jel ima neko ko zna i da mi kaze da jednom kad stignemo na konacno odrediste aerodrom u mom slucaju NY
Jel ima neki org odlazak sa aerodroma do mjesta ukrcaja luke ili neka osoba koja nas uputi na odredenu adresu ?
Hvala

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #1 on: 07/September/2013 »
Da ima videces neko ce nositi natpis ili ces napolju videti kombi od kompanije i vozi te obicno u hotel da prespavas i kupi te ujutru
in vino veritas

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #2 on: 07/September/2013 »
Ja ti predlazem da se ipak cujes sa njima iz prostog razloga jer (ako ides na JFK) sa JFKa ne mozes izaci, isetati. Sjednes u neki voz i onda te on vozi do neke stanice gdje svi izlazite, ali to je par kilometara od aerodroma. Prvo pazi da sjednes u pravi voz jer jedan samo kruzi po aerodromu a drugi vozi putnike. Znam da vozi na Jamaica stanicu ali ne znam jeli svi izalze tu ili kako... Preporucio bih ti da pogledas na netu.
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #3 on: 07/September/2013 »
Ja ti predlazem da se ipak cujes sa njima iz prostog razloga jer (ako ides na JFK) sa JFKa ne mozes izaci, isetati. Sjednes u neki voz i onda te on vozi do neke stanice gdje svi izlazite, ali to je par kilometara od aerodroma. Prvo pazi da sjednes u pravi voz jer jedan samo kruzi po aerodromu a drugi vozi putnike. Znam da vozi na Jamaica stanicu ali ne znam jeli svi izalze tu ili kako... Preporucio bih ti da pogledas na netu.

Ne bih se slozila s ovim, mi nismo morali nigdje putovati vlakom. Mozes izaci direktno s aerdroma na mjesto tocno gdje staju svi shuttle busevi, samo pitaj da te upute tamo, i to se ne placa nista. Mi smo od tamo zvali nas hostel koji je imao besplatan shuttle i tamo nas je pokupio. Postoji i drugi izlaz prema podzemnoj (linija A) gdje ti naplate $5 da bi izasao s aerodroma, a od tamo ne mozes nikud osim sjes na vlak, a to ti ne treba.
A na Jamaicu pogotovo ne trebas ici, to nema veze s JFK-om, i samo ces se izgubiti.

On topic: Mene zanima da li nas itko docekuje i ako sami kupujemo avionsku kartu i bukiramo hotel za tu prvu noc??

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #4 on: 07/September/2013 »
On topic: Mene zanima da li nas itko docekuje i ako sami kupujemo avionsku kartu i bukiramo hotel za tu prvu noc??

nitko nikad i ne pita od vozača shuttle-ova jesi li crew ili ne, tj. ne pita za ID.
U rijetkim slučajevima vozač ima popis onih koji bi trebali doći, i u radio vezi je sa recepcionerom hotela.

Ja sam u početku čekao taj shuttle, nekad i po nekoliko sati, a poslije shvatio da se isplati sjesti u prvi taxi koji ugledaš.
10-15$, nikad više nisam platio, a za divno čudo, na brodu imate crew travel expense form, ispunite to, i kompanija vam refundira čak i to.
U slučaju da itko pita, kažete čekao shuttle 2 sata i nije se pojavio, i to je to.

Ovo je sve bez obzira tko je kupio kartu.

...fcuk
jel sam ja to promašio temu?

znači od hotela do broda?
Ma to je najlakše. Sve ide kao po loju ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #5 on: 07/September/2013 »
Planirao sam uskoro ici turisticki pa sam se raspitivao, zato sam rekao ono sta nasao na netu :D
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ZsL7X9CAD4Q[/yt]
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline jaskich

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #6 on: 07/September/2013 »
Hehe hvala svima ne izgleda tesko nije da sam ja neki debil nego eto tko pita ne skita i bolje ovdje imat neki info a i tamo kad odem siguran sam da cu morati postvljati pitanja ....  =""

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #7 on: 07/September/2013 »
nitko nikad i ne pita od vozača shuttle-ova jesi li crew ili ne, tj. ne pita za ID.
U rijetkim slučajevima vozač ima popis onih koji bi trebali doći, i u radio vezi je sa recepcionerom hotela.

Ja sam u početku čekao taj shuttle, nekad i po nekoliko sati, a poslije shvatio da se isplati sjesti u prvi taxi koji ugledaš.
10-15$, nikad više nisam platio, a za divno čudo, na brodu imate crew travel expense form, ispunite to, i kompanija vam refundira čak i to.
U slučaju da itko pita, kažete čekao shuttle 2 sata i nije se pojavio, i to je to.

Ovo je sve bez obzira tko je kupio kartu.

...fcuk
jel sam ja to promašio temu?

znači od hotela do broda?
Ma to je najlakše. Sve ide kao po loju ..


Da, da mislila sam od hotela do broda...znaci uvijek netko dodje po tebe??

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #8 on: 07/September/2013 »
Koliko ja znam, za sve se sam pobrines, sjednes u prvi taxi ili shuttle i odes u hotel, isto tako mozes u hotelu reci da ti naruce taxi ujutro da te odfura do broda... jedino ako je setup u pitanju, znaci punjenje novog broda i ide vas gro, onda kompanija organizira prijevoz do hotela i sutradan do broda. U tom slucaju ima vozac koji drzi natpis. ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #9 on: 08/September/2013 »
Da, da mislila sam od hotela do broda...znaci uvijek netko dodje po tebe??


recimo to ovako; na svaki turnaround day se na brodu promijeni 20-40 ljudi.
Autobusi od hotela do broda voze ustaljenim rasporedom.
Svaka veća kompanija ima deal sa nekim hotelom. Ali pošto je u tvojem slučaju u pitanju koncesionar, a ne kompanija, vjerujem da ćeš dobiti detaljne informacije o načinu ukrcaja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Docek-Ukrcaj
« Reply #10 on: 08/September/2013 »
Ok, hvala!  :)