Author Topic: Pri?a jednog Bartendera... Poglavlje II: ?ekanje i spremanje  (Read 4079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Poglavlje II: Čekanje i spremanje

Nakon zavrsenog intervjua sam dosao kuci, svi koji su bili upuceni su mi cestitali, sam sebi sam cestitao, i onako zdravo bosanski to dobro zalio vec sutra navece, buduci da je bila subota.
Sacekao sam par dana, i onda poslao mail Dejanu, onako iz znatizelje cisto da vidim kad bih mogao ocekivati ukrcaj.
Rekao mi je da je nas 10tak dobilo posao na toj poziciji, i da sad vise nista ne ovisi od njega, nego da je sve do kompanije iako on misli pocetkom ljeta, tamo negdje 6 ili 7 mjesec da bih mogao ocekivati nesto, a do tad da odradim taj E-learning trening, koji smo svi obavezni odraditi.
Trening se sastojao od 7-8 segmenata i koji oni preporucuju da se odradi za nekoliko sedmica. Nekoliko sedmica? Ja sam taj trening odradio za 3 dana!
Samo da napomenem da na zadnjem segmentu zvanom Leadership IQ imate oko 40 lekcija koje traju po 45 minuta svaka!  ""]]

Tako su prolazili dani, sedmice, mjeseci cekanja, listao sam forum, visio na chatu, ponovno citao vec procitane price veterana, otvarao nove teme.
Misli su mi bile usmjerene samo na jedno - Brod!
Nisam mogao da ne mislim na to cak ni jedan sat, nalazio sam razne video klipove, slike, vijesti vezano za kruzere. Pogledao sam itinerary-e svih Celebrity brodova i razmisljao na koji cu otici, pogledao sam sadrzaje, barove, sve moguce, imao sam osjecaj da znam sve o svemu vezano za brod.

Na kraju u toku Maja mjeseca moje odusevljenje je pocelo lagano odumirati, sve vise sam razmisljao o trenutnom zivotu i realnosti da sam vec pola godine nezaposlen i da ne znam sta cu od sebe. Bas tad mi je jedan prijatelj ponudio da vodim jednu ljetnu bastu u centru grada, jer taj vlasnik se bavi nekim drugim stvarima, pa nema vremena da stalno bude tu. Naravno to mi je odgovaralo i covjeku sam odmah rekao da cekam ugovor i u slucaju da mi u bilo koje doba stigne, moci cu ostati na poslu jos samo par dana dok mi ne nadje zamjenu. On se slozio i poceo sam raditi.
Kako mi je to oduzimalo jako puno vremena i vecinu noci sam dolazio kuci kasno poprilicno pripit, a imao sam i dosta posla na kompjuteru vezano za taj klub, moje razmisljanje o kruzeru se postepeno svelo na dnevno provjeravanje maila u nadi da ce nesto doci, ali nista nije dolazilo. Ako nista sad sam imao solidan posao, i zivot mi je bio dosta sredjeniji i zanimljiviji, tako da sam nakon par mjeseci nekad krajem Augusta potpuno zaboravio na brod.

I kako to obicno biva, bas tad kad sam se najmanje nadao, nakon vise od 5 mjeseci cekanja ujutro cim sam progledao uz kafu onako formalno provjeravam mail, kad primjetim mail od g. Dejana u kojem kratko pise: "G. Andrej kad biste bili spremni za polazak?" Nisam mogao da vjerujem svojim ocima, zapalio sam jos jednu cigaru pritom ne primjecujuci da mi je ona od maloprije jos uvijek u pepeljari do pola ispusena, protrljao oci, pa pritisnuo jos jednom ono Send/Recieve dugme u Outlooku da se uvjerim da je to tacno. I naravno bilo je!

Kratko sam i ja njemu odgovorio: "Ja sam spreman da idem sutra, ako mogu u toku noci zavrsiti sve papire!"
Kasnije u toku dana mi je stigao povratni mail: "Da li ti odgovara 19.09. ukrcaj u Southamptonu?" Naravno da odgovara pomislio sam i poceo odmah da zovem sve redom, od porodice, najboljih frendova da im javim da sam dobio datum. Nakon toga je usljedilo ono sto moj zemljak Bosanac sa foruma kaze u svojoj prici veterana: "Dizanje srednjeg prsta gazdi i p****ma od jarana"  :yeah:

Tih sljedecih 20tak dana koji su mi ostali do ukrcaja su bili jako zanimljivi i onako "na vrat na nos" od kupovine raznih stvari i bespotrebnih gluposti, do kafa i piva sa sto vise jarana i jaranica pred polazak, a da ne spominjemo ganjanje medicala, i viza.

Sva ta uzbudjenost i radost, trka i frka mi nije dozvolila sve do posljednjeg dana da razmislim u sta sam se to ja upustio.
Tek par dana pred polazak kad sam imao LoE, Kartu, Pasos sa obje vize u rukama i kad sam poceo lagano da pakujem stvari me je uhvatila neka panika.

Kroz glavu mi je proslo milion misli, pomislio sam:
"Pa j***te, jesi li ti svjestan magarac da ides negdje u p.m. sam samcat, da ostavljas porodicu, frendove, Sarajevo i sve sto si dosad znao u zivotu i da ides na PUT U NEPOZNATO?!"

Uskoro poglavlje III - Put u Nepoznato

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Heh' Hvala ekipa, posto sam po dolasku s prvog ugovora jako malo vremena imao za forum, pa mislim da nisam obavio "gradjansku duznost" odlucio sam da do u detalje opisem svoje cjelokupno iskustvo u ovih par dana koliko mi je ostalo do polaska na sljedeci ugovor. Nadam se da ce mnogim koji se nalaze gdje sam se ja nalazio prosle godine u ovo doba ovo biti od koristi!

P.S. Poglavlje II - READY!

Offline mrcz

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Ja se potpuno pronalazim u ovoj prici, al' potpuno!
Life spent resisting temptations is a wasted life.spent resisting temptations is a wasted life.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
TO! Bravo! :clapping: