Author Topic: Malo druzenja, komunikacije?  (Read 23362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Malo druzenja, komunikacije?
« on: 07/September/2013 »
Ne znam koliko vas je bilo registrovano na forum prosle godine u ovo doba, ali dok sam ja cekao prvi ugovor, chat je bio poprilicno ziv, uvijek je bilo 10-20 ljudi koji su bacali neobaveznu suplju, odgovarali jedni drugima na pitanja, razmjenjivali iskustva i savjete.

Vidim sad kako sam dosao da skoro nikad nema nikoga na chatu, pa vas ovim putem pozivam da svi ponovo ozivimo forum chat, bacamo suplju, i kao nekad (Šefe) šaljemo slike ćevapa, bureka, dešavanja sa brodova jedni drugima, i usput u real time-u razmjenimo iskustva... Ja sam tu jos par dana, i stojim svima na raspolaganju za bilo kakvu pomoc, posebno vezano za Bar Department, slanje skripti, menija sa broda itd...

p.s. Šefe znam da se topic ne uklapa u ovaj dio foruma, ali posto dosta ljudi pregleda, postavio sam je bas ovde :D

 :uzdravlje:

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #1 on: 08/September/2013 »
slažem se , mada kako se velik broj ljudova ukrcao i otišli odraditi ugovore chat je na hlađenju.
jedino je inventar foruma ostao tipa Charlie,ja itd xD

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #2 on: 08/September/2013 »
A i Charlie ce polako put pod noge :yahoo:

 :pilot:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline todorictijana90

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #3 on: 12/September/2013 »
Ne znam koliko vas je bilo registrovano na forum prosle godine u ovo doba, ali dok sam ja cekao prvi ugovor, chat je bio poprilicno ziv, uvijek je bilo 10-20 ljudi koji su bacali neobaveznu suplju, odgovarali jedni drugima na pitanja, razmjenjivali iskustva i savjete.

Vidim sad kako sam dosao da skoro nikad nema nikoga na chatu, pa vas ovim putem pozivam da svi ponovo ozivimo forum chat, bacamo suplju, i kao nekad (Šefe) šaljemo slike ćevapa, bureka, dešavanja sa brodova jedni drugima, i usput u real time-u razmjenimo iskustva... Ja sam tu jos par dana, i stojim svima na raspolaganju za bilo kakvu pomoc, posebno vezano za Bar Department, slanje skripti, menija sa broda itd...

p.s. Šefe znam da se topic ne uklapa u ovaj dio foruma, ali posto dosta ljudi pregleda, postavio sam je bas ovde :D

 :uzdravlje:

Da, ljudi su ovde slabo aktivni... pa je tesko dobiti informacije koje trebaju. Zanimljiva prica, mnogo pomaze u upoznavanju brodskog zivota, iako ja nemam nikakve veze sa Bartender pozicijom..

I ja, kao i svi koji hoce da proputuju i zarade hocu da idem na brod, pokusavala na razne nacine da kontaktiram osobe koje se bave onim sto mene zanima (Youth Counselor), ali ljudi nisu nimalo raspolozeni da dele informacije, tako da je makar ovaj preview brodskog zivota i situacija koristan.

Hvala u ime svih nas neinformisanih  :uzdravlje: :clapping:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #4 on: 12/September/2013 »
Da, ljudi su ovde slabo aktivni... pa je tesko dobiti informacije koje trebaju.
...
...pokusavala na razne nacine da kontaktiram osobe koje se bave onim sto mene zanima (Youth Counselor), ali ljudi nisu nimalo raspolozeni da dele informacije...

?!

Možda si pisala ljudima koji mesecima/godinama nisu dolazili na forum?

Offline todorictijana90

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #5 on: 12/September/2013 »
?!

Možda si pisala ljudima koji mesecima/godinama nisu dolazili na forum?

Bilo bi lepo da je to slucaj.. pisala sam osobi (ne bih da imenujem) koja mi je nakon 2 sata odgovorila da treba da pregledam forume, da citam napisano i da ne zeli da pomaze lenjim ljudima koje mrzi da se informisu... Pri tom sam pretresla sve forume, sajtove, sve sto moglo naci, i na srpskom i na engleskom. Nisam zamerila ok, pokusala sam jos jednom da pristupim na lep nacin, ali sam odustala.. preko nekih prijatelja na brodu sam se raspitala ponesto, medjutim ima jos mnogo stvari koje mi nisu jasne i koje bih zelela da znam.. Medjutim, mnogo vise su mi pomogli stranci nego nasi sa informacijama.. valjda se plase da cu im preuzeti posao ili ko zna sta. :/

Preko ovih prica sam stekla bar neki uvid u zivot na brodu, sto ce mi koristiti ako budem primljena za poziciju koju zelim. Mada uvek je lepse cuti iz necijeg licnog iskustva kako se snasao, sta je radio konkretno na poziciji na koju ja ciljam itd... samo izgleda da ljudi nemaju dovoljno zelje da pomognu. Po principu, ja sam se mucio i niko mi nije pomogao, pa i tebi isto zelim. Zalosno.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #6 on: 12/September/2013 »
Hm... na ovom forumu zaista pomažemo jedni drugima, to je na kraju krajeva i njegova svrha. Šteta što imaš loše iskustvo.

