Author Topic: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva  (Read 9259 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Zdravo!
Pre par dana sam dobio approval za Broadcast Tech na RCI.
Sada detaljno čitam forum i čini se da su svi pošizeli jer su ukinute singl kabine, a na Carnivalu za slične uslove mnogo veća plata.  oT
Šta se dešava, ljudi?

///////////////////

MOJE ISKUSTVO UKRATKO

Kontaktirao sam Agenciju Employment Power tokom juna 2013, poslao im CV, kopiju prevedene diplome i pisma preporuke. Odmah sam popunio app.form za Carnival (rekli su mi da je plata povećana: The pay will be $1745.70 for the first 90 days and brought up to $2045.70 upon passing their 90 day review). Rečeno mi je da moram sačekati da se pojavi radno mesto.

Krajem avgusta 2013, iz Agencije su mi javili da Royal Caribbean traži istu poziciju i poslali mi upitnik. Nakon nekoliko dana obavio sam probni Skype interview sa agencijom (na engleskom, priprema za intervju sa RCI). Početna plata za Broadcast Techniciana na RCI je $1,900.

Nakon desetak dana (početkom septembra 2013) zakazan mi je Skype Interview sa RCI (Amy Chambers). Amy me je provela kroz dužnosti na poziciji (switching, montaža, satelit, održavanje video tehnike na brodu, itd). Pitala me je da li sam radio u AVID-u, odgovorio sam da nisam i da sam koristio Adobe Premiere, Sony Vegas. Interesovala se i za moje iskustvo sa kamerma u sistemu, itd. Pitala me je i za znanje španskog jezika (to sam naveo u CV). Po završetku intervjua, rekla mi je da će do kraja radnog dana imati odgovor.

Sutradan sam dobio zeleno svetlo i zakazan telefonski razgovor sa Aukse Rudokaite (dva dana nakon Skype Interviewa). Ovaj razgovor je bio kraći, i Aukse mi je rekla da će mi na kraju intervjua reći da li sam dobio posao. Prvo, pozvala me je da predstavim dosadašnje radno iskustvo, zašto želim da radim na brodu, ukazala mi je na mogućnosti za napredovanje, interesovala se da li imam administrativnog iskustva, pitala me je da li sam svestan da moram početi od najnižih pozicija, itd. Na kraju mi se zahvalila, rekla mi je da sam dobio approval - da startujem sa papirologijom, i poželela mi Welcome aboard!

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ja na brodu nisam još uvek bio, ali sam čitao iskustva lika koji ima tvoju poziciju na Royal Caribbieanu (na forumu je nick "chova"), i koliko vidim oduševljen je poslom. Navodno je to jedan od najboljih poslova kad gledaš odnos količina stresa i dužina radnog vremena vs. zarada. po mom mišljenju, mnogo je bolje imati solidno plaćen posao gde ne lomiš kičmu i imaš gomilu slobodnog vremena, nego insistirati isključivo na sigle kabini i menjati samo zbog toga kompaniju (može se preživeti i u staff kabini za dvojicu). Ali, to je samo moj stav....
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Je li to mene neko dozvao  :D....uglavnom posao je ok stvarno i kako ste mogli da primetite iz mojih ranijih postova na sajtu fino mi je, stvarno sve ukupno kada saberem radim 4 sata...slobodnog vremena ima na bacanje, na ovom drugom ugovoru jos manje radim, buahaha...neki dogadjaji su izbaceni jer ne radimo sa brodom sezonu na Karibima, dok se na Karibima punom parom radim, mislim nije bas da crknes ali ono fino ispunis dan i opet ne predjem vise od 6 sati rada :-)....iskreno ako mene pitate u vezi tih kabina to je meni totalna glupost da neko napusti kompaniju zbog toga, ma ljudi kolika je plata u Srbiji, hrvatskoj, Bosni itd.....mislim razumem ja da na carnivalu za slican posao dobijas bolju kintu, ali sto ne prihvatiti i ovo za Royal, lepo nauciti posao pa onda kasnije videti za dalje......

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Dobio sam datum ukrcavanja i ime broda Freedom of the Seas!
 :run:

Je l' neko od vas na ovom brodu ili je bio?

Supertnx  :D

Offline brattt

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • success is a journey not a destination
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #4 on: 11/September/2013 »
svaka cast!  :clapping:  :uzdravlje:
ja sam prosao za stage pocetkom septembra takodje...posle glavnog intervjua sa aukse, rekla mi je da sam prosao ali evo ni posle 5-6 dana nisam dobio nikakvu potvrdu od royala ili agencije  :smack: ludim

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #5 on: 13/September/2013 »
Mali update za Broadcast Tech. u RCI:

- kompanija plaća avio kartu i hotel za jednu noć (pre ukrcavanja)

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Zdravo, ljudi!

Evo proslo je desetak dana od kad sam poceo da radim kao Broadcast Tehnician na Royal Caribbean (Freedom of the Seas). Nas sektor je veoma mali (menadzer i dva technician-a). Koliko sam skontao, posao nije lako dobiti, tu smo dva Amera i ja (a znamo da Ameri nece svasta da rade). Posla ima dosta, zapravo, veoma je raznovrsno: snimanje priloga i emisija, switch-ing, montiranje za DVD Cruise in Review (to gosti posle kupuju), programiranje TV stanica koje ce biti dostupne na brodu, skidanje materijala sa satelita, programiranje bioskopa, reute-ovanje, pomaganje u raznim zabavama (pustanje priloga na ekrane, itd)... Zaista ima svasta, jos ni pola nisam skapirao, ali polako.

Inace, Broadcast je deo Staff & Officers, pa imamo bolje uslove: bolja menza, bolja klopa, soba sa prozorom, bolja plata...

Toliko za sada..

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Da li kompanija placa kartu i za ostale staff pozicije?

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Druze mozes li mi reci koje su specifikacije za tu poziciju? Traze li se kakve strucne diplome ili cisto znanje? Sta konkretno treba znati? Pozz
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Koliko znam za sve Staff pozicije kompanija placa kartu.  :)

Sto se tice zahteva, trazili su mi fakultet, preko 5 godina radnog iskustva, pitali su me za dodatni jezik (ja imam spanski jezik, ali mislim da to nije obavezno).  :wave:

Inace, sad je pravo vreme da se zgrabi ovaj posao, od pocetka godine 2/3 tehnicara u floti je dalo otkaz jer ne kompanija nedavno ukinula odredjene beneficije za Video pozicije (singl soba, manja je plata, itd). Oni su sada ocajni i trebaju im ljudi, nedavno su poceli da primaju sa nasih prostora.

Inace, posle tri nedelje, mogu reci da je ovo jedan od boljih poslova na brodu.
Plata je vece nego vecini ljudi (1900 dolara), postoje privilegije (soba sa prozorom na vecini brodova, pristup restoranima i kaficima za goste, teretana za goste).
Plus, posao nije tezak, ima dosta obaveza, ali kada se udje u stos moze zivot lepo da se organizuje.
Kod nas u timu je Menadzer i dva tehnicara, tako da smo svake druge nedelje na duznosti (to je poginuce), ali onda imamo prakticno week off, gde nesto pomalo radimo uglavnom popodne i predvece.
Naravno, ovo zavisi od broda i toga kako menadzer (Head Broadcast) organizuje posao.

Tu sam, pitajte sta vas zanima...  :google!:

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #10 on: 07/December/2013 »

svake druge nedelje na duznosti (to je poginuce), ali onda imamo prakticno week off, gde nesto pomalo radimo uglavnom popodne i predvece.


Koja glupost... pa logicnije je bi bilo da ste svaki treci dan na duznosti, odnosno da rotacija bude jedan dan duznost, pa dva slobodan.... Nije ti bas najpametniji head...
Takav sam raspored video samo kod stage stuff-a, i idalje mi nije jasan...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #11 on: 08/December/2013 »
stuff staff  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #13 on: 24/December/2013 »
Stigao nam je novi fill in head (Frank), pa smo sa njim zajedno napravili izmene u rasporedu - tipa ko je na duznosti - uglavnom je u booth-u (da bi mogao da podigne servere ako kresuju - Freedom ima gazilion servera i kompova), a ovaj drugi radi Morning Show-e, itd..

Koliko vidim, obim posla za Broadcast Tech zavisi od velicine broda (svi beze od Oasisa i Allure-a), toga ko je Cruise Director i koliko je on zeljan da se cima i naravno toga ko ti je Head (moj prosli Head je bio tough guy, koji je umeo da kaze "Ne", pa nas nije cimao kako ko stigne).

Sto se Freedom klase tice, mogu reci da sve na svom mestu - brod je dovoljno veliki da pruza dosta opcija (privilegija za staff i oficire), a dovoljno mali da se moj department ne ubija od posla). Naravno, ovih praznicinih dana imamo dosta obaveza, ali to je najnormalnija stvar. Sama tehnologija na FR je poprilicno dobra, cak odlicna. Iskreno, nisam se nadao da ce biti ovako - to je ono by the book postavka opreme, takodje pre dve godine odradjen je dry dock, pa stvari funkcionisu. Takodje, RCTV se nalazi prakticno na glavnom setalistu (samo prozirno staklo nas deli od luksuza, lepote i gostiju), sto je fino jer nismo zatvoreni u nekoj rupi.  no;;; Naravno, ovo znaci da nas gosti stalno nesto pitaju. oT Ovo je situacija samo na Freedom klasi, AL i OA nemaju ovakvu situaciju.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician Royal Caribbean - moja iskustva
« Reply #14 on: 29/December/2013 »
Stigao nam je novi fill in head (Frank), pa smo sa njim zajedno napravili izmene u rasporedu

Frank Hicks III .... Velika ladovina od coveka... Kad god sam sa njim radio, imao sam oko 2 meseca odmora u toku ugovora :D