A i nemoj zaboraviti da oni koji sada rade na brodovima imaju znatno manje prilike/mogućnosti da budu na netu i odgovaraju na pitanja.

Ako neke informacije o tvom departmentu nedostaju, a ti odeš na brod, ne zaboravi da podeliš svoja iskustva sa budućim zainteresovanim... ali o tom potom. ;D

Offline todorictijana90

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #7 on: 12/September/2013 »
Hm... na ovom forumu zaista pomažemo jedni drugima, to je na kraju krajeva i njegova svrha. Šteta što imaš loše iskustvo.

A i nemoj zaboraviti da oni koji sada rade na brodovima imaju znatno manje prilike/mogućnosti da budu na netu i odgovaraju na pitanja.

Ako neke informacije o tvom departmentu nedostaju, a ti odeš na brod, ne zaboravi da podeliš svoja iskustva sa budućim zainteresovanim... ali o tom potom. ;D

Ne uzimam nikome za zlo, zacrtala sam da cu da odem tamo i idem.. :) Ali isto tako kada me neko u buducnosti bude pitao za savet ili bilo sta sve cu da prenesem, do detalja. :)

Taj department je blago receno nimalo opisan. Ja cu da doprinesem koliko budem mogla samo da se ostvari cela ta prica. :) Nisam admin pa ne znam gde ovo ide, ali nasla sam blog decka koji je radio u ovom departmentu, postavicu ga ovde, pa neka ga neko od nadleznih stavi negde gde smatra da treba (opisana su zaduzenja Youth Counselor-a, kao i nacini da se covek snadje na brodu)

http://cruisebehindthescenes.com/?page_id=217

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #8 on: 12/September/2013 »
Obicno na forumima stvari funkcionisu tako da ako ne nadjes dovoljno informacija u starim postovima, ne nadjes odgovore na konkretna pitanja, onda napravis novi topic - novu temu u koju postavis sva konkretna pitanja, i cekas odgovore....

Ne vidim da si postavila neku temu, ni konkretna pitanja na drugim temama...

90% ljudi koji su ovde su bili tu i prije prvog ugovora, mnogo njih ne bi mozda nikad ni otislo na brod da nije bilo foruma. Mozda si naletila na jednu osobu kojoj je bilo mrsko da ti pojasni nesto (posebno na p.p) Ali da si napravila temu sa pitanjima, siguran sam da bi dobila dosta odgovora ;)

P.S. Srecno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #9 on: 12/September/2013 »
Meni je najbezveznije kad ljudi nabace po 50/100 postova prije odlaska, a kada odu, više se ne vrate ni upitnik da ispune.

U principu, tkogod ispuni taj upitnik, meni puno znači, i ja ga neću daviti da piše i bude aktivan.
Valjda imaju ljudi razloga za nepisanje i lurk only - mode, mada ih ja teško pronalazim.
Tko god je radio na brodu, morao mu se promijeniti život, osim ako nije pobjegao kući poslije par dana ili tjedana.
A ako čovjeku nešto promijeni život, valjda može bar ovdje na forumu anonimno nešto reći o tome.

Evo i danas post, radila cura na brodu, završila ugovor, ali nema šta za reći (neispunjen upitnik naravno), nego se javlja sa pitanjem kako ovo kako ono ..

Jedno svi moraju naučiti na brodu, a to je da ne možeš u životu ništa postići sam, moraš se osloniti na druge.
Što reče @Adri, pozitivu sam davala, pozitivu sam dobijala zauzvrat.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #10 on: 13/September/2013 »
Slazem se da bi mogli malo ozivjeti chat, doduse doma sam tek deset dana, gomila gostiju I obveza nije mi dozvoljavala da se online druzim s vama, evo tek sad krecem citati The Bartenderov roman. Uh, jedva cekam I da zapjevamo na chatu kao prosle jeseni/zime.

@todoricrijana90 steta sto si naletjela na takav odgovor, ali ne odustaj, kao sto rekose, otvoris temu pa pitas sve sto trebas. Sretno.
If you want something - go and get it.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #11 on: 13/September/2013 »
I zaboravih - The_Bartender welcome back!  :)
If you want something - go and get it.

Offline The_Bartender

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #12 on: 13/September/2013 »
I zaboravih - The_Bartender welcome back!  :)

Hehe, hvala, ali ja sutra vec idem nazad u rudnik  :clapping:

Chatat cemo iduce godine  :waiting:

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #13 on: 13/September/2013 »
Hehe, hvala, ali ja sutra vec idem nazad u rudnik  :clapping:

Chatat cemo iduce godine  :waiting:
tom prilikom želim mirno more i da iskopaš šta više one zelene rude, kako čujem ta je najpoželjnija :D

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Malo druzenja, komunikacije?
« Reply #14 on: 13/September/2013 »
Hehe, hvala, ali ja sutra vec idem nazad u rudnik  :clapping:

Chatat cemo iduce godine  :waiting:


Sretno gdine Den Braun :D  :pilot